40 MHz

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
DJ_Kingpin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: stř bře 19, 2008 12:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

40 MHz

Příspěvek od DJ_Kingpin »

Ahoj,
nyní mám palcovou vysílačku na 2,4 GHz.
Budu ji prodávat a chci si koupit volantovku.
Je nějakej problém s používání 40 MHz? (rušení, vzdálenost atd)
Na jakou vzdálenost většinou fungují?

Dík za odpovědi
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: 40 MHz

Příspěvek od Vrakouš »

Jak která.Mám Futabu Megatech junior,obyč. mašinka staršího data,žádnej digitál,vpodstatě jen základní výbava.Jelikož blbě vidím, :oops: ( inu,už jsem starší pán :lol: ) tak si auto pouštím max. tak na 50 - 60 m,problémy jsem s ní neměl.Dokonce jsem rallycross v Tojicích z tribuny dojížděl v okamžiku,kdy mi blikala poslední dioda indikátoru aku. :oops: :doh:
Je samozřejmé dávat pozor na frekvence soupeřů,i sousední může trochu rušit.Pro elektru mi to stačí,ale např. pro spalovák 1:5 kterej váží 15 - 20 kg a letí 120 km/h bych se asi bál s touto soupravou jezdit.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: 40 MHz

Příspěvek od WIN »

Mam dobre zkusenosti s Graupner XS 6. Bezproblemovej provoz, dosah tam, kam dohlednes na auto. Toto radio ti muzu doporucit.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
stelerp
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 353
Registrován: pát kvě 02, 2008 5:32 pm
Bydliště: Sviadnov

Re: 40 MHz

Příspěvek od stelerp »

Mně jen nedochází, proč chceš jít do 40MHz, když teď jsi měl (máš) 2,4GHz a sám musíš vědět, jaká to byla pohodička, nestarat se, kdo má jaký krystal :shock:

PS: Kolikati kanálová je ta palcová RC souprava a za kolik ji chceš prodat?
Vyjadřuji jen svůj osobní názor, se kterým samozřejmě ostatní nemusí souhlasit. Ale od toho jsme, aby jsme byli každý jiný.
DJ_Kingpin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: stř bře 19, 2008 12:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: 40 MHz

Příspěvek od DJ_Kingpin »

stelerp píše:Mně jen nedochází, proč chceš jít do 40MHz, když teď jsi měl (máš) 2,4GHz a sám musíš vědět, jaká to byla pohodička, nestarat se, kdo má jaký krystal :shock:

PS: Kolikati kanálová je ta palcová RC souprava a za kolik ji chceš prodat?
V lednu 2008 jsem zkoušel létat s helikoptérou MiniTitan E325. Skoro každej druhej let mě stál na náhradních dílech 1500 Kč, tak byl finanční důvod se na to vyprdnout a prodat to.
Vysílačku s přijímačem jsem si nechal a začal jsem koukat po RC autech.
Moje první auto bylo FORD F350 a teď k němu přibyl i TB-02.
Jezdím maximálně se svým švagrem, tak se nebudu starat o nějaké krystaly.
Jinak on má 27MHz a toho rušení je celkem dost (na jednom místě v určitej den se mu při plným rejdu do prava přidal plyn na maximum)

Jinak to je: Futaba 6 EXP 2.4GHZ FASST
6 kanálů
dosah 950 m
TX, RX, AKU do TX a nabiječku
cenu si představuji kolem 4500 Kč
Uživatelský avatar
Pumpkin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1273
Registrován: čtv úno 14, 2008 6:53 pm
Bydliště: Prostějov

Re: 40 MHz

Příspěvek od Pumpkin »

DJ_Kingpin píše: Jinak on má 27MHz a toho rušení je celkem dost (na jednom místě v určitej den se mu při plným rejdu do prava přidal plyn na maximum)
Jj ja mam taky 27MHz a ma to ruseni jak.... Auto jede 20-30m a pak nekam vleti nebo se zastavi. :(
PROJEKT LAND ROVER DISCOVERY II
Team Losi Mini Baja ; Hitec HS-55 ; DSYS MD18DCRS
ICQ 582643503
Uživatelský avatar
stelerp
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 353
Registrován: pát kvě 02, 2008 5:32 pm
Bydliště: Sviadnov

Re: 40 MHz

Příspěvek od stelerp »

Jasně, 27MHz je pase, na tom jede kde co, od CB Radiostanic až po bezdátové myši :-)))

40 MHz v FM by měla být v pohodě.

PS: RC souprava: Sakra, škoda, že teď nemám prachy, do té šestikanálovky bych šel. Budu něco potřebovat pro nový projekt 'Scania'. Začínám rychle šetřit, než mi ji někdo vyfoukne.
Vyjadřuji jen svůj osobní názor, se kterým samozřejmě ostatní nemusí souhlasit. Ale od toho jsme, aby jsme byli každý jiný.
Uživatelský avatar
martincc2
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1408
Registrován: stř kvě 30, 2007 4:53 pm
Bydliště: Prakšice
Kontaktovat uživatele:

Re: 40 MHz

Příspěvek od martincc2 »

tak ja mam teda 27mhz a vubec si neztezuju.. jezdim kanal ktery zatim na zadnych zavodech co sem kdy jel nikdo nema takze se nerusim, s autem muzu odjet i 50M daleko a porad pohoda.. je to Futaba MJ2 AM.. mozna je to tim ze to neni analog ale digital i kdyz to nema display ale jen knofliky
Martin Čuřík
Xray T1R
1. místo Intercup rally trophy 2009
http://www.intercup.cz
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: 40 MHz

Příspěvek od Jirkacbx »

Pokud se ti s páčkovkou řídí stejně nebo dokonce líp než s volantem,nevidim důvod,proč ji prodávat.Jezdi s ní a je to.Znam pár letadýlkářů,co si prostě na volant nezvyknou.Sice jezdí trochu pomaleji oproti volantu,ale pořád v pohodě.Jinak bych doporučil cokoliv od Futaby /Megatech/.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
rskedar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1577
Registrován: sob led 05, 2008 3:14 pm
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: 40 MHz

Příspěvek od rskedar »

Pumpkin píše: Jj ja mam taky 27MHz a ma to ruseni jak.... Auto jede 20-30m a pak nekam vleti nebo se zastavi. :(

Hlavně si je třeba vybrat nějaké bezpečné místo, kde není moc železných konstrukcí, aut, sloupů a samozřejmě patníků :D
S 27MHz se třeba vůbec nedá jezdit v bytě, chytá to rušení snad od všeho - aspoň moje vysílačka z XB-pro.
Savage Flux XL HP, SAKURA ZERO S, LRP S10TCR, Venom Creeper http://rcdriftostrava.webnode.cz/
Uživatelský avatar
ZdenalR
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 17, 2007 8:33 am
Bydliště: Brno - Kohoutky
Kontaktovat uživatele:

Re: 40 MHz

Příspěvek od ZdenalR »

No já nevím jestli to není krok zpátky, nás se schází tak 8-10 a bývají problémy s obsazením kanálů. Já to naštěstí díky DX3 a teď s DX3R nepocítil, ale občas museli borci čekat jeden na druhýho až ten první dojezdí. Každopádně pokud ti můžu radit, tak určitě frekvenční modulaci a pokud možno i modul se syntézou.
TEAM LOSI XXX-S, XRAY T2 008, TA 05
DJ_Kingpin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: stř bře 19, 2008 12:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: 40 MHz

Příspěvek od DJ_Kingpin »

Tak mi dnes přišla RC souprava Modelcraft MC 1046.

Byl jsem s ní zkusit jednou vyjed a nevypadá to zas nejhůř.
Se zataženou antenou na vysílačce jsem ujel cca 12 metrů a pak to chytalo rušení.
S vytaženou mi byl plácek malej, tak až budu mít možnost někde na větším prostranství, tak vyzkouším.
Na té soupravě se mi líbí několik věcí, ale hlavně to, že na třetím kanále je možno nastavit až 4 polohy serva, což využiji na Fordu F-350 na řazení všech 3 stupňů.
Odpovědět

Zpět na „RC SOUPRAVY“