RC 14.kanál 2,4GHz REFLEX

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
MiriMiri
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 220
Registrován: čtv pro 22, 2016 9:24 am
Bydliště: Chodská Lhota - Štefle

RC 14.kanál 2,4GHz REFLEX

Příspěvek od MiriMiri »

Ahoj ve spolek chci se zeptat zda nemá někdo zkušenosti s touhle soupravou, děkuji. http://www.s-hobby.cz/rctruck/stranky/_ ... eflex-.htm
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: RC 14.kanál 2,4GHz REFLEX

Příspěvek od Jirkacbx »

S tlačítkem HLEDAT mi to vyhodilo asi 7 stránek o Reflexu.
search.php?keywords=Carson+Reflex&terms ... mit=Hledat
Někomu vyhovuje,někomu ne.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: RC 14.kanál 2,4GHz REFLEX

Příspěvek od Bořík »

Je to jednoúčelová záležitost. Pokud by byly už dva modely, je to velký problém - není počítačová, nic si nepamatuje, vše se nastavuje pouze mechanicky, takže pro ovládaní dvou modelů naprosto nevhodná. Chybí víc plně proporcionálních kanálů. Cena slušná, ale použití velice omezené.
Uživatelský avatar
paspap
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 346
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:39 am
Bydliště: Plzeňsko

Re: RC 14.kanál 2,4GHz REFLEX

Příspěvek od paspap »

Já mám tohle : http://s-hobby.cz/rctruck/stranky/_3106 ... futaba.htm
Vysílač k nezaplacení začali je dělat znovu, ale momentálně koukám zase nejsou. Určitě se dá sehnat
i jetá. Já si loni koupil ještě jednu za 1500 Kč. Do té svojí původní jsem koupil modul 2,4 GHz a nemá to chybu. :dance:
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: RC 14.kanál 2,4GHz REFLEX

Příspěvek od Bořík »

S těmi rozšiřujícími moduly to vyjde na pěkný balík peněz - skoro jak dva Taranisy D. A programové vybavení je na úplně jiné úrovni.
Tyto starší předělané vysílčky jsou takovým nostalgickým výkřikem do tmy - ale jejich užitná hodnota je daleko za zenitem.
Uživatelský avatar
paspap
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 346
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:39 am
Bydliště: Plzeňsko

Re: RC 14.kanál 2,4GHz REFLEX

Příspěvek od paspap »

Hele Boříku, když jsi tak chytrej , tak mu poraď co si má pořídit !! Jestli jsi to nepochopil, tak chtěl radu a netrefuj se do ostatních.
Nikdo tu nikomu nic nenutí, jen se snaží dát nějakou radu (svůj názor) o tom je toto fórum. Taranis určitě není špatná volba, ale co píšeš je nesmysl (jakej balík?), pokud koupí jetou FC 16, tak má i s předěláním dvě za cenu Taranis. Je to jen názor. tak napiš svůj a
nenapadej názor druhého!! :doh:
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 973
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: RC 14.kanál 2,4GHz REFLEX

Příspěvek od Michal Boček »

Souhlasím s Boříkem - mám dvě uplně stejné FC-16 rozšířené o přídavné kanály a přepínače a 2.4GHz. Šlape to dobře, ale byl to několikaletý vývoj - nejdřív holá FC-16, pak přepínače, pak rozšíření, pak 2.4GHz. Kdybych dneska kupoval novou soupravu a chtěl bych se vyřádit tak koupím Taranis-E X9E, když budu chtít šetřit tak koupím T9x s přehrátým softwarem.
Pokud budeš mít jeden relativně jednoduchý model, tak ti Reflex stačí. Pokud modelů a funkcí bude víc a budou složitější - hydraulika, podmíněné funkce, zpomalovače, krabí chod, ... tak tě bude stát spoustu peněz a času je zprovoznit, kdežto na moderní programovatelné soupravě je to otázka chvilky.
bocektransport.cz
MiriMiri
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 220
Registrován: čtv pro 22, 2016 9:24 am
Bydliště: Chodská Lhota - Štefle

Re: RC 14.kanál 2,4GHz REFLEX

Příspěvek od MiriMiri »

Děkuji za názory :text-thankyouyellow:
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: RC 14.kanál 2,4GHz REFLEX

Příspěvek od Bořík »

paspap píše:Hele Boříku, když jsi tak chytrej , tak mu poraď co si má pořídit !! Jestli jsi to nepochopil, tak chtěl radu a netrefuj se do ostatních.
Nikdo tu nikomu nic nenutí, jen se snaží dát nějakou radu (svůj názor) o tom je toto fórum. Taranis určitě není špatná volba, ale co píšeš je nesmysl (jakej balík?), pokud koupí jetou FC 16, tak má i s předěláním dvě za cenu Taranis. Je to jen názor. tak napiš svůj a
nenapadej názor druhého!! :doh:
Paspape nerozumím tomu, co jsi napsal - do nikoho jsem se netrefoval, jen jsem také napsal svůj názor. Snažil jsem se poradit tak, abych dotyčnému pokud možno ušetřil co nejvíc peněz a za své peníze dostal co nejvyšší hodnotu. Vysílaček mně prošlo rukama hodně a protože dělám hlavně lodě, zajímám se o vícekanálové vysílačky, kde lze použít i víc jak 8-10 kanálů. Snažíl jsem se také rozšířit svoje vysílačky a vždy jsem narazil na to, že rozšiřující doplňkky ( jak u Graupnera, tak i u Futaby ) byly značně drahé a více-méně jednoúčelové. Proto jsem si pořídil Taranis E a zjistil, že díky programovému vybavení si mohu dovolit ovládat jakýkoli stroj pozemní techniky nebo jakkoli složitou loď. Pro naše potřeby je především důležité programové vybavení, které dokáže namixovat a upravit všechny kanály tak, že se dá ovládání velmi dobře přizpůsobit. Výhodou je také to, že díky tomu programovému vybavení ( OpenTx ) se dají pořídit vysílačky v různých cenových relacích - od cca 2000,- do 16 000,- , přičemž i ta nejlevnější má v základu 16 plnohodnotných proporcionálních kanálů, které můžeš dle libosti nastavovat, omezovat, zpomalovat, zpožďovat, mixovat s dalšími ... prostě máš obrovskou volnost. Daní za to je sice trochu obtížnější programování, ale není to nakonec až tak složité a hlavně je na YouTube velké množství instruktážních videí v češtině a k dispozici víc jak 200 stránkový návod také v češtině. Takovou podporu nemá žádný jiný systém u nás a proto je vhodné jít touto cestou. Další výhodou je to, že tyto vysílačky s OpenTx si pořizuje hodně modelářů a na fórech je snadné získat radu v něčem, co jiní už vyzkoušeli a mají to vymyšlené. Dalším argumentem je cena přijímačů - u vysílaček FlySky, FrSky a třeba Turnigy jsou k dispozici 8-mi kanálové přijímače za cenu pod 300,- a další doplňky ( také s cenou kolem 300 - 400,- Kč ), co dokáží vytáhnout a převádět z jednoho přijímače až 16 plnohodnotných kanálů.
Abych tedy aspoň do něčeho rejpnul, tak Tvůj výrok " ... pokud koupí jetou FC 16, tak má i s předěláním dvě za cenu Taranis ... " je hodně ujetá rada a nikomu nepřeju, aby se jí řídil, protože by z toho byl nakonec hodně nas..ný.
Uživatelský avatar
paspap
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 346
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:39 am
Bydliště: Plzeňsko

Re: RC 14.kanál 2,4GHz REFLEX

Příspěvek od paspap »

Já to chápu, za ty léta už o tom taky něco vím. Mě jde jen o to, proč kupovat vysílač za 7000Kč když i na třeba model kamionu, (slápění hydraulické,svícení vč.přepínání světel,zvuk. modul, a spousta dalších fc.) bohatě stačí i ta FC16 a vejdu se ani ne do 4000Kč. Samozřejmě taky jde hlavně o to kam až se chce člověk pouštět v ovládaných fc. Pokud se chci pouštět do složitějších fc. a modelů pak není nad tyhle vysílače, s tím samozřejmě souhlasím. Je to složitější, každý musí vědět k čemu to chce používat i do budoucna a kolik chce investovat, nebo spíš kolik si může dovolit. Když na to budu mít je samozřejmě vždy lepší koupit to lepší a samozřejmě tyhle nové počítačovky jsou už úplně někde jinde. Možná jsem se jen špatně vyjádřil,nebo to nenapsal dost srozumitelně. Nejde srovnávat jabka s hruškama, záleží na co mám chuť.
MiriMiri
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 220
Registrován: čtv pro 22, 2016 9:24 am
Bydliště: Chodská Lhota - Štefle

Re: RC 14.kanál 2,4GHz REFLEX

Příspěvek od MiriMiri »

Tak jsem si objednal Turnigy 9X
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: RC 14.kanál 2,4GHz REFLEX

Příspěvek od Bořík »

Zatím studuj stránky a videa na http://ok-rimr.com/
Jsou tam velice názorná videa a hodně pomohou do začátku.
Odpovědět

Zpět na „RC SOUPRAVY“