TEU 101 BK Tamiya

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Jirka.P.
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 02, 2010 6:58 pm

TEU 101 BK Tamiya

Příspěvek od Jirka.P. »

Zdravím. Mám problém s autíčkem. dal jsem baterku udělal jsem tak 2 kolečka v obýváku a začlo to cukat vybitá baterka,tak jsem říkal baterka už 10,12let stará už je po ní,koupil jsem novou a to samé,tak jsem koupil novou nabíječku,nabil jsem a zase,myslel jsem že třeba špatná ta nová baterie na reklamaci ji oživili,dal jsem ji do auta a zase.
Zbývá regulátor nebo motor.pripojim motor přímo na baterku tak jede krásně. Může regulátor tak rychle vymlátit baterku? Tj třeba 30 vteřin a je úplně vybitá.
TT -01e,baterie NiMH 2200,2400,3600, motor ten základní co dávali k TT-01 stavebnicim, nabíječka Voltcraft a nová skyrc en18.
Chtěl jsem teda objednat ještě regulátor,ten stejný co mám ale nemůžu ho už najít ani novější verze a když se dívám po jiném tak se v tom nevyznám.na baterii Tamiya konektor.
Může prosím někdo poradit,jestli mi ještě něco uniká,nebo jaký regulátor koupit. Děkuji
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: TEU 101 BK Tamiya

Příspěvek od Bořík »

Pokud jede motor na baterku na přímo v pohodě, chyba musí být v regulátoru. A regulátor nemůže vybít baterku za pár vteřin, protože by musel shořet - okamžitě přeměnit energii z baterky v teplo a to není během pár vteřin možné. Z 99% regulátor má velké zdravotní potíže.
Jirka.P.
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 02, 2010 6:58 pm

Re: TEU 101 BK Tamiya

Příspěvek od Jirka.P. »

Motor jsem chvilku podržel přímo na baterii a v pohodě.
Může někdo prosím poradit vhodný regulátor? Našel jsem nějaký regulátor ale asi k tomu musí být nějaká programovací karta.dalsi zase nemůžu najít žádný návod na programování.jiny zase nemá konektor Tamiya.U 101BK tamiye byl český návod je to u všech ostatních? Je tady prosím něco pro mě vhodné?
Baterka 7.2 NiMH

https://www.bighobby.cz/regulatory-otac ... rder=price

https://www.rcprofi.cz/stejnosmerne-reg ... 8&cenaod=0
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11514
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: TEU 101 BK Tamiya

Příspěvek od Jirkacbx »

Většina reglů jde používat bez nutnosti programování.
Výběr na bighoby plně dostačuje,na základní motor - plechovka,stačí i 35A,ale radši ten 60A.
Většinou je nějakej návod nastavení u reglu v krabičce.
Některý potřebujou na programování kartu,některý maj tlačítko,ale většinou stačí základní nastavení.
Na základní konektory,zvlášt Tamiya,už netrvej a předělej si na lepší,ať si případně můžeš pujčit aku od dalších řidičů.
Nimh aku i Voltcraft a Skyrc nabíječek se zbav,jelikož Nimh aku správně nenabijou a proto ti nevydrží dlouho jezdit.
Ty aku jsou prostě měkký a nevýkonný.
Musel bys do nich cpát jejich kapacitu,což je 2.2A,2.4A a 3.6A,což ti ty nabíječky neudělaj.
A ještě hlídat Deltapeak,jakoby rozhození a nabití článku nebo co to vlastně kýho čerta je :lol: ,ale je to prostě u Nimh aku nutnost.
Pořid 1 Lipo aku,35C tvrdost,rozumnou nabíječku a budeš mít po starosti s výkonem.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: TEU 101 BK Tamiya

Příspěvek od Bořík »

Potvrzuji nutnost útěku od konektorů Tamiya - jsou to levné hračkové konektory, snad nejhorší, co se dají použít. Po velmi krátkém čase se uvolní a mají potom velký přechodový odpor - což má zvlášť negativní vliv při nabíjení NiCd a NiMh, protože tyto baterky jsou nabité při poklesu koncového napětí a ten pokles je poměrně nevýrazný. Pokud ale napětí baterky kolísá ( vlivem toho přechodového odporu ), může mít nabíječka velký problém rozpoznat ten "správný" pokles napětí a nabíjení může ukončit předčasně ( což je ten lepší případ ) a nebo naopak ten konec nabíjení nepozná a pak nabíjí klidně dál a ten dodávaný náboj se přeměňuje na teplo, což baterce vůbec nesvědčí.
Pokud možno, používej konektory XT-60 a nebo konektory Gold 4 mm.
Jirka.P.
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 02, 2010 6:58 pm

Re: TEU 101 BK Tamiya

Příspěvek od Jirka.P. »

Děkuji za pomoc,objednal jsem teda ten regulátor, měl by zítra dojít a dívám se teď po těch konektorech, že bych je všechny vyměnil,máte pravdu že jsou rychle volné. Mám teď dvě nové baterky,tak zatím zůstanu u nich. Měl jsem do teď 1 baterku 2400 kapacitu a nabíjel jsem to jen tím jednoduchým trafem a byl jsem s tím spokojený,ale jak bude malej starší chci pořídit něco dalšího 😁 tak budu aspoň vědět, dítě je dobrá záminka pro to koupit něco nového.
Odpovědět

Zpět na „REGULÁTORY“