zkušenosti CROSS Tiger

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

hozzi
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 27, 2007 6:22 pm

zkušenosti CROSS Tiger

Příspěvek od hozzi »

Zdravím,
Koupil jsem cross tigera, je to druhovýroba ale nemám problémy s křehkostí, prožil pár fak tvrdej nárazů a je v pohodě. Proto se chci zeptat na vase skušenosti s tímto vozem a taky na možnou výměnu motoru třeba za MIG 500 turbo.
sepp
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 05, 2007 5:42 pm

Příspěvek od sepp »

mám s ním výborné zkušenosti, pouze jednou jsem v plné rychlosti narazil předním kolem do výklenku zdi a urazil rameno, jinak úplně bez problémů
Uživatelský avatar
PetrK
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1074
Registrován: pát led 26, 2007 4:21 pm
Bydliště: kousek od Tábora

Příspěvek od PetrK »

taky ho mám,ale při delší jízdě v těžším terénu začal hořet motor.Takže jsem řešil změnu převodu,protože 19z pastorek nebylo to pravý ořechový.Tak jsem nakonec sehnal menší pastorek,propiloval jednu díru pro uchycení motoru,aby se dal posouvat a teď to má víc síly.Jinak jsem si nechal vyrobit hliníkové disky kol,protože ty originální mi časem praskly.
A taky to chce aspoň olejové tlumiče.
Jinak spokojenost,podvozek naprosto "blbuvzdornej" :lol: :lol:
viz foto v profilu
Petr "kyby" Kýbus
modelařím pro radost...
JD

Příspěvek od JD »

bacha Mig ti to neutáhne je slabej kluci to zkoušeli a prostě nemá sílu
Uživatelský avatar
PetrK
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1074
Registrován: pát led 26, 2007 4:21 pm
Bydliště: kousek od Tábora

Příspěvek od PetrK »

to je pravda,já jsem tam prozatím nechal orig. motor,je trochu silnější.
Petr "kyby" Kýbus
modelařím pro radost...
Rimmercz
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: čtv pro 28, 2006 12:28 am
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: zkušenosti CROSS Tiger

Příspěvek od Rimmercz »

hozzi píše:Zdravím,
Koupil jsem cross tigera, je to druhovýroba ale nemám problémy s křehkostí, prožil pár fak tvrdej nárazů a je v pohodě. Proto se chci zeptat na vase skušenosti s tímto vozem a taky na možnou výměnu motoru třeba za MIG 500 turbo.
kdyz mas nove sasi snese asi hodne, ale postupne to sasi zacne mit mikroprasklinky od tech narazu (pozor, sasi je jiny plast nez ty ramena - ramena jsou ABS mozna jeste v neajkymi vlakny), kdezto sasi jde lehce leptat redidlem, takze to neni nic extra, ale neni taky spatne uplne. No a potom nakonec jednou pojedes, udelas nevinny karambol nebo naraz a utrhnes roh sasi - zaves na rameno, anebo drzak tlumicu, ktery tam opravdu nic nevydrzi a oplati se ho vyztuzit
Cross Tiger aka Final Monster
Uživatelský avatar
kamnov60
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát bře 23, 2007 6:10 pm

Příspěvek od kamnov60 »

Rozhodně bych do monstera nedával Miga 500 ani 600 nemají na to sílu (zkoušel jsem to). Jinak jsem byl s ním docela spokojený. Oproti originám TL-01B jsou plasty na šasi méně přesné a tak se mi dostával bordel do zadní převorovky. To jsem vyřešil silikonovým tmelem. A taky jsou ty plasty křehčí např. nárazníky při větším nárazu se mi rozletěl na milión kousků :), taky se mi povedl utrhnout kloub zatáčení u spojovačky řízení a sloupky na kastli. Co jsem prasklé díly vyměnil za originály, nemám s praskáním součástí problém. Pro pohyb v terénu jsem rozpiloval drážky pro uchycení moturu a dal jsem tam 17-ti zubový pastorek. Jo a doporučuju minimálně koupit olejové duralové tlumiče (75 mm), je to s nimi úplně jiné poježdění než s třecími originály (skáče to jak koza)
Uživatelský avatar
Andy94
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 375
Registrován: čtv pro 11, 2008 7:58 pm
Bydliště: Karviná

Re: zkušenosti CROSS Tiger

Příspěvek od Andy94 »

Cross tigera mám asi 4 měsíce.Je teda rozhodně dobrý model pro začátečníky kteří se na něm naučí jak se o modely starat.Sériový cross tiger jízdními vlastnostmi zrovna neoplíva (zejména kvůli absenci olejových tlumičů) a proto bych těm co nelitují do něj vrazit nějáké peníze určitě doporučil je zakoupit.Nejlépe 10 centimetrové ke kterým je nutno koupit hliníkový držák který je shodný i pro twin detonatora a kompletně to víde na 2000 Kč.Já sám jsem asi po 3 měsících koupil nový motor i s regulátorem konkrétně motor Nosram Vision 2x19z a regul. Nosram hawk power reverse :twisted: dohromady za 1700kč.Moc se mi na něm líbí dostupnost a cena originálních náhradních dílů např. šasí za 350 Kč je opravdu super cena.
Přílohy
bonzer1.jpg
(128.72 KiB) Staženo 1978 x
Teď už jen něco málo co zbylo z předchozích RC.. až budu mít lovky,
tak se k modelaření vrátím ;)

http://www.andy94.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zkušenosti CROSS Tiger

Příspěvek od Vrakouš »

Mám něco podobného,s olejovými tlumiči a AL držáky,jezdí dobře,spokojenost
Cross Tigera dostane Miki k Vánocům, abychom mohli řádit oba. :lol:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
Andy94
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 375
Registrován: čtv pro 11, 2008 7:58 pm
Bydliště: Karviná

Re: zku?enosti CROSS Tiger

Příspěvek od Andy94 »

No joo, ja ted cekam na ten motor.Az pride poradne crossika prozenu treba i ve snehu.Jen by mne zajimalo, jestli musim nejak izolovat i motor nebo staci jen primac a baterku (regl je pri vodeodolny).
Přílohy
newww.JPG
N
(150.24 KiB) Staženo 1941 x
Teď už jen něco málo co zbylo z předchozích RC.. až budu mít lovky,
tak se k modelaření vrátím ;)

http://www.andy94.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Dejvid6
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 831
Registrován: pon led 01, 2007 12:11 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zkušenosti CROSS Tiger

Příspěvek od Dejvid6 »

já sem v crosstigeru 19 závit upek,zkus,uvidis
SCX10 - Cheero + LR Disco III
FS
2,4
Uživatelský avatar
rskedar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1577
Registrován: sob led 05, 2008 3:14 pm
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: zkušenosti CROSS Tiger

Příspěvek od rskedar »

v tomhle autě nemá smysl laborovat s motorama, sám tohle auto vlastním a kamarádi je měli taky docela dlouho. jediný motor, kerý tam bude fungovat je ten origo a to mi veřte. jen přes něho natáhněte jemné sítko, aby do něho nelítal bordel.

jinak spokojenost s tímhle autíčkem - ještě mi na něm neodešlo nic jiného než převody v servu :D
Savage Flux XL HP, SAKURA ZERO S, LRP S10TCR, Venom Creeper http://rcdriftostrava.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Dejvid6
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 831
Registrován: pon led 01, 2007 12:11 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: zkušenosti CROSS Tiger

Příspěvek od Dejvid6 »

rskedar píše:jediný motor, kerý tam bude fungovat je ten origo a to mi veřte
jj,po upečený 19 taky věřím :mrgreen: ,nebo možná ještě Speed 600
SCX10 - Cheero + LR Disco III
FS
2,4
Uživatelský avatar
Andy94
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 375
Registrován: čtv pro 11, 2008 7:58 pm
Bydliště: Karviná

Re: zku?enosti CROSS Tiger

Příspěvek od Andy94 »

Pro rskedar.Noo, to jsem tedy zvedav!Videl jsem tvoje fotky na rajceti,Jses z Havirova ze?Ja jsem z .Karvine ale v Havirove jsem obcas taky a tak by mne zajialo, kdepak tam jezdis?Taky bych chtel vedet, jak se chova E-firestorm s tim Sidewinderem.
Teď už jen něco málo co zbylo z předchozích RC.. až budu mít lovky,
tak se k modelaření vrátím ;)

http://www.andy94.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
rskedar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1577
Registrován: sob led 05, 2008 3:14 pm
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: zku?enosti CROSS Tiger

Příspěvek od rskedar »

Andy94 píše:Pro rskedar.Noo, to jsem tedy zvedav!Videl jsem tvoje fotky na rajceti,Jses z Havirova ze?Ja jsem z .Karvine ale v Havirove jsem obcas taky a tak by mne zajialo, kdepak tam jezdis?Taky bych chtel vedet, jak se chova E-firestorm s tim Sidewinderem.

mrkni na SZ.
Savage Flux XL HP, SAKURA ZERO S, LRP S10TCR, Venom Creeper http://rcdriftostrava.webnode.cz/
Odpovědět

Zpět na „CROSS TYGER“