Taky nějaké REELY

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Mira RC
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel

Re: Taky nějaké REELY

Příspěvek od Mira RC » stř srp 07, 2019 8:36 am

Obrázek

Prototyp podbehu...

.... a tzv Galileuv vetrak. A prece se toci.
Fouka to jako blby, sem myslel ze to bude takovy vlazny a ono to zbesile viri vzduch vsude kolem

Obrázek

Mira RC
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel

Příspěvek od Mira RC » čtv srp 08, 2019 12:11 pm

Obrázek

... tak ne :D tavka (kterou teda zasadne nemodelarim, ale tohle si o ni primo rika) na tom fakt nedrzi

Na vsem ostatnim jako cert

Takze zjednodusena verze II, vyzkousim system s dirkou, od materialu se odlepi ale na podkladu a sama k sobe drzi takze snad tak. Slozitejsi pekne uzavrenou verzi podbehu musim opravdu usit

Obrázek

Vyzkousim v provozu a uvidim jak na to pujdu..

Obrázek

Dodelal jsem tomu vzadu takovy platicko aby bylo k cemu chytit podbehy a spodek se pekne zavrel. Po celem obvodu dodelam tesnici lem tak mam strach jak s tim vzduchem, nejakej privod tam musim vystrihnout

Jirkacbx
Cestář
Cestář
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirkacbx » čtv srp 08, 2019 5:34 pm

To je nějaká koženka?Nevim,nevim,je to dost plandací,abys něco dovez na autě po prvním závodu či jízdě :-)
Slušný pevný podběhy se dělaj třeba z malýho kanystru s vodou na ostřikovače.
A většina lidí podběhy na crossu neřeší a mají jen pořádně zakrytý motor a elektroniku.
A tlumiče dát do ustřižených prstů z těch slaboučkých gumových rukavic.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec

Mira RC
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel

Příspěvek od Mira RC » pát srp 09, 2019 9:05 am

Ale kdeze kozenka, psal jsem vyse, to je nejakej material co se z toho sijou ochranny obaly na ventily ropovodu a takovejch kravovin nekam do pouste ci sibire. Je to nejaky vlakno (ze by taky skelny?) v silikonu, nejakej odolnej :mrgreen: kdyz to chces zmarit zapalovacem tak se nedeje nic :text-lol: mechanicky se to da jen strihat a rozriznout, prosoupani nebo natrzeni vubec nehrozi.

Usiju z toho slozitejsiho tvaru par svama normalne ten boxik a je to.
Narozdil od pevnyho plastu tohle krasne prilehne ke kastli, dotvaruje se u blatniku a pri prohnuti kastle pri kolizi se to podda jakoby nic a hned zase zpatky. Na shortu mam obdobu z horsiho materialu (guma) a to trpi na mechanicky poskozeni a teploty, za cas to ztvrdlo a potrhalo se to. Ale s funkci spokojenost prave maximalni..

Ani to neni poradne videt, jak pekne to licuje

Obrázek

Jen musim domyslet nejaky elegantnejsi uchyceni, maly patenty nebo mame este 3M suchej zip nebo tak neco..prinejhorsim to muzu pres podlozku sroubovat ale to se mi chce nejmin :mrgreen:

Mira RC
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel

Příspěvek od Mira RC » stř srp 14, 2019 11:40 pm

Tak me to donutilo udelat kryt ctvrteho reaktoru.

... a vzit to na drahu.

Zvuky to teda vydava desuplny, ale vesmes za ne muze stary spur, co se tam jen tak vozi a toci a zapadaji za nej kaminky. Budu ho muset nejak oriznout at to nemusim furt resit.

Jinak to vcelku obstalo, vyjezdil jsem baterku a zavodilo se vesele az do konce jeji kapacity, za me dobry :shifty:

Obrázek

Jirkacbx
Cestář
Cestář
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirkacbx » čtv srp 15, 2019 9:43 pm

Pěkný kryt převodů :clap:
Ale pokud si to někde i něco málo nasaje bordelu a nemůže to nikam vypadnout,
furt se bordel bude v převodech držet.A přemýlat a přemýlat.
Skype jirkacbx
AX potvora

Mira RC
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel

Příspěvek od Mira RC » pát srp 16, 2019 9:23 am

No
Tak ze kryt reaktoru je v tyhle netesny podobe docasny reseni se vedelo uz na zacatku :shhh: no je treba ho jeste dotesnit. Ale uz jen drobnosti. No a jedna z prvnich rad "udelej kryt a udelej dolu diru" bude nakonec vyslysena, takze vidite hned, ze duvera ku zkusenejsim kolegum se OPET vyplaci a mohl jsem to vedet uz na zacatku ze :roll:

Obrázek

Tam je kaminku :naughty: da to praci vystouravat to skalpelem ven

Snad to tou dirou co zhotovim pod spurem nebude nahrnovat bordel dovnitr!

Obrázek

Tady je videt, ze podbehy i v provizorni forme funguji dobre. Uz se tesim az je vymenim za ty pekne uzavrene, site.

Takovy prace kolem toho :mrgreen: kdybych za mrzky peniz koupil to LRP tak jsem mohl osadit stridak a pomyslet na umisteni. Takhle je to spis zucastnit se :xray:

Ale baterku to na drsnych podminkach drahy vyjezdilo takze tech par kol a pak pauzu na udrzbu to asi zvladne i v konkurovacim zavodnim tempu.

Ale hned jak jsem okusil prvnich par skoku a zapichl kastli cumakem v kazde zatacce vidim, jak daleko jsou kluci z Hradce, vzpominam jak jsem pres zrcadlo fotaku obdivoval feldu jak pohodlne skace roletu..

Obrázek

jak ma pekne "kulatej" ten cumak a vysoko, vidim spodni rantl narazniku v pulce kola, ja to porad zapichuju a hrnu sotolinu a solidne to brzdi :text-woo: .....

Holt subaru

Pomyslel jsem na jinou kastli, vyber je pompezni
Peuge 106 maxi :drool:
Alfa 2000 GTAm :drool:
Nissan skyline 2000 gt-es :drool: ten je ale vopravdu bozi, ale zrovna s tim hrnutim drahy bych si tady moc nepomohl
Az me to privedlo na...
Citroen 2CV :doh: !!!! To je teprve racing car, tim by razem zvuky co dela muj podvozek kdyz do spuru nabere kaminky byly doplnenim historicke hodnoty a nebylo by blby dojizdet vzadu :o :mrgreen:

Navic by sla ztvarnit nejslavnejsi rally verze i s pilotem, docela me to laka

Este sem teda nenasel zigulika, stodvacu ale jo, zadni kola nastelovat do Acka pro autenticitu... :dance:

Jirkacbx
Cestář
Cestář
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirkacbx » pát srp 16, 2019 6:40 pm

Chybama se člověk učí i když mu ostatní radí dobře,tak si na to potřebuje sám přijít 8)
Díra pod převodama by měla být víceméně přímo pod místem,kde se setkává pastorek s velkým kolem a trochu větší,aby to ty semletý kamínky rovnou vyplivlo ven.Ale jistě jsi na závodu okouknul dost podvozků a něco pochytil.
Případně na díru zvenku dát kousek stříbrný izolepy,směrem odpředu,aby fungovala jako zástěrka a nic do díry nešlo při skoku .Ale je to málo pravděpodobný.
Ale i přes pěkný kryt převodů máš tam až moc bordelu.
Pastorek máš hliníkovej?
Aby auto správně jelo a skákalo je potřeba dost špekulací a ladění podvozku a taky šikovný ruce :-) Tím neřikam,že je nemáš,jen se trochu naučit.
Krátký čumák je výhodou,ale nechá se v pohodě jezdit i se starým Ford GT a to krátký čumák fakt nemá :-D
Výběr kastlí pěkný.
Nějaký žigulíky jezdí kluci v rally západní čechy,ale kdo je dělá nevím. http://racing.webgarden.cz/
Z Ruska jsem si kdysi nechal přivézt Ladu Samaru,ale dost křehký lexan.
A třeba Š200 si udělali a jezdili kluci z RCK Kramolín http://www.hranol.cz/
A jak jsi dopadnul v závodu?
Případně pozdravuj nohajze,až toho neřáda uvidíš :-)
Skype jirkacbx
AX potvora

Mira RC
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel

Příspěvek od Mira RC » ned srp 18, 2019 9:04 am

... to bylo jen testovani, zatim jsem ani nedal spuntikaty kola, jezdim to co je na obrazku, vykony teprve prijdou :wink: prvni prilezitost bude zrovn u nich v Deboline nekdy zkraje zari.

Kryt ma jeste mistecka kde je treba zapracovat, ale treba kolem kardanu to tesni krasne. Uz to mam vyznaceny, jen se na chvilku dostat k dremliku. Povinnosti mistopredsedy klubu a spravce arealu me s novou fotbalovou sezonou opet ubijeji :D takze je to spis o tom jestli vecer neusnu s detma nebo se na to dostanu :D

Obrazek ze zavodu je starsi jarni podnik

Odpovědět

Zpět na „REELY“