Střídavej motor

stejnosměrné, střídavé, kotvy, uhliky, prostě vše o motorech ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Pokec
ZÁVODNÍ EXPERT
ZÁVODNÍ EXPERT
Příspěvky: 72
Registrován: čtv bře 30, 2006 9:13 pm
Bydliště: bLaNsko, okr. BlAnSkO:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pokec »

gravel píše:Jéééje.
Zkus si představit, že jedeš s autem třeba 150 m od tebe. Už tě nebude poslouchat (bude si dělat co chce). To stejné to dělá s Hitecem, akorát místo 150 m to dělá na 4 m.
Navíc na Hitecu si nemůžeš nastavit různé potřebné věci (např. ABS, EPA atd.). Na závodech jsem navíc nikdy neviděl soupravu značky Hitec. Prostě Hitecy jsou levné shity.
Ja jsem zase na zavode nevidel stridave motory :shock: :D :D
XRAYT2 008, GRAUPNER XS-6 FM Race Synthesizer,servo digital, Motor TEAM-CHECKPOINT 8z, LRP X11 5.5z, REGL: Nosram ISTC
Obrázek RC Blansko
libec
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 349
Registrován: úte úno 14, 2006 8:23 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libec »

Pokec píše:Ja jsem zase na zavode nevidel stridave motory :shock: :D :D
¨

Mozna uz uvidis, jsou povoleny :) :D :D
Obrázek RC Blansko
Draken
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 124
Registrován: sob bře 11, 2006 9:08 pm
Bydliště: Pardubky

Příspěvek od Draken »

pro "gravel"

http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?kat ... 7&zbozi=62

EPA a ABS ja to tam vidim ty ne, a nak super levny mi to taky nepride
TAMIYA - TT-01r BMW M3
KYOSHO - LAZER ALPHA

v rekonstrukci
ACADEMY MINICRAFT - ROAD RUNNER II
Uživatelský avatar
gravel
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 211
Registrován: ned bře 12, 2006 8:58 pm

Příspěvek od gravel »

Nikde není napsáno, že by ti regl měl chodit dobře s určitou vysílačkou. Když si kupuješ regulátor, většinou si nejsi jistý, že ti to vůbec bude spolupracovat. A já netvrdím, že by zrovna střídavý motor neměl chodit s touhle vysílačkou. Prostě si to konkrétně nerozumí s tím Novakem. Navíc když jsem s Hitecem vyšel na tribunu s kovovým zábradlím, model se rozjel a v plné rychlosti mi napálil do zdi. Původní majitel měl vysílač Hitec který byl hoooodně vymakaný a nejelo mu to taky.
A na hitec si zdaleka nestěžuju jenom já. Zeptej se třeba Petra Satka.
Myslím, že před rokem ještě nebyl fail save v módě.
Prostě a jednoduše- nemá cenu se tady hádat, já ti jen ze zkušenosti říkám, že s vysílačkou od Hitec ti ten Novak SS na 99% nepojede podle tvých představ (teda pokud už není Hitec i Novak lépe vychytaný). Konec!
Draken
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 124
Registrován: sob bře 11, 2006 9:08 pm
Bydliště: Pardubky

Příspěvek od Draken »

kazdej ma naky zkusenosti ja dobry ty asi spatny, uz bych to neresil jinak dik za info o stridavim motoru budu o tom uvazovat
TAMIYA - TT-01r BMW M3
KYOSHO - LAZER ALPHA

v rekonstrukci
ACADEMY MINICRAFT - ROAD RUNNER II
Uživatelský avatar
gravel
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 211
Registrován: ned bře 12, 2006 8:58 pm

Příspěvek od gravel »

Ok, ale jak říkám, na rekreační ježdění Hitec celkem stačí, horší je to že když si potom pořídíš třeba ten stříďák od Novaku a nefunguje Ti to.
Jinak stříďák opravdu hoooodně chválím, dá se s ním opravdu skvěle vyblbnout. Hlavně má šílený krouťák už od nízkých otáček- kopce s ním vyjedu i když to lechtám tak při 1/4 celkových otáček. Teď musím koupit ložiska do motoru- původní už jsou KO. Mimochodem nevíte někdo, jaké jsou jejich přesné rozměry? Jsou stejné jako u obyč. uhlíkových motorů... Tahat to z Purple Tigeru mi přide jako nesmysl...Dík.
djw
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 02, 2006 6:29 pm

brushless motor

Příspěvek od djw »

nasledujici popis vyplyva z mych osobnich zkusenosti, neb jezdiiiim jak "stridave", tak i "stejnosmerne" ;).

podle mne je situace takovato:

diky masivnimu pouzivani stejnosmernych motoru (tedy klasickych s uhliky, kotvami a spol) jsme si navykli na obecne charakteristiky tohohle typu motoru.. na prubeh jeho vykonu v zavislosti na pozici plynove packy na vysilacce, na kroutivy moment jiny pri rozbehu a pri plne rychlosti atp. take jsme si zvykli na to, ze lze snadno a s uuuspechem kombinovat speed controlery (regulatory) s motory jinych vyrobcu.

ve svete brushless (stridaku) je situace pomerne komplikovanejsi, motory ze sve fyzikalni a elektromechanicke podstaty maji lehce jine krivky vykonu a proto se s nimi jezdi pocitove takeee malinko jinaq. a proto tedy zde vyrobci sazi vice na to, ze vyrabeji komba, tedy dedikovany regulator a motor, nebot jen tak je mozno na "regulaci" jistym zpusobem korigovat nezvyklou charakteristiku stridaveho motoru. to se resi napriklad i tim, ze motor zpetne komunikuje specialnim kablikem s regulatorem a dava mu signal, jak je na tom, jak se toci, atd...

tedy troufam si odhadnout, ze na vysilacce tolik nezalezi, zalezi na kvalite soustavy "regulator-motor". zde, v pripade stridave aplikace, bych tedy vrele doporucoval vyrobky jedne firmy a pokud mozno i stejne kategorie.

co se tyka funkce "fail-safe", zabezpecujici v pripade ztraty nosne radiove frekvence dalsi zivot modelu tim, ze ho nenecha splasene poletovat, ale napr odstavi plyn, stoci kola atp, neslysel jsem nikdy o tom, ze by to byla zalezitosti regulatoru, ale spise samostatneho modulu dodatecneho zarizeni ci modernejsich prijimacovych souprav (napriklad WiFi Spektrum od Horizon co mam timto disponuje).

howgh!
djw
http://www.teamairspeed.com
Naposledy upravil(a) djw dne pát dub 14, 2006 3:40 pm, celkem upraveno 1 x.
libec
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 349
Registrován: úte úno 14, 2006 8:23 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: brushless motor

Příspěvek od libec »

djw píše:nasledujici popis vyplyva z mych osobnich zkusenosti, neb jezdiiiim jak "stridave", tak i "stejnosmerne" ;).

podle mne je situace takovato:

diky masivnimu pouzivani stejnosmernych motoru (tedy klasickych s uhliky, kotvami a spol) jsme si navykli na obecne charakteristiky tohohle typu motoru.. na prubeh jeho vykonu v zavislosti na pozici plynove packy na vysilacce, na kroutivy moment jiny pri rozbehu a pri plne rychlosti atp. take jsme si zvykli na to, ze lze snadno a s uuuspechem kombinovat speed controlery (regulatory) s motory jinych vyrobcu.

ve svete brushless (stridaku) je situace pomerne komplikovanejsi, motory ze sve fyzikalni a elektromechanicke podstaty maji pomerne jine krivky vykonu a proto se s nimi jezdi pocitove takeee malinko jinaq. a proto tedy zde vyrobci sazi vice na to, ze vyrabeji komba, tedy dedikovany regulator a motor, nebot jen tak je mozno na "regulaci" jistym zpusobem korigovat nezvyklou charakteristiku stridaveho motoru. to se resi napriklad i tim, ze motor zpetne komunikuje specialnim kablikem s regulatorem a dava mu signal, jak je na tom, jak se toci, atd...

tedy troufam si odhadnout, ze na vysilacce tolik nezalezi, zalezi na kvalite soustavy "regulator-motor". zde, v pripade stridave aplikace, bych tedy vrele doporucoval vyrobky jedne firmy a pokud mozno i stejne kategorie.

co se tyka funkce "fail-safe", zabezpecujici v pripade ztraty nosne radiove frekvence dalsi zivot modelu tim, ze ho nenecha splasene poletovat, ale napr odstavi plyn, stoci kola atp, neslysel jsem nikdy o tom, ze by to byla zalezitosti regulatoru, ale spise samostatneho modulu dodatecneho zarizeni ci modernejsich prijimacovych souprav (napriklad WiFi Spektrum od Horizon co mam timto disponuje).

howgh!
djw
http://www.teamairspeed.com

Velice pekne napsano! 8) :hippie:
Obrázek RC Blansko
Uživatelský avatar
gravel
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 211
Registrován: ned bře 12, 2006 8:58 pm

Re: brushless motor

Příspěvek od gravel »

djw píše: ...tedy troufam si odhadnout, ze na vysilacce tolik nezalezi...
S hitecem to dělá, s Futabou neee. Tak mi tedy řekní čím to je! :D
Pokec
ZÁVODNÍ EXPERT
ZÁVODNÍ EXPERT
Příspěvky: 72
Registrován: čtv bře 30, 2006 9:13 pm
Bydliště: bLaNsko, okr. BlAnSkO:)
Kontaktovat uživatele:

Re: brushless motor

Příspěvek od Pokec »

gravel píše: S hitecem to dělá, s Futabou neee. Tak mi tedy řekní čím to je! :D
:D :D :D HITECEM :D :D :D :D
XRAYT2 008, GRAUPNER XS-6 FM Race Synthesizer,servo digital, Motor TEAM-CHECKPOINT 8z, LRP X11 5.5z, REGL: Nosram ISTC
Obrázek RC Blansko
Draken
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 124
Registrován: sob bře 11, 2006 9:08 pm
Bydliště: Pardubky

Příspěvek od Draken »

aaaachjo serte na to dyk to nema cenu nekomu holt vadi HITEC no ja bych to nechal bejt tohle tema se venuje stridavejm motorum a ne rc vybave tak zadny hadky
TAMIYA - TT-01r BMW M3
KYOSHO - LAZER ALPHA

v rekonstrukci
ACADEMY MINICRAFT - ROAD RUNNER II
Vašek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 740
Registrován: pon úno 06, 2006 10:13 pm
Bydliště: Brno - Řečkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašek »

Draken píše:aaaachjo serte na to dyk to nema cenu nekomu holt vadi HITEC no ja bych to nechal bejt tohle tema se venuje stridavejm motorum a ne rc vybave tak zadny hadky
tím někým myslíš střídavý motor?
Veliké Kartágo vedlo tři války. Po té první bylo ještě mocné, po té druhé obyvatelné. Po té třetí válce je nikdo nenašel. -- BERTOLT BRECHT
Pokec
ZÁVODNÍ EXPERT
ZÁVODNÍ EXPERT
Příspěvky: 72
Registrován: čtv bře 30, 2006 9:13 pm
Bydliště: bLaNsko, okr. BlAnSkO:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pokec »

Draken píše:aaaachjo serte na to dyk to nema cenu nekomu holt vadi HITEC no ja bych to nechal bejt tohle tema se venuje stridavejm motorum a ne rc vybave tak zadny hadky
....... dobre v poho, az se rozhodnu do teho nabouchat naraz 6K v podobe ragulatoru a brushless motoru, tak se sem rozhodne vratim a dam vedet. :)
XRAYT2 008, GRAUPNER XS-6 FM Race Synthesizer,servo digital, Motor TEAM-CHECKPOINT 8z, LRP X11 5.5z, REGL: Nosram ISTC
Obrázek RC Blansko
Draken
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 124
Registrován: sob bře 11, 2006 9:08 pm
Bydliště: Pardubky

Příspěvek od Draken »

Urcite dej vedet jestli je HITEC na stridaky sitka
TAMIYA - TT-01r BMW M3
KYOSHO - LAZER ALPHA

v rekonstrukci
ACADEMY MINICRAFT - ROAD RUNNER II
Uživatelský avatar
gravel
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 211
Registrován: ned bře 12, 2006 8:58 pm

Příspěvek od gravel »

Draken píše:Urcite dej vedet jestli je HITEC na stridaky sitka
Sakra, nějak mne pořád nemůžeš pochopit. :P
Nerozumí si to se stříďákem od Novaka, netvrdím, že si to nebude rozumět s jiným- na to pozor! :D
Odpovědět

Zpět na „ELEKTROMOTORY“