Převod na buggy TA-02 Dirt Thrasher

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
markuson
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: pon říj 29, 2007 12:31 am
Bydliště: mezi HK a Hořicema

Převod na buggy TA-02 Dirt Thrasher

Příspěvek od markuson »

Ahojte, myslel jsem že si to najdu sám, ale začínám být zoufalý, co auto to jiný nastavení. Mám Dirt Thrasher na podvozku TA-02 s převodovým kolem 74 zubů a pastorkem 21T. Ted tam mám orig. motor a chci tam dát MIG500. Nevím jestli mám nechat stávající pastorek nebo vzhledem k vyšším otáčkám ho změnit. Můžete mi někdo poradit? Jezdím jenom na hlíně. díky
buggy: Tamiya TA-02 Dirt Thrasher
motor: MIG500
regl: Carson Speed 15
R/C: Graupner XR3 Race

Obrázek
Uživatelský avatar
miso66
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 295
Registrován: stř dub 16, 2008 7:02 pm
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod na buggy TA-02 Dirt Thrasher

Příspěvek od miso66 »

koli comu chces davat iny motor? chces mat vyssiu rychlost?...a si v zlej teme..toto je tema na DF-01,02,03 a nie TA-02
Schumacher CAT SX, Brushless 5,5 + lipol :mexickavlna: , Hitec HS-625MG,, RC: Hitec Aggressor 3 FM
GV Leopard - konverzia na elektro truggy
ICQ: 439-500-336
Projekt Škoda 130RS :mexickavlna:
Uživatelský avatar
markuson
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: pon říj 29, 2007 12:31 am
Bydliště: mezi HK a Hořicema

Re: Převod na buggy TA-02 Dirt Thrasher

Příspěvek od markuson »

ahoj, ano chci vyšší rychlost, ale ne na úkor roztrhání převodů... :)
a ano jsem v ne zcela správné témě, ale není tady téma pro TA-02, ale vzhledem k tomu, že jsou si tyhle buggyny blízké, tak předpokládám, že mi tu někdo poradí...
buggy: Tamiya TA-02 Dirt Thrasher
motor: MIG500
regl: Carson Speed 15
R/C: Graupner XR3 Race

Obrázek
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod na buggy TA-02 Dirt Thrasher

Příspěvek od Vrakouš »

TA-01,02,03,04,05 najdeš v sekci On-road Tamiya.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
markuson
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: pon říj 29, 2007 12:31 am
Bydliště: mezi HK a Hořicema

Re: Převod na buggy TA-02 Dirt Thrasher

Příspěvek od markuson »

nojo tak už mě nepranýřujte... když už má někdo podvozek TA-02, tak je to většinou na rallye auta, takže bych se tam asi taky odpovědi nedočkal. S buggy variantou se skoro nesetkávám. Pokud by mi tedy mohl někdo z vás poradit s mým dotazem, tak budu rád, jinak slibuju, že už se v této sekci nebudu exponovat...
buggy: Tamiya TA-02 Dirt Thrasher
motor: MIG500
regl: Carson Speed 15
R/C: Graupner XR3 Race

Obrázek
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod na buggy TA-02 Dirt Thrasher

Příspěvek od Vrakouš »

Ono se to liší jen většími koly u buggy.Já například v TL-01 používám stejný převod pro monstra i pro klasický úzký podvozek.Myslím,že ten převod bude vyhovovat.U TB-01 používám 19:61 pro MIG i stříďák.(A TB-01 je těžší než TA-02)
Jestli tam převod 21:74 byl originál a teď ho jezdíš se základním motorem,tak by měl vyhovovat i pro MIG.Kdyby se ti zdálo,že se motor a régl přehřívají,a auto pomalu akceleruje,tak použij o 1-2 zuby menší pastorek.Ale myslím si,že převod bude O.K.Já TA-02 nikdy neměl,ale má ho soused,trucka Ford.Kola budou stejně velká jako na buggy.Teď je na chatě,ale až ho uvidím,tak se ho zeptám jaký převod jezdí a dám vědět. :twisted:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
markuson
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: pon říj 29, 2007 12:31 am
Bydliště: mezi HK a Hořicema

Re: Převod na buggy TA-02 Dirt Thrasher

Příspěvek od markuson »

...no to dává smysl. Já si objednal pro jistotu pastorky 18,19,22,23 i chlazení :lol: tak budu experimentovat, ale mám trochu strach z toho jestli by nakonec nebylo potřeba to přev.kolo s menším počtem zubů, to bych asi sháněl těžko. Taky jsem byl včera mile překvapen co všechno jde dělat s dig.vysílačkou (mám Graupnera XR3), dokáže úplně změnit charakter jízdy nastavení proporcionality tak, že už teď mám pocit že to jezdí líp :lol:
Každopádně díky za každou radu.
buggy: Tamiya TA-02 Dirt Thrasher
motor: MIG500
regl: Carson Speed 15
R/C: Graupner XR3 Race

Obrázek
Uživatelský avatar
markuson
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: pon říj 29, 2007 12:31 am
Bydliště: mezi HK a Hořicema

Re: Převod na buggy TA-02 Dirt Thrasher

Příspěvek od markuson »

Tak už tam mám motor MIG500 i s chlazením, pastorek jsem zatím nechat 21T a lítá to o poznání rychlejc. Až dorazí pastorek 22 a 23 tak je zkusím a dám vědět co to dělá.
buggy: Tamiya TA-02 Dirt Thrasher
motor: MIG500
regl: Carson Speed 15
R/C: Graupner XR3 Race

Obrázek
jacquess
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 418
Registrován: úte črc 08, 2008 8:33 am

Re: Převod na buggy TA-02 Dirt Thrasher

Příspěvek od jacquess »

ahoj, zkousel jsi uz ty vetsi pastorky?

ja jsem (ta-01) narazil na problem, ze mam moznost nasroubovat motor do pozic pro pastorky od 16 do 21, ale vic ne... zakladni prevod tam byl nejlehci (16/74), pro motor, ktery mam, doporucuje vyrobce pomer mezi 6,7:1 - 7,1:1 podle povrchu. takze bych tam mel dat (vnitrni prevodovy pomer by mel byt 2,43) pastorek velikosti 25T minimalne. jak se to tam da nacpat?

jinak diky moc za ty stranky modellbau!!! maji tam uvedene prevodove pomery pro ta-01/02, konecne jsem se toho dopatral :)
// DF-01 (TA-02) Rally Edition ...by jacquess

jeste tak mit vic casu na jezdeni
Uživatelský avatar
markuson
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: pon říj 29, 2007 12:31 am
Bydliště: mezi HK a Hořicema

Re: Převod na buggy TA-02 Dirt Thrasher

Příspěvek od markuson »

pastorky jsem zkoušel 18,19T a původní 21T a protože jezdím buggy v terénu, tak mi zásadně pomohla spíš změna motoru na MIG500 a pastorek už byl opravdu jen na doladění. Pro mě se požadovaný poměr mezi akcelerací a rychlostí sešel na pastorku 21T. S tím prstýnkem pro motor máš pravdu, končí to nastavením pro 21T pastorek, takže u tebe by se muselo improvizovat (neptej se mě jak :( ) nebo nasadit hlavní převodové kolo s menším počtem zubů...
Zmiňuješ stránku na modellbau, jakou máš přesně namysli...? sám bych se podíval...

Jinak zde musím vytáhnout kvality podvozku TA-02 buggy. I když je to starší podvozek, tak oproti DF-02 je velmi odolný. Takových srážek a všelijakých kotrmelců co to už přežilo... na DFkách se láme kde co... navíc baterka je umístěna kolmo, takže tam občas fouknu sedmičlánek pro pořádnej ohul... 8)
buggy: Tamiya TA-02 Dirt Thrasher
motor: MIG500
regl: Carson Speed 15
R/C: Graupner XR3 Race

Obrázek
jacquess
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 418
Registrován: úte črc 08, 2008 8:33 am

Re: Převod na buggy TA-02 Dirt Thrasher

Příspěvek od jacquess »

markuson píše:nebo nasadit hlavní převodové kolo s menším počtem zubů...
Zmiňuješ stránku na modellbau, jakou máš přesně namysli...? sám bych se podíval...
nj, ale kolo s mensim poctem zubu pro ta01/02 jsem jeste nevidel. doufam, ze bude stacit ten pastorek 21T.
stranka modelbau je tady LINK
// DF-01 (TA-02) Rally Edition ...by jacquess

jeste tak mit vic casu na jezdeni
Uživatelský avatar
BRONA
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 867
Registrován: čtv zář 04, 2008 9:32 pm
Bydliště: Krhovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod na buggy TA-02 Dirt Thrasher

Příspěvek od BRONA »

Ahoj tak mame stejnou karu je to podvozek TA-01 JA MAM MANTA RAY je to uplne skoro vše stejne jak ta01 ta02 jen jse tam meni par dilu kdyby jsi potřeboval nejakou radu jakoukoli jse zeptat rat skusim poradit do buggy jsem skoušel střidak a vali jak ohen jen bych doporučil menši ozubene kolo neš 74z vječinou v orygynalu byva 69z ¨z hlinikovych dilu mužu i vyfotit :wink: :wink:
Z migem 500 jsem take litaval ale moc jse přehřiva ja bych do tohodle 100% pořidil ezrun 13z litato paradne a motor jse nehřeje a vykon a rychlost super jen jsem jsi sjel gumi rychle :(
Přílohy
P1020349.JPG
(144.96 KiB) Staženo 714 x
Podvozky : 1XTA02
Odpovědět

Zpět na „DF-01 , DF-02 , DF-03, DF-03RA“