brzdy jsou základ

Vše co se netýka RC

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

brzdy jsou základ

Příspěvek od Loupák83 »

Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy jsou základ

Příspěvek od Pajik_CZ »

stále platí stará pravda - rozjet se můžeš, zastavit musíš.
Brzdy musí být několikanásobně silnější, než motor, na tom se nevyplatí šetřit
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: brzdy jsou základ

Příspěvek od Loupák83 »

tak tak aneb co neubrzdíš to neukecáš
a v krizovém momentu může rozdíl i několika centimetrů znamenat zmařený život a velký průser

taky jsem zastáncem toho že auto nemusí jet nějak extra ale zastavit musí "na pětníku"
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy jsou základ

Příspěvek od Vrakouš »

Číňan se drží zásady, že brzdy ti na rychlosti nepřidají. :lol: Ale vážně, brzdy jsou důležité, brzdit musí. Nekupuji vždy originály, destičky beru od značky Fritech, jsem s nima spokojený, brzdí dobře, mají slušnou životnost, a cena je docela příznivá. A kupuji pouze u dvou prodejců, které znám léta, a vím, že mají solidní zdroje.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: brzdy jsou základ

Příspěvek od tjjack »

A pak si kup něco čínskýho....
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Uživatelský avatar
Dave Kolář
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1158
Registrován: pát říj 01, 2010 11:26 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy jsou základ

Příspěvek od Dave Kolář »

No, číňan do českýho auta neudělá dobrý brzdy, není možný..:D
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
TA05 + EAGLE RACING KIT + BMW M3 E30 červený peklo, Nový projekt NISSAN GTR znovuzrození
BMW E30
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11518
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy jsou základ

Příspěvek od Jirkacbx »

Zkouknul jsem video taky a musim konstatovat,že to jsou ND pro místní tuzery a pro ty,kdo má rád ohen nebo čmoud od pneumatik :-D
Tohle by si měl čínan nechat líp zaplatit :-D
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Jan.Černík
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 636
Registrován: ned črc 03, 2011 11:58 pm

Re: brzdy jsou základ

Příspěvek od Jan.Černík »

No problém je, že je stále málo lidí, kteří si tohle uvědomují.
Prodávám autodíly a setkávám se skoro každej den s případem :
Přijde pán a ptá se. Kolik stojí brzdové destičky na (např.) Renault 19. Kouknu do katelogu a řikám: Nejlacinější noname desky stojej 360,- , I-Cer 550,-, Ferroda 780,- , Lucasy 910,- atd. A pán odpoví: Dejte mi ty nejlacinější. Já mu na to odpovim, že mu ty noname nedoporučuju a ať si vezme raději alespoň ty ICery. A on mi jen řekne, že je to starej Renault a že do něj nechce cpát prachy. A odejde s těma nejlacinějšíma. Pro mravokárce kteří by mohli namítat, že by mu je neprodali, podotýkám, že když je neprodám já, koupí je někde jinde.
Na jednu stranu bych to možná i pochopil. Do auta s nulovou hodnotou se nikomu nechce cpát ani 100,- zbytečně.
Ale problém je v tom, že já se s takovymhle přístupem setkávám i u novějších aut. Chlápek má auto za 300tis a handrkuje se a přemejšlí, jak ušetří když si koupí najlacinější kotouče a desky, protože podle jeho názoru : Jsou to kotouče a desky, tak to musí nějak brzdit.
Takže tyhle nejlacinější sračky se budou oběvovat a prodávat pořád, dokud po nich bude poptávka. No a když se podíváte kolem sebe, jak jde všechno do sraček, všechno se zdražuje, všichni musej šetřit, tak lidi prostě šetřej všude.
Každej den se setkávám s někým, kdo se mě ptá kolik bude stát nějaká oprava, třeba ani né tak nákladná, a když se dohodnem objedná si termín opravy třeba za 14 dní až bude mít peníze. Prostě lidi přestávaj mít peníze. Stoupla nezaměstnanost, rapidně se zvýšil počet rodin, žijící na hranici chudoby, to se prostě musí odrazit uplně všude. I v nákupech všelijakejch šuntů.
Yokomo DPM, TA-05 EagleKit Drift, TEH-16FM Drift Eagle, TT01 Drift, Xray T3 Drift
SCX10 Cherokee Trial, CC01 Pajero Wagon, SCX10 Jeep JK Expedition, TF2 Oshkosh, Stadium Blitzer, HPI Blitz, Xray XB8 Elektro, Ceen CT5
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC https://www.facebook.com/pages/RC-Drift ... l&filter=1
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy jsou základ

Příspěvek od Vrakouš »

RE: Jan.Černík - je to přesně jak říkáš. Hodně lidí musí šetřit, kde se dá. Já taky. S rozumem.Ale příklad z druhé strany, dělal jsem před 10 lety gumařinu. Přijel tam taxikář, každou gumu jinou, sjetý na plátno. A na zimu si přivezl "zimní" kola, ze kterých lezly dráty :!: a chtěl to obout. Šéf ho s tím vyhodil, taxikář se hrozně divil. Že díky těm drátům bude mít auto lepší záběr. :doh: Asi za týden přijel ke mě na krám se zamrzlým ostřikovačem pro nejlevnější nemrzku. Nedalo mi to, a šel jsem se ven podívat na gumy. Samozřejmě tam měl ty hrůzy, obuli mu to jinde. Všechny známé jsem varoval před tímto taxíkem.... Co jsem mohl dělat víc, volat na něj policajty ?!
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy jsou základ

Příspěvek od Pajik_CZ »

ano, šetřit se musí, to uznávám. ale ne na něčem, na čem závisí můj život. ono 3 metry dobrždění nebo nedobrždění může být rozdíl mezi životem a smrtí.... ale základ je jezdit s hlavou na správným místě. ono z 80 se brzdí mnohem, MNOHEM líp, než ze 140 :)
když jsem měnil brzdy na 306, tak jsem dával feroda, protože to je prej rozumnej kompromis mezi cenou a výkonem. taky nebylo na originály... :wink:
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: brzdy jsou základ

Příspěvek od Loupák83 »

tak Feroda nejsou tak špatný
já je měl na favoritu a musim říct že to brzdilo výborně když vemu v potaz ten komickej kotouč a další věci
a souhlasim že lít se dobržďuje z menší rychlosti a že jezdit hlavou a citem je základ
jenže stejně ti na silnici nastanou situace kdy prostě musíš jít natvrdo na brzdy a tam jak psal Pajik se kolikrát rozhoduje mezi životem a smrtí
a o tom to je najít takový kompromis v těch součástkách aby to nestálo velký prachy a zároveň to splňovalo bezpečnost
já vim v dnešní době to je těžký ale pokud auto člověk potřebuje tak se o něj musí starat a pokud se o něj stará tak auto se mu odvděčí dlouhou životností tudíž ve finále menšíme investicema
Gumy to je kapitola sama o sobě když to vezmu na sebe tak u letních se spokojím s lepším průměrem ale u zimních chci nadprůměrné gumy, jezdim dost km za rok a cesty od práglu po krkonoše
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
Jan.Černík
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 636
Registrován: ned črc 03, 2011 11:58 pm

Re: brzdy jsou základ

Příspěvek od Jan.Černík »

Vrakouš: No tys nemohl udělat nic. Prostě ty gumy chtěl, tak mu je obuli někde jinde a peníze za přezutí zaplatil jinde.

Taky je mi proti srsti dělat na servisu nějaký naprosto absurdní věci, nebo prodávat nejlacinější věci. Ale když to lidi chtěj, tak s tim nic neudělám. Když je vyhodim, pujdou jinam a já přicházím o peníze.
A když už někdo po mě chce udělat něco co neodpovídá normám nebo předpisům, automaticky píšu do zakázového listu větu: Na přání zákazníka provedeno ......................
Yokomo DPM, TA-05 EagleKit Drift, TEH-16FM Drift Eagle, TT01 Drift, Xray T3 Drift
SCX10 Cherokee Trial, CC01 Pajero Wagon, SCX10 Jeep JK Expedition, TF2 Oshkosh, Stadium Blitzer, HPI Blitz, Xray XB8 Elektro, Ceen CT5
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC https://www.facebook.com/pages/RC-Drift ... l&filter=1
Uživatelský avatar
Carlos1112
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 240
Registrován: sob úno 19, 2011 12:16 am
Bydliště: Klatovy

Re: brzdy jsou základ

Příspěvek od Carlos1112 »

Vrakouš:když byly všechny pneumatiky jiné, tak je sjel tak že měly stejný vzorek :D
Tamiya TA-01 rally-Škoda 130 RS
Tamiya TA-02 rally-Mitsubishi Lancer Evo X
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy jsou základ

Příspěvek od Vrakouš »

Ba ani to ne, měl rozhozenou geometrii a gumy sjetý pěkně do stran. :roll:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
HansH1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: pát lis 16, 2007 12:15 pm
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy jsou základ

Příspěvek od HansH1 »

holt, až se něco stane, ty máš svědomí čisté. Na druhou stranu, já bych ho asi sprostě naprášil fízlům... nejsem ten typ bonzáka, ale představa, že mu to na těch sjetých gumách někde ustřelí a sejme zrovna třeba někoho z rodiny nebo známých mě děsí... kor když vím, že jsem to věděl a nic neudělal...
Odpovědět

Zpět na „Pokec“