Modelcraft GT-3; 2,4Ghz

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
Maerek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 711
Registrován: pon lis 17, 2008 10:35 am
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Modelcraft GT-3; 2,4Ghz

Příspěvek od Maerek »

Máte někdo zkušnost ? Osobně mám modelcraft 27 a nemůžu si jí vynachválit.

http://www.electro24.cz/detail-460895-s ... -kanalovy/
TT-01 - Golf IV
DT-01, Traxxas Summit 1/16
Nějaká ta loďka, stříďáky a lipo :obesenec:
http://www.rcceskebudejovice.wgz.cz/
Uživatelský avatar
Giacomo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 04, 2011 2:13 pm

Re: Modelcraft GT-3; 2,4Ghz

Příspěvek od Giacomo »

Ahoj. Mám ji asi dva měsíce...nejsem sice žádný odborník, ale předtím jsem měl starého Graupnera C-4 a ten rozdíl je patrný. Velká výhoda je, že to jede jen na 4 tužkové akku, vydrží to dlouho, je krásně citlivá na jakýkoli podnět. Funguje to jak má, nemůžu si stěžovat, akorát pokud nemáš zkušenosti s nastavováním a párováním s příjmačem, bude to mírně složitější (ale dá se to zvládnout), protože zde nebyl český návod. Já ji ale kupoval na www.rc-auta.cz. Je docela lehká, materiál ale mohl být příjemnější a zpracování je taky trochu dělané horkou jehlou, je to takový sprostý odlitek, na fotce vypadá lépe než ve skutečnosti, ale to je jen malá moucha, hlavní je přece jen funkčnost. Za ty peníze si myslím, že to je bezkonkurenční vzhledem k tomu, že má podsvícený displej, pamět na 10 modelů a napájení ze 4 akku. PS: orientačně jsem se i díval na internetu... a v případě potřeby lze dokoupit bez větších obtíží se sháněním další přijímač, vyjde asi na 800kč.

Ve zkratce: jsem spokojen, nelituji těch peněz...Připomínám že jsem RCčkář začátečník a nemám nějaké super vysoké nároky, ale určitě to není špatná vysílačka ani pro pokročilého, můj kamarád se RC modelařinou zabývá dlouho, má nějaký ultra mega super drahý vysílač od Spektrumu (co ti pomalu i uvaří a vypere) a říkal, že co se týče reakcí v porovnání s jeho drahou vysílačkou, prý je to velmi dobré za ty peníze.

Doufám že jsem ti alespoň trochu pomohl. TZ
...::: Ford Mustang 2011 na LRP S10 chasis + LiPO, Modelcraft GT3 :::...
     ...::: Honcho na Axial SCX-10 chasis + LiPO, Modecraft GT-3 :::...
Uživatelský avatar
BrAtKo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: stř led 11, 2012 11:25 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelcraft GT-3; 2,4Ghz

Příspěvek od BrAtKo »

Ja neviem ale v podobnej cenovej relacii (45$ aj s postovnym) je tu aj FlySky FS-GT3B a tam RX stoji 6$ z HK a vyzera to trosku lepsie podla mna.

Obrázek

eBay
Vyrobca
Pokec na CZ webe
Pokec na nasom fore
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II | Tamiya TA-02T Ford F-150 Baja | Losi 4x4 Trail Trekker 1:24
Uživatelský avatar
Giacomo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 04, 2011 2:13 pm

Re: Modelcraft GT-3; 2,4Ghz

Příspěvek od Giacomo »

---> FlySky GT3B

No já jsem toto měl možnost si prohlédnou a pobavit se s osobně s dodavatem Ansmann pro ČR, jelikož jsem o ní taky uažoval, jak jsem vybíral vysílač nedávno...je to OEM vysílač, začíná ho prodávat docela dost značek, já jsem tedy držel v ruce verzi od Anssmanna...

Zpracování, co se týče vzhledu je určitě lepší, až na display, ten se škrábe úplně čímkoli, ale zase je hezčí, lépe čitelný a přehlednější. Vypadalo to celkem dobře, ale zde se mi nezamlouvalo ergonomické tvarování, je zbytečně rozměrná a nepadla mi příliš do ruky.
Co mi říkal jako hlavní NEvýhodu dodavatel je to, že jede na 8 baterií a prý se musí oproti jiným častěji nabíjet, možná právě kvůli docela, podle mě až zbytečně velkému a složitému displeji. Navíc verze od méně známých výrobců jsou prý vybaveny horší elektronikou, i když je vysílač na první pohled stejný, některé funkce prý nefungují 100% či vůbec. Ansmann u něj stál asi 2200 a to byl prý cenový strop, jinak jde sehnat levněji, ale v sestavě, jak jsem psal výše.

Nechci znít jako rýpal nebo něco podobného, ale toto se ke mě ohledně této vysílačky a jím podobným dostalo...Proto jsem pořídil Modelcraft, o kterém je tento topic...Ovšem nikdy jsem ji nezkoušel delší dobu přímo "v akci", čili nedokážu s určitostí říct, na kolik jsou tyto informace pravdivé, možná pán jen chtěl prodat svou značku.

PS: zde je vysílač FLYSKY GT3B v českém obchodě: http://www.rcguru.cz/rc-souprava-gt3b-d4999
...::: Ford Mustang 2011 na LRP S10 chasis + LiPO, Modelcraft GT3 :::...
     ...::: Honcho na Axial SCX-10 chasis + LiPO, Modecraft GT-3 :::...
Uživatelský avatar
BrAtKo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: stř led 11, 2012 11:25 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelcraft GT-3; 2,4Ghz

Příspěvek od BrAtKo »

TunerZ píše: PS: zde je vysílač FLYSKY GT3B v českém obchodě: http://www.rcguru.cz/rc-souprava-gt3b-d4999
Pekne predrazene o rovnych 1000Kc ! (ebay aj s postovnym 894CZK).
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II | Tamiya TA-02T Ford F-150 Baja | Losi 4x4 Trail Trekker 1:24
Uživatelský avatar
Maerek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 711
Registrován: pon lis 17, 2008 10:35 am
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelcraft GT-3; 2,4Ghz

Příspěvek od Maerek »

Já právě mám modelcraftku akorát v 27 a myslim si, že je to jak ten tvůj graupner. A právě, že si jí nemůžu vynachválit. K tej flysky pravda z hobbykingu to vychazí kolem těch 800 i s poštovným. Přímač je za zmiňovaných 6 doláčů. Jenže problém byl ten, že byla špatná EXPA a kdo ví jestli to opravily. Četl sem, že na hobbykingu byla měsíc mimo prodej kvůli opravě FW. Jenže doteď jsem se nikde nedočetl jestli to opravily nebo ne. Další možnost je si přehrát FW sám. GT3B chci zkusit a kdyby byl problém tak buď přehrát FW a nebo se to dá střelit u nás za dobrou cenu. Koupit vysílačku u nás můžu vždycky. Dalši možnost je od Carsonu http://www.masters.cz/clanek/1983/tech- ... el-2-4-ghz ovšem Carson moc chválená značka není i když bratránek s motorm od nich nemá problém.


EDIT: Jinak díky za tvůj názor :)
TT-01 - Golf IV
DT-01, Traxxas Summit 1/16
Nějaká ta loďka, stříďáky a lipo :obesenec:
http://www.rcceskebudejovice.wgz.cz/
Odpovědět

Zpět na „RC SOUPRAVY“