Spectrum 2,4 GHz - problém

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Spectrum 2,4 GHz - problém

Příspěvek od Pleskot »

Včera jsem byl jezdit s TT-01 / jezdilo nás šest na 2,4 GHz / a po dvou vyjetých baterkách na driftu nastal problém. Když jsem s autem odjel od sebe asi 30 metrů, tak se zastavilo a nereagovalo na vysílačku. Musel jsem k němu přijít blíž a normálně se rozjelo a fungovalo. Ale když se opět vzdálilo, zase se zastavilo. Baterie byly nabité. Ostatní tento problém neměli, jako že by tam v okolí něco rušilo. Jezdili jsme drift, tam se to neprojevilo, až když jsem nasadil normální gumy a jel na plný plyn na konec parkoviště, ale nedojel, protože auto přestalo reagovat na vysílačku a zastavilo se. Mám Spektrum DX 2 2,4GHz DSM,
regulátor Nosram MagnumPower Reverse / automaticky se nastaví /,motor LRP V10 Spec.5 17x2, accu Nosram 3600 mAh NiMH. Nevíte někdo, čím by to mohlo být ?
Petr
Uživatelský avatar
milan008
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 540
Registrován: ned úno 24, 2008 6:38 pm
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Spectrum 2,4 GHz - problém

Příspěvek od milan008 »

Podle toho jak to popisuješ se to jeví jako ztráta signálu, prověřil bych připojení antény u vysílače i přijímače, může jít o tzv. studený spoj, jestli máš zkušenosti, rozebrat a pájkou případně prohřát.
1. Toyota Hilux TF1 offroad-trial special
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Spectrum 2,4 GHz - problém

Příspěvek od Loupák83 »

byl jsem u toho a viděl v jakých případech to dělalo a zeptám se ještě stalo se ti tohle už někdy??
ono vysvětlení by mohlo být velice jednoduché. Jezdili jsme v zastavěné oblasti kde určo bude mít hodně lidí net přes wi-fi a ta jede na 2,4GHz. takže v momentě kdy se auto vzdálí od vysílačky pak ztratí v tom množství signálů ten správný naše vysílačky zas nejsou tak silné zdroje aby "přetlačili" wi-fi co jsou v okolí.
no a ber to z té lepší stránky alespoň víš že ti funguje fail save a auto se ti nezbláznilo a nevzalo někam čáru
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Re: Spectrum 2,4 GHz - problém

Příspěvek od Pleskot »

Fakt je, že se to včera stalo poprvé, před tím nebyl problém. Tak bys mohl mít pravdu s tím přetlačením signálu od wifi.
Petr
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Spectrum 2,4 GHz - problém

Příspěvek od Loupák83 »

právě že hodně lidí si myslí že pokud maj 2,4GHz vysílačku takže si jim už nikdy nic stát nemůže co se týče zarušení ale není to pravda
viděl jsem kdy na závodech měl kamarád Futabu na 2,4GHz s přenosem dat "FAAST" nebo jak to maj ten systém a druhej měl nějakýho čínskýho ***** a ten s tou futabou měl hodně velkej problém prostě čína rušila futabu .... no taky jsme na to koukali
takže nic není všemocný v tomhle.
Ale jak píšeš že se ti to stalo poprvé tak bych to neřešil pokud by se ti stávalo i jinde kde nebude zástavba a potenciální velké riziko zarušení od jiných wifi tak pak to řeš
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
stiifii
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 157
Registrován: pát srp 27, 2010 10:25 am

Re: Spectrum 2,4 GHz - problém

Příspěvek od stiifii »

U toho spectrumu bych to videl na baterku tata ma spectrum a kdyz ma slaby baterky tak mu ztraci signal treba na 10m tak musi jit bliz a pak zad jede... to jedem treba ve dvou v lese ja mam flysky 2.4ghz..
Escéiyksko desítka...
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Spectrum 2,4 GHz - problém

Příspěvek od Honza D »

taky se mi stávalo, že auto po pár metrech vypadlo (a skončilo to nárazem do zdi v plný rychlosti, na neutrál to nedobrzdilo dost rychle). Problém byl v tom, že se mi uvolnil odrušovací kondík na motoru....
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
mc2uba
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1112
Registrován: sob pro 25, 2010 7:06 pm
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Spectrum 2,4 GHz - problém

Příspěvek od mc2uba »

Občas se mi taky stalo s LRP 2,4 GHz, že jsme jezdili, baterku třeba v pohodě a najednou v místě, kde jsem ten den byl už 100x, tak mi auto vypadlo a zastavilo se. Došel jsem k němu a buď se rozjelo samo nebo jsem musel znovu spojit přijímač s vysílačkou (nemám automat, tím pádem to musím dělat ručně a občas se mi to rozjede, když omylem vypnu dřív vysílačku než auto nebo když mi dojde v autě baterka).. Ale stává se to jen občas a náhodně, prostě občas ten signál vypadne nebo ho něco vyruší :)
RC Drift Club Praha
Xray T2 007 drift - Toyota GT86, Subaru Impreza sedan Ken Block, Mitsubishi Lancer Evo X, Nissan Fairlady Z
TT-01E drift - Nissan GTR, Honda Accord Racing 96, Škoda Octavia, Škoda Fabia sedan, VW Golf Rat Style
TT-01E - Audi Q7 (transport project), Škoda S2000 (rally)
TT-01 air ride - VW Golf (replika 1:1)
http://rcdriftclubpraha.cz/
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Re: Spectrum 2,4 GHz - problém

Příspěvek od Pleskot »

Zatím to nechám a uvidím o víkendu. To chci jezdit s DF-03Ra na dráze rallye, tam to je v lese a je to dál od možných zdrojů rušení a tam se mě to zatím nestalo, ale zase jsem od auta na dráze vzdálen tak do 10 metrů. Musím to vyzkoušet na větší vzdálenost.
Petr
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Re: Spectrum 2,4 GHz - problém

Příspěvek od Pleskot »

Ještě mě napadlo, jestli nebyl problém v konektorech tamiya, protože jsem jel chvíli na plný plyn a pak to zastavilo. Některé mám pozlacené, ale některé jsou obyč, tak jestli se na chvíli nepřerušil kontakt.
Petr
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Spectrum 2,4 GHz - problém

Příspěvek od Honza D »

nevim jestli způsobujou problém, ale určitě Tamky ať už zlacený nebo obyč vyhoď a napájej G4.. už jen kvůli tomu že matou nabíječku... Zkontroluj ten kondík, mě se uvolnil u podobnýho motoru (Nosram Vision) a zůsoboval stejnej problém (na delší vzdálenost výpadek při plným plynu, kdy to nejvíc jiskří)
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spectrum 2,4 GHz - problém

Příspěvek od Jirkacbx »

Pokud máš přijímač SR3100,tak ten občas neskutečně blbne.Prostě jak se mu zachce.Ani nemusí mít příčinu.
Navíc k DX2 jiný přijímač,protože to je DSM1,nepřipojíš.
Bud teda přezbrojit za 1300 na LRP nebo jezdit s timhle a hlídat si,kde auto blbne.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Pleskot
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 148
Registrován: úte bře 17, 2009 11:39 am
Bydliště: Praha 7, Holešovice

Re: Spectrum 2,4 GHz - problém

Příspěvek od Pleskot »

Tak jsem dosah vysílačky zkoušel přes víkend na chatě, ale v jiném modelu, kde mám originální přijímač z krabice od vysílačky / SR 300 /. Odjel jsem s autem opět asi 30 metrů / v zástavbě, na dráze v lese to nejde /a přestalo reagovat. Musel jsem k němu blíž a pak se chytlo. Tak jsem ještě pro jistotu nabil naplno pack NiMH 3600 mAh a baterky do vysílačky / ukazovala 11,5 V / a zkusil jsem v neděli znovu dosah. Bratranec držel model v ruce, šel ode mne asi 80 metrů a auto bez problémů reagovalo. Takhle to tedy blbne jak s autem na podvozku TT-01 / do něj dokoupen druhý přijímač SPM 1200i Spektrum DSM /, tak v podvozku DF-03 Ra, kde mám ten originální přijímač SR 300. Kolik by měla mít vysílačka 2,4 GHz vlastně dosah ? Jen v rámci nějakého okruhu cca 100-150 metrů ? Tohle ale vypadá na krátký dosah vysílačky, ale nevím, zda to blbne již od začátku / koupena v říjnu 2010 /, neboť jsem prakticky jezdil v malé vzdálenosti od sebe, jak na dráze rallye tak drift. V obou modelech jsou nové motory i regulátory Nosram, accupacky jsou také čerstvé.
Petr
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Spectrum 2,4 GHz - problém

Příspěvek od Honza D »

dosah by měl být někde na 150-200m (mám vyzkoušeno 150m s LRP C3, bez problémů).. holt asi potřebuješ plný baterky pro dostatečnej výkokn, pokud s nabitýma na 80m funguje v pohodě..
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
petan1966
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 222
Registrován: čtv črc 22, 2010 10:55 pm
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spectrum 2,4 GHz - problém

Příspěvek od petan1966 »

trochu to tady ozivim.Posledni dobou zjistuju a nejen ja,ze mam problem s dx2,kdyz nas jezdi vice najednou.Abych to trochu upresnil.Jezdi nas asi 5-6 lidi s sestinama .Dva mame spektrum DX2 a ostatni nejaky hitec Agressor 2,4GHz s tim vymennym modulem.Nevim presne to oznaceni.Kdyz jsou ty hitecy vypnute,spektrumy funguji v poho,jakmile se zapne nejaky ten hitec,zacne na DX2 vypadavat signal,ale neni to pravidelne.Priklanim se k tomu,ze to dela ten vymenny modul,ale nevim ,ktera s tech vysilacek to dela.Muze to mit na ten signal spektrumu vliv ty vymenne moduly nebo je to blbost a je nekde problem v prijmacich tech DX2jek.Ono prave delaji ty problemy obema vysilackam.kolega uz dojezdil uplne,protoze mu kara odjela nekam do pryc a mel hodne velky problem to chytit.Mam jeste jednu 2,4GHz modelkraft MC-30,vzal jsem ji v sobotu taky vyzkouset a kur.a,te to udelalo taky,proto to tady pisu.Nejak jsem v koncich .Nejake napady,rady,postrehy?Diky :doh:
FG evo 12 a 1 historická osmina
http://b-b-motorsport.webnode.cz/
Odpovědět

Zpět na „RC SOUPRAVY“