Baterie k regulátoru

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Choutas
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát pro 30, 2022 9:32 pm

Re: Baterie k regulátoru

Příspěvek od Choutas »

Poslední dotaz, když trvalý proud regulátoru je 120 A a špičkový trvalý proud 750 A, tak bych neměl překračovat těch 120 A, ne ? Takže kdybych měl akumulátor 2S 50C 3000mAh, tak (50C*30Ah)= 150 A a to už je moc ne? Nebo můžu jít až do těch 750 A? Na internetu jsem viděl hodně lidí, kteří překračují trvalý proud klidně 4-krát a blíží se tomu špičkovému proudu. Jak to tedy je? Díky
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie k regulátoru

Příspěvek od Jirkacbx »

Máš sice aku 50C,ALE jen 3Ah z aku,NE 30Ah.
Pokud něco,tak zafunguje přepěťová ochrana na reglu .
A aku se taky případně bude vzpouzet,tak velkej náboj vydat,takže to na max. pojede chvilku,
pak se aku nepřiměřeně přehřejou,můžou při provozu i bouchnout a model začít hořet.
Ale spíš řešíš kraviny než reálnej provoz rally auta.
Na jeho provoz stačí aku 20-30C s reglem 45A,co se moc či skoro neohřeje.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Baterie k regulátoru

Příspěvek od Bořík »

trvalý proud regulátoru 120A, špičkový 750A .... to jsou naprosto nereálná čísla. Prostě výrobce sečte vlastnosti výkonových prvků a udá je, jako použitelné hodnoty. Jenže to jsou "reklamní" hodnoty .... takové proudy ty výkonové prvky vydrží, ale už výrobce nenapíše, že za ideálních podmínek. Takže když budeš tranzistory chladit tekutým dusíkem, tak ta teoretická hodnota by se dala splnit. Ale že takové proudy vůbec neprojdou cestičkami plošných spojů, je druhá věc. Reglec by za takovým podmínek vytvořil jasný svítící bod provázený barevnými čmoudíky. Za druhé takové proudy by ani neprošly motorem - opět by se za chvíli spálil. Takže hodně výkonná baterka neznamená, že jí bude umožněno takové proudy vůbec dávat ( možná při zkratu ano, ale to raději nechtěj vidět ). Takovou baterku využiješ třeba v rychlostní lodi, kde si motor vezme klidně i 200A, ale to je naprostý extrém, který v běžném autě ani zdaleka nemáš šanci vytvořit.
Choutas
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát pro 30, 2022 9:32 pm

Re: Baterie k regulátoru

Příspěvek od Choutas »

Tak jsem si koupil to combo regulátor a motor, pár dalších věcí do modelu, Li-Po akumulátory 3200mAh 30C a jede to fakt hezky a rychle, to se musí nechat, ale při rozjezdech ať už dopředu nebo na zpátečku motor hrozně škube. Pak při jízdě už ne ale při rozjezdech z klidu pořád. Koupil jsem si s tím i takovou programovací box, vyzkoušel různá nastavení ale škube stejně. Nevíte čím to může být? Mohlo by to být tím že jsem nekvalitně napájel konektor na napájecí vodiče regulátoru? Zkrat tam není ale pájelo se to tak špatně, takže mám pocit, že by to tím mohlo být. Co si myslíte?
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie k regulátoru

Příspěvek od Jirkacbx »

Bezsenzorovej střídák kope a škube každej.
3polový víc,4polový už o dost míň,ale pořád kope.
Navíc nízkootáčkový kopou ještě míň,u vysokootáčkových je škub díky otáčkám a síle víc patrnej.
Kdybys dal odkaz na combo,co jsi vlastně osadil,vědělo by se.
Programovací kartou bys ASI škub trochu eliminoval,jestli to umí nějaký časování motoru,ale stejně to bude škubat.
Neškubou dražší senzorový comba,tam si rozběh motoru hlídá elektronika.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Choutas
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát pro 30, 2022 9:32 pm

Re: Baterie k regulátoru

Příspěvek od Choutas »

Koupil jsem https://www.rcprofi.cz/combo-quicrun-10 ... 2sl-4000kv časování nastavil na skoro nejmenší asi 3,5°a rozjezd (punch) nastavil na lvl.1 (nejměkčí). Jen jsem se vyděsil, když mi to při první jízdě začalo škubat :D
Choutas
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: pát pro 30, 2022 9:32 pm

Re: Baterie k regulátoru

Příspěvek od Choutas »

Koupil jsem s vyššími otáčkami než jste mi doporučili, protože jiný neměli na skladě a den na to končily slevy :D .
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Baterie k regulátoru

Příspěvek od Bořík »

Všechny motory budou škubat ... je to dáno konstrukcí snímání polohy rotoru. V tomto směru je třeba motory rozdělit na senzorové a bezsenzorové. Senzorové budou mít nesrovnatelně nižší otáčky, protože tam je poloha rotoru jasná a regulátor nemusí složitě vyhodnocovat tu polohu. Senzorové stříďáky jsou na tom i lépe, než klasické stejnosměrné motory. Většinou jsou dražší, ale třeba Hobbywing Fusion SE 1200 kv se dá pořídit už za 1600,-Kč ( ve vánočním výprodeji dokonce za 1400,-Kč ). A minimální otáčky ? Radost pohledět. Navíc tento motor hlídá otáčky i programově, kdy si sám přidává a ubírá "plyn" v závislosti na zatížení. Takže je jedno, jestli se jede do kopce nebo z kopce - otáčky jsou stejné.
Odpovědět

Zpět na „REGULÁTORY“