Vymena zadniho diferencialu

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack

Odpovědět
Uživatelský avatar
polda3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned kvě 13, 2012 9:04 pm

Vymena zadniho diferencialu

Příspěvek od polda3 »

Ahoj,musim zalozit nove tema.Jsem sice novacek ve stavbe DF-03RA koupil jsem si Subaru Imprezza WRC 08.Teprve ho zacnu stavet,je to stavevnice,ale jak procitam ruzna fora,ceho bych se mel vyvarovat,co zlepsit,narazil jsem u tohoto auta na zadni diferak.Kazdy si na nej stezuje.Nikdo jeste nenapsal presne co udelat ci co koupit aby fungoval tak jak ma.Ale na jednom foru jsem se docetl ze nekdo vymenil tento diferak za planetovy diferenciál a ma po problemech.Ma s tim nekdo nejakou zkusenost?Da se to vubec? Dekuji vsem za rady a postrehy. :text-thankyouyellow:
Uživatelský avatar
Giacomo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 04, 2011 2:13 pm

Re: Vymena zadniho diferencialu

Příspěvek od Giacomo »

Ja mam DF03Ra necely rok....co se tyce diferencialu, musi si hlavne davat bacha, jak se to sklada, aby bylo spravne ulozene axialni lozisko (to malinke), najdes to tady na foru, v navodu to neni nakreslene. Problemy se zadnim difem nemam, staci ho mit dotazeny. Ty kovove podlozky, co klouzou po kulickach neni treba lepit (jak by jsi tady taky mohl najit), Neprotaci se, maji totiz hranaty profil uchyceni. Problemy mi dela spise predni diff, ktery se mi ze zacatku povoloval, ale ted jsem se nasr*l, utahl ho trochu vice (opet bacha at nepromacknes to lozisko, nesmi se to utahovat na capa, ale vydrzi to pomerne dost velke utahnuti) nez zadek a drzi jak ma....nemam s tim problem. Pokud si novacek, ja osobne bych ti doporucil nechat to tak, jak to je ve ted, neni to nic hrozneho, Funkcni to je, jinak by to tam nedavali, jen musis pocitat s tim, ze parkrat budes rozebirat napravu a dotahovat a povolovat, nez to trefis do spravne tuhosti. Sve vyhody to ma, protoze si timto systemem v pokrocile fazi v budoucnu muzes nastavit diferak tak, jak potrebujes, cili volnejsi, nebo tuzsi aby vice sviral, dle podminek. A az umre, tak by to teprve resil, co dal. Nejakou dobu to vydrzi.
Spise co bych ti ze zacatku doporucil hned na auto pridat jsou univerzalni kardany a nejake chlazeni motoru, alespon pasivni, protoze se obcas pekne pece i ten seriovy co je ve stavebnici.
...::: Ford Mustang 2011 na LRP S10 chasis + LiPO, Modelcraft GT3 :::...
     ...::: Honcho na Axial SCX-10 chasis + LiPO, Modecraft GT-3 :::...
Uživatelský avatar
polda3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned kvě 13, 2012 9:04 pm

Re: Vymena zadniho diferencialu

Příspěvek od polda3 »

Dekuji ti za odpoved,uz jsem myslel ze mi nikdo neporadi.Ted se jeste zeptam,jaky mas to chlazeni motoru?Ja jsem to tady vsude procital a pisou tu ze staci pridelat vetracek na ty pruduchy u motoru,nekdo radi proriznout pruduchy a nacpat tam kovovej chladic.Jak jsi to resil ty?Diky za info :dance:

Jeste jeden dotaz:Koukam ze mas asi tu samou vysilacku co ja GT3,jak s ni jsi spokojenej?Procital jsem ruzny recenze na tuhle soupravu a vsude co jsem nalezl tak asi dobry.Nevis jakej ma dosah?Ja jsem to nikde nenalezl.Vim ze nektere soupravy maji dosah i prez 1Km ale tato asi ne. :roll:
DF-03ra Subaru Imprezza WRC 2008.......rc souprava Modelcraft GT3
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zadniho diferencialu

Příspěvek od Pajik_CZ »

dosah 1km ti je stejně k ničemu, protože na 150 - 200 metrech auto už prostě neuvidíš :D
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
Giacomo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 04, 2011 2:13 pm

Re: Vymena zadniho diferencialu

Příspěvek od Giacomo »

Jo jo. Přesne tak...dosah sice netuším, jaký je, ale je dostatečný, protože to auto opravdu za chvíli nevidíš a na velkou vzdálenost se to i špatně řídí, člověk už nemá takový prostorový odhad, když je model daleko od něj. Podle mě je super ve své cenové relaci, je jen na 4 tužkové aku a má paměť na 10 modelů, 3 kanály, podsvícený display, a co je pro šasi DF03Ra obzvlášť výhoda - má velmi drobný přijímač, čili ti to nezabírá moc místa. Jen pokročilejší funkce mi nepříjdou moc kvalitní, ale nevadí mi to, aktivně je nepoužívám.

A ku chlazení motoru...Já jsem teď řešil bordelkryt, takže tam mám zatím jen otvory, ale s blížícím se létem asi pořídím origo hliníkové žebrování na DF03Ra, a pokud to bude málo, zkusím namontovat větrák nad motor...Většina těchto věcí je už tady na foru, tak zkus pohledat. Pokud nenajdeš, ptej se :-) Mi to nevadí, pomůžu, když to jde, ale moderátorům se to moc líbit asi nebude, když se to pořád opakuje..:-)

Ty chladiče jsou třeba tady:
http://www.mz-racing.net/p385-53924-df- ... -sink-bar/
...::: Ford Mustang 2011 na LRP S10 chasis + LiPO, Modelcraft GT3 :::...
     ...::: Honcho na Axial SCX-10 chasis + LiPO, Modecraft GT-3 :::...
Uživatelský avatar
polda3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned kvě 13, 2012 9:04 pm

Re: Vymena zadniho diferencialu

Příspěvek od polda3 »

Tak nevim,asi tady nikdo neni kdo by dobre poradil nebo mel znalosti o vymene zadnich diferaku.Tady mam jeden odkaz : http://www.masters.cz/clanek/2214/tamiy ... lu-v-testu
A ted mi reknete,profici vcem je tento podvozek horsi.Max.vymyslet chlazeni motoru.Nejvic se mi libi kdyz tady vsichni nadavaji na DFka jakej to je shit,ale neumi nikdo poradit.Az budu mit tolik penez abych si mohl koupit hotovej model za 10,000 Kc a vic tak budu taky radit jako oni.Ale aby tady nekdo poradil zacatecnikum,tohle udelej takhle nebo takhle to ne.Zacatecnikovi poradi zas jen zacatecnik,aspon nekdo.Diky za nej.Kazdej jednou zacina,a rict mu na zacatku,koupil jsi spatne to umi kazdej.Ale auto jsem koupil pro zabavu a ne abych hned nastoupil do zavodu a vyhraval,na to NEMAMO :angry-jumpinganger:
DF-03ra Subaru Imprezza WRC 2008.......rc souprava Modelcraft GT3
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zadniho diferencialu

Příspěvek od Jirkacbx »

A nadávat,že ti tadyTrochu nechápu tvůj dotaz.
Jde ti o DF03RA nebo TT01?
Podle sekce asi o DF03RA.
A podle všeho jsi toho na foru nepročetl ještě dost. :roll:
U DF "občas" stačí,v závislosti na použitým motoru,aktivní chladič s větrákem na motoru.
Ale někdy ani to nedostačuje.
Pokud máš auto jen na blbnutí kolem baráku,aktivní chladič postačuje.
Jen v základu je podvozek prostě blbě ve firmě navržený a zkonstruovaný.S tim toho moc doma pak neuděláš.
A nadávat,že ti tu nikdo neporadí,jak LÍP motor chladit,s tim si fakt moc nepomůžeš.
Nějaký varianty na chlazení na foru jsou,jen trochu víc hledat.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
polda3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned kvě 13, 2012 9:04 pm

Re: Vymena zadniho diferencialu

Příspěvek od polda3 »

Promin,zavani to diskuzi.Ale ja jsem nenadaval ze mi tu nikdo neporadi.Ja jsem jen napsal ze se vsude docitam jak vsichni nadavaji na DF03.To bys se asi divil co jsem stravil hodin procitanim tohoto fora.Ale narazil jsem jen na to ze musis poradne chladit,musis si koupit jinej podvozek DFko je spatny.Ale ja jsem chtel timto poradit jak mam chladit,jaky mam udelat upravy atd.Potesily by mne napriklad fotky.Ale jak rikam,myslel jsem si ze nejaci zkuseni mi tu poradi,ukazou,doporuci,ale ne ze se docitam,to hledej,udelej a hlavne DF je srot spatne vymyslenej.Jsem opravdu jen jeden z tech co si koupily auto pro zabavu,poteseni a ne abych dokazoval ostatnim ze mam nejlepsi auto,tudiz hafo penez ktery do toho mohu vrazit.A o penezich tento konicek je,to jsem se taky tady docetl a i poznal uz jen pri nakupu.Ale jak rikam tohle uz je diskuze,polemizace.
Prosim proto o rady,fotky adoporuceni,nic vic.Dekuji
DF-03ra Subaru Imprezza WRC 2008.......rc souprava Modelcraft GT3
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Vymena zadniho diferencialu

Příspěvek od Honza D »

V čem je DF špatný? Kromě chlazení motoru a zadního diferáku - btw Deathskull to vyřešil tak,ž e dal dozadu přední (na detaily se ho kdyžtak optej) Dále celkově špatný řešení převodovky, podivnej modul převodů, strkání baterek zespoda (z čeho se teď stala úchylka Tamiye), nedomyšlená dýlka poloos, špatný řízení, plasty odpovídajcí třídě (jsem fanda Tamiye, ale současný auta nejnižší třídy prostě materiálově stojí za h** a na rodíl od starších podvozků se stejným materiálem u nových se kvalita nedohání kvantitou)... Nejhorší je, že DF-03 vlastně vůbec není auto na rally. Je to auto na rallycross, kde jsou požadavky rozdílný, než u toho co se jezdí u nás.

Mluvíš tu o penězích - jenže v případě rally nehrají peníze takovou roli jako v jiných disciplínách, jen musíš vědět jak je utratit. Před několika lety jsem měl možnost koupit DF-03 i TB-03 za stejnou cenu. Strávil jsem několik týdnů na internetu porovnáváním podvozků a šel jsem do TB-03. Nelituji.
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena zadniho diferencialu

Příspěvek od Jirkacbx »

polda3 : Diskuzí to tu nezavání,diskutovat se tu klidně může :-)
Od toho tu taky forum je.
ALE pokud ti z 20ti lidí napíše/řekne 18.že podvozek stojí za prd,asi k tomu svoje důvody má.
Znám POUZE JEDNO DF03RA,který jezdí,drží a vydrží.
POUZE není v základu.
Zkusím najít nějakou fotku,pokud existuje.Jezdí u nás v Sedlišti.
Ale předem upozornuju,že půlku dílů si majitel dělal znova,jinak a v Alu.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
polda3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned kvě 13, 2012 9:04 pm

Re: Vymena zadniho diferencialu

Příspěvek od polda3 »

Jirkacbx: Dekuji za odpoved.Jenze ja uz jsem si koupil DFko,prislo mi domu postou,akorat ja nejsem doma,jsem v zahranici,takze na mne ceka doma.Asi mas pravdu ze volba nebyla ta spravna,ale zas na druhou stranu je to pro mne vyzva.Upravit to tak aby to vse slapalo jak ma.Vzdyt vsechny auta jsou o tom jak si je kazdej upravy,zdokonaly.At mas podvozek jakejkoli,vse upravujes.Proto se jen ptam a ptam na veci co najdu i jinde ne jen zde na foru.Budu rad za kazdou fotku a radu jak zlepsit DFko
DF-03ra Subaru Imprezza WRC 2008.......rc souprava Modelcraft GT3
Uživatelský avatar
polda3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned kvě 13, 2012 9:04 pm

Re: Vymena zadniho diferencialu

Příspěvek od polda3 »

Coural jsem po netu i tady na foru a hledal jsem neco na osvetleni. Tady jsem nasel toto : http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=r ... 2011040003
Vim ze to sem nepatri,zakladal jsem toto kuli diferaku,ale nechci zakladat dalsi.Mate nekdo zkusenosti s timto osvetlenim?Psal jsem vyrobci kuli napajeni,jelikoz je na tomto modulu max 6V.Auta maji 7,2V tak mi doporucil zaradit do napajeni stabilizator napeti.Je to podle mne i dost velkej modul a jeste tam cpat stabilak?Znate nekdo neco lepsiho?Diky za navrhy
DF-03ra Subaru Imprezza WRC 2008.......rc souprava Modelcraft GT3
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Vymena zadniho diferencialu

Příspěvek od Honza D »

jediná lepší věc je koupit regulátor, co má stabík v sobě... Což jsou všechny regly kromě Tamiyáckýho
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
polda3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned kvě 13, 2012 9:04 pm

Re: Vymena zadniho diferencialu

Příspěvek od polda3 »

Jojo,uz jsem po nich koukal.Jen premyslim kterej,od kolika zavitu.Ale na to jsem se ptal v sekci regulatory.
DF-03ra Subaru Imprezza WRC 2008.......rc souprava Modelcraft GT3
Uživatelský avatar
polda3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: ned kvě 13, 2012 9:04 pm

Re: Vymena zadniho diferencialu

Příspěvek od polda3 »

Koukam ze ale nikdo nema zkusenosti z vymenou zadniho diferaku na DF3ra.Asi to je velky problem a kazdy to resi jinou upravou,nezli celou vymenou.Ale kazdej nazor ci zkusenost se cenni.Ja mam zatim puvodni a jsem zatim spokojenej.Vse ukaze cas. :--)
DF-03ra Subaru Imprezza WRC 2008.......rc souprava Modelcraft GT3
Odpovědět

Zpět na „DF-01 , DF-02 , DF-03, DF-03RA“