Nejaky model kolem 4tis korun..

Vše co se netýka RC

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Certik79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 6:06 pm
Bydliště: Strmilov - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejaky model kolem 4tis korun..

Příspěvek od Certik79 »

Squixx píše:docela se mi zalibilo to HIMOTO..nema to tu nekdo v tuningu?Na to jde dokoupit asi hodne veci,ze jo?Snad to v terenu obstoji..baterka 3300 Ni-mh od HPI se mi tam vleze,ze jo
Jestli můžu taky něco říct, HIMOTO je jen hračka, pokud mu dáš stříďák, je hotovo a budeš potřebovat dobrý chlazení a vagon náhradních dílů, sou sice laciný, ale spotřeba šílená. Mám od HIMOTA trugy, a proto že sem si chtěl taky zajezdit a ne věčně jen opravovat, tak sem dal na kámoše a koupil Cyber 10 B
Uživatelský avatar
Certik79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 6:06 pm
Bydliště: Strmilov - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejaky model kolem 4tis korun..

Příspěvek od Certik79 »

Squixx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: pon led 18, 2010 3:02 pm

Re: Nejaky model kolem 4tis korun..

Příspěvek od Squixx »

Ty bugyny se me vubec nelibi..libi se mi mnohem vic monster trucky nebo takovy styl...
A je nejaky rozdil,zda ma model 4 nebo 8 tlumicu?V tehle chvili se rozhoduji mezi tim Jeepem s motorem od Titanu nebo Himotem
LRP S8 BX - 2,5ccm -_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_- http://squixx.rajce.net/Traxxas_E-Revo_1_16_VXL
Uživatelský avatar
Certik79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 6:06 pm
Bydliště: Strmilov - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejaky model kolem 4tis korun..

Příspěvek od Certik79 »

rozdíl je v tom, že pokud máš 8 tlumičů, dáš do nich víc oleje ale mají měkčí pružiny, takže efekt je pouze na oko, jinak nic, ale na tlumiče od Himota pozor, tečou skoro ihned jak je naplníš
Uživatelský avatar
Certik79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 6:06 pm
Bydliště: Strmilov - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejaky model kolem 4tis korun..

Příspěvek od Certik79 »

Squixx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: pon led 18, 2010 3:02 pm

Re: Nejaky model kolem 4tis korun..

Příspěvek od Squixx »

dalsi info k Jeepu..Servo HITEC, Elektronika Traxxas, auto REELY...ja si asik vezmu tohle,pac se mi libi a elektronika Traxxas je luxus,ne?Motor potahne jak zbesily a vydrzi to dlouho..pletu se?

Monster vypada moc hezky,ale muj strop je 4500kč...
LRP S8 BX - 2,5ccm -_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_- http://squixx.rajce.net/Traxxas_E-Revo_1_16_VXL
Uživatelský avatar
Certik79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 6:06 pm
Bydliště: Strmilov - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejaky model kolem 4tis korun..

Příspěvek od Certik79 »

sám sem to nezkusil, ale slyšel sem jen chválu
Uživatelský avatar
rskedar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1577
Registrován: sob led 05, 2008 3:14 pm
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejaky model kolem 4tis korun..

Příspěvek od rskedar »

Squixx píše:dalsi info k Jeepu..Servo HITEC, Elektronika Traxxas, auto REELY...ja si asik vezmu tohle,pac se mi libi a elektronika Traxxas je luxus,ne?Motor potahne jak zbesily a vydrzi to dlouho..pletu se?

Monster vypada moc hezky,ale muj strop je 4500kč...

Nerad to říkám, ale pleteš se. Motor výkonem určitě neosilní, aby to jelo trochu líp, potřeboval bys LiPo baterie. Vím, že se ti to auto moc líbí a majitel ho chválí jak nějaký e-revo. Počítej s tím, že na 3000mAh baterku pojezdíš tak kolem 15 minut.... Navíc tyhle čínský káry mívají problémy s nekvalitními materiály a nejspíše budeš časem jen pořád dokola nakupovat ND.

Neuspěchej výběr a raději ještě chvilku počkej a nešetři si pár korunek a pořid třeba něco jako tohle http://www.mz-racing.net/p3541-6537-f71 ... owhawk-xt/ . Když ti lidi píšou, že se něčemu raději máš vyhnout, tak je poslechni - nekecají blbosti, ale píšou vlastní zkušenosti, aby jejich chyby nikdo neopakoval.
Savage Flux XL HP, SAKURA ZERO S, LRP S10TCR, Venom Creeper http://rcdriftostrava.webnode.cz/
Squixx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: pon led 18, 2010 3:02 pm

Re: Nejaky model kolem 4tis korun..

Příspěvek od Squixx »

Sakra..to to fakt nevydrzi?Ja mel za to,ze ten motor od Titanu bude silnej a auto nebude mit problem s terenem..a veci v tom ma vse hlinikove atd..ja tomu nerozumim zas az tak moc..ale kdyz rikate,ze to je kazovy auto,tak to asi brat nebudu,ale fakt se mi to velice libilo :(...mezi Ni-mh a Li-po bateriemi je fakt takovy rozdil??
LRP S8 BX - 2,5ccm -_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_- http://squixx.rajce.net/Traxxas_E-Revo_1_16_VXL
Uživatelský avatar
Certik79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 6:06 pm
Bydliště: Strmilov - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejaky model kolem 4tis korun..

Příspěvek od Certik79 »

Jo, mezi těma baterkama je velkej rozdíl, Ni Mh neumí dát takový proud jako Lipo, mám to odzkoušené na tom Himotu, se stříďákem 13T od eZrunu a 60 A reglem se na nimh 3000mAh při plným plynu rozjelo normálně a výdrž baterky cca15 minut a baterka měla teplotu kolem 60 stupňů, a když sem dal do auta lipolku 4000 mAh, tak při rozjezdu šlo auto na zadní a utrhnul sem zadní poloosy doba jízdy se prodloužila podle stylu někam na 30-40 minut a baterka nepřesáhla teplotu 30 stupňů.
Pokud jde o motory, nemusí být nejlepší ten který má hezkej název a vypadá mohutně, jak sem řekl, jezdím motor eZrun 13T, který má kotvu velikosti 380, takže proti velikosti 540 je to aušus, a zatím na pohodu, dokonce s tím jel kamarád závody s bugynou proti klasickým 540tkám s 13,5 závity a povídal že je to konkurence schopné.
Záleží co od toho auta čekáš a co s ním chceš provádět, každopádně nemá smysl koupit první laciný auto, je lepší něco našetřit a koupit něco co vydrží a je odzkoušené.
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejaky model kolem 4tis korun..

Příspěvek od Pajik_CZ »

No, jedno porovnání v mém SCX jsem udělal. Když jsem začínal s expedicema, měl jsem v autě kombo NOVAK HAVOC 3S s motorem 8,5T co mi zbylo z TTčka :D . Jezdil jsem expedičním tempem jen pokud jsem měl výkon stažený na 13%, ale to není důležitý. Při 100% výkonu se s NiMh auto rozjelo svižně. Ale když jsem tam dal Li-Po, tak se rozjíždělo po zadních !!! Rozdíl mezi nimi je, a celkem dobře citelný.

Certik me predbehl :) Ale souhlasim s nim se vsim. Hlavne s posledni casti - nema smysl kupovat prvni laciny auto...
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
rskedar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1577
Registrován: sob led 05, 2008 3:14 pm
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejaky model kolem 4tis korun..

Příspěvek od rskedar »

to Squixx : ty máš výhodu v tom, že se první radíš s lidma a až pak kupuješ, pak je tu ještě jedna skupina lidí co si prvně koupí něco levného a až pak zde na fóru zjišťují co vlastně koupili atd...

Neříkám, že musíš dělat co ti říkáme, názor máš svůj. Jen si to prostě vklidu ještě všechno přeber, protože to levnější auto vyjde mnohdy dráž než to kvalitní.
Savage Flux XL HP, SAKURA ZERO S, LRP S10TCR, Venom Creeper http://rcdriftostrava.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Certik79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 6:06 pm
Bydliště: Strmilov - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejaky model kolem 4tis korun..

Příspěvek od Certik79 »

přesně tak, myslím že by bylo nejlepší najít o okolí lidi co jezdí a zaptat se přímo jich, navíc zjistíš co se v okolí jezdí, protože samotnýho tě to dlouho bavit nebude, a třeba tě nechají s jejich autama projet a poznáš sám co by se ti líbylo a co ne
Uživatelský avatar
Mirek
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1513
Registrován: pát říj 20, 2006 4:31 pm
Bydliště: Valdice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejaky model kolem 4tis korun..

Příspěvek od Mirek »

spis si zjisti jak je to s ND na to reely.. az ti tam neco prdne, tak abys nedojezdil, jako ja mam buggy 1/16 od reely a nejsou na ni vubec dily, tak mi tu lezi..
na himoto dily jsou
*Míra Veselý*
<< HPI BLITZ >> , eZrun 60A + 8,5z , Turnigy 4000mAh 30-40C , TL-01
-Eurgle 2,4ghz, U14 , Battery Master 6
bylo: onroad: ALS racing M240, TT-01, TL-01, TB-02,Yokomo DriftPackage, Xray 007,....offroad: Traxxas E-Revo VXL, DF-02, CC-01, Himoto EMXT-1, Reely EP16, SCX-10 Honcho
Squixx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: pon led 18, 2010 3:02 pm

Re: Nejaky model kolem 4tis korun..

Příspěvek od Squixx »

Asi takhle,zadny zavody stim jezdit nebudu,nemam na to cas a ani penize na vybaveni..takze si s modelem vybehnu na zahradu nebo na pole se psem,kde budeme jezdit tak max 1hod(vim,ze auto zdechne cca po 30min)..takze zadny brutalni stroj nepotrebuji..pozadavky?Musi to obstat v terenu,na polnich cestach,ve snehu a pres travu a drny,to mi staci..a popr nejaky dostupny tuning,kdyby me chytla tuningovska manie..takze toho JEEPa teda brat nebudu..a ten HiMOTO Monster Truck EMXT-1 1:10 elektro RTR od MIRKA odtud, jakesi nastaveni podvozku by mi mohl vystacit?Kdybych si tam nechal tu moji Ni-mhku?Jak dlouho by to vydrzelo?
LRP S8 BX - 2,5ccm -_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_- http://squixx.rajce.net/Traxxas_E-Revo_1_16_VXL
Odpovědět

Zpět na „Pokec“