Vyber serva - obecne

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Daweo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: stř pro 18, 2013 9:13 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Vyber serva - obecne

Příspěvek od Daweo »

Cau kluci,

jelikoz se mi doma vali TT-02 se serverm HS-422eco (3,3kc, 0,21s vychylka) a taktez rally legend se servem znacky zakladni - 6kg, vychylky neznam, uvazuji na upgradu. Stejne tak tu mam slashe a stampeda, kteri si casem zaslouzi taktez nove servo, ale jejich je stale dobre.
Vim ze na trhu je milion 10 serv a je toho zde spousta napsana, nicmene asi neumim hledat, a nebo proste mi to nedochazi. Koukal jsen ma silu serva a pohybuje se od cca 2kg do nejakych 30kg, stejne jako vychylky od 0,3 do 0,06. Casto je napsana poznamka - pri 4,8V jsou parametry takove, pri 6V onake.

Nechci resit konkretni modely serv, ale spis parametry, ktere preferovat a ktere upozadit.

1. Onroad / rally auto - 1:10 - muzu pouzit stejne servo, nebo bych mel volit rozdilna serva? (tj rozdilne parametry)
2. je dulezitejsi sila serva nebo rychlost? Jake hodnoty maji pri hobby 1:10 onroad / rally jeste smysl a co je jiz zbytecny luxus?
3. jak se lisi vyber (uprednostnovani parametru) u MT / short course - tj je treba 12kg jeste malo?
4. jak poznam, ze k servu potrebuji bec pripadne / lepsi regl nebo ze mi servo utahne soucasny regl, ktery mam v aute?

Vim, ze budu vybirat ze serv, ktera jsou jednak vodeodolna a druhak jsou digitalni a nejspis se zamerim i na servo, ktere bude uzivitelne soucasnym regulatorem.. ale pokud to nepujde, tak se neda svitit :)


Predem diky za vsechny odpovedi :-)
Občas pokládám dotazy i za kamaráda
Traxxas STASH 4x4 VLX (chybi kastle + kola)/Rally Legends RL004 - LANCIA DELTA EVO2 + Camaro/Tamiya TT-02 - stock - Camaro
Rally Legends RL004 - Lancia Fulvia HF 1600/Traxxas Slash 2wd (kamarádův)
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber serva - obecne

Příspěvek od Jirkacbx »

Základní serva z TT01 a RL nechat jakoby do zálohy,pro strejdu Příhodu nebo na "něco".
Moc toho nevydrží a brzo odchází.

1) Síla aspon 6,líp 9kg.A vyšší rychlost se taky hodí.Kolem 0.10?
2) Důležitá je síla i rychlost.Zbytečný luxus je 0.3s a 12kg.Ale jistě bude mít někdo jiný názor. :-)
3) Aspon 15kg a radši rychlejší.Kolem 0.8.
4) Porovnáš,kolik regl má BEC ampér a o kolik si řekne servo .
Pokud máš BEC 2A a digi servo si řekne o 3-4A,bude to zlobit.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Jimmies
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 317
Registrován: sob pro 03, 2011 7:45 pm

Re: Vyber serva - obecne

Příspěvek od Jimmies »

Myslim ze tam jirkovi ujeli nuly a u bodu 2) myslel rychlost 0,03 a to same bod 3) 0,08
Daweo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: stř pro 18, 2013 9:13 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber serva - obecne

Příspěvek od Daweo »

Diky moc za informace

tak ze pokud jsem v rychlosti dobre koukal - neprosel jsem vsechna serva na trhu samozrejme - tak serva s rychlosti okolo 0,1 a silou okolo 9kg potrebuji alespon 3A BEC/UBEC ci BLBEC. To bude tedy srandy, az neco takoveho budu vybirat. Jeste ze nejsou az tak drahy :D
Občas pokládám dotazy i za kamaráda
Traxxas STASH 4x4 VLX (chybi kastle + kola)/Rally Legends RL004 - LANCIA DELTA EVO2 + Camaro/Tamiya TT-02 - stock - Camaro
Rally Legends RL004 - Lancia Fulvia HF 1600/Traxxas Slash 2wd (kamarádův)
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber serva - obecne

Příspěvek od Jirkacbx »

Nuly nejspíš ujely,protože osobně rychlost neřešim a stačí mi,když auto zatáčí :mrgreen:
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „SERVA“