DF03-Ra - prubeh stavby

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack

Verxes
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte kvě 08, 2012 7:56 pm
Bydliště: ŠUMAVA (okr.Prachatice)

DF03-Ra - prubeh stavby

Příspěvek od Verxes »

Ahoj, zalozil jsem tento topic, protoze zacinam stavet DF03-Ra a budou urcite nejakej otazky. Dneska pokladam prvni:
Je normalni, ze mi v dilu MA21 (pytlik A - je to male lozisko s kulickama) chybi jedna kulicka?? Pripojujupripojim foto.. ale je to hned na prvni strance navodu, a je to to male lozisko co se nasouva na ten sroub 2x25mm, co drzi zadni dif.pohromade.. zkratka je tam volny misto akorat tak na jednu kulicku, tak jestli se pri vyrobe nepotratila.

Dik
Přílohy
Foto
Foto
Uživatelský avatar
halaly
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1712
Registrován: ned led 04, 2009 11:31 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Re: DF03-Ra - prubeh stavby

Příspěvek od halaly »

Podívej se, kolik kuliček máš v ložisku předního diffu a porovnej to. Jestliže ložisko funguje a prstence se nenaklání, tak bych to neřešil.
Xray T2R
HPI Formula TEN

Bylo: Tamiya TT-01, TA-02, DF-03ra; Himoto Truggy EAMBA XR1; Nascada on-road; Axial SCX10; Xray T2; Hot Bodies Lightning Stadium 2 Pro
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: DF03-Ra - prubeh stavby

Příspěvek od tjjack »

Ona nebuje chybět, jen se ty kuličky dostaly víc k sobě a udělala se mezera, při provozu se to srovná ;-)
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Uživatelský avatar
Řidič
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 298
Registrován: sob zář 12, 2009 5:33 pm
Bydliště: Příbram

Re: DF03-Ra - prubeh stavby

Příspěvek od Řidič »

To je u axiálního ložiska normální já to tak měl taky ;)
→TA-02
→Fiat Punto Grande s2000 v Italské trykoloře
→Spektrum DX3E
→Combo 13,5 T


Prodám Xray T2 007
Verxes
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte kvě 08, 2012 7:56 pm
Bydliště: ŠUMAVA (okr.Prachatice)

Re: DF03-Ra - prubeh stavby

Příspěvek od Verxes »

Tak jsem hledal a opravdu nasel to same lozisko, ktere patri do predniho diffu - jsou uplne stejna, takze chmury zazehnany. Vcera v podvecer jsem postavil predni diff. Dneska to snad dostavim.
Uživatelský avatar
freestyler
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 681
Registrován: čtv dub 05, 2012 8:55 am

Re: DF03-Ra - prubeh stavby

Příspěvek od freestyler »

:D to lozisko mam aj ja take... a uzi si stavbu je to to najlepsie 8)
už len Eagle Racing TA-05 GRT Ver. III CS 1,55
bolo: HPI E10, Tamiya DF-03Ra, Tamiya Double Blaze, Tamiya TB-Evo IV, 3Racing Sakura D3 CS
Verxes
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte kvě 08, 2012 7:56 pm
Bydliště: ŠUMAVA (okr.Prachatice)

Re: DF03-Ra - prubeh stavby

Příspěvek od Verxes »

Tak podvozek hotovy, tak ted koukam ze jsem na neco podstatneho zapomenl a to jest na servro. Jake sevro k tomuto podvozku mam dokoupit? Jako rc soupravu jsem koupil Spektrum DX3C DSM:
http://www.mz-racing.net/p6353-spm3300- ... -spektrum/
Co je dobry pomer ceny a vydrze?? Jake pouzivate??

Kdyz uz jsem na to zapomnel a musim objednat, tak rovnou uvazuju, ze koupim i svetelnou jednotku a nejaky LEDky, at nam to i sviti :)
Uživatelský avatar
halaly
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1712
Registrován: ned led 04, 2009 11:31 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Re: DF03-Ra - prubeh stavby

Příspěvek od halaly »

Jestli máš zájem, tak prodávám vysílačku a mám tu jedno servo HPI SF-1. Jestli máš zájem, tak mi napiš SZ.
http://www.forum.tamiyaforum.cz/viewtop ... 45&t=16753
Xray T2R
HPI Formula TEN

Bylo: Tamiya TT-01, TA-02, DF-03ra; Himoto Truggy EAMBA XR1; Nascada on-road; Axial SCX10; Xray T2; Hot Bodies Lightning Stadium 2 Pro
Verxes
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte kvě 08, 2012 7:56 pm
Bydliště: ŠUMAVA (okr.Prachatice)

Re: DF03-Ra - prubeh stavby

Příspěvek od Verxes »

Dik, ale budu stejně objednávat z mz-racingu, a raději zvolím něco novějšího, co mi do budoucna vystačí Takže adept na výběr serva je toto:
http://www.mz-racing.net/p5894-1sv2515- ... g-digital/

To asi do tohoto podvozku ještě v pohodě narvu ne? Vzhledem k rally zaměření jsem zvolil něco výkonného, tak doufám, že to bude v poho spolupracovat s přijímačem od Spektrum DX3C DSM.
Co myslíte?
Verxes
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte kvě 08, 2012 7:56 pm
Bydliště: ŠUMAVA (okr.Prachatice)

Re: DF03-Ra - prubeh stavby

Příspěvek od Verxes »

Tak mi přišlo servo a začínám řešit elektroniku, problém je, že se to bojím zapojit, dokud nebudu vědět 100% že to dělám dobře a že to neodpálím, teorii jsem načetl, ale:
Ve stavebnici byl regulátor Tamiya TEU-BK104, který podle všeho nemá BEC, takže se prý dá bezpečně používat jen s přijímačem co BEC má, já mám RC soupravu Spektrum DX3C, kde byl přijímač SR300, který by snad podle všech informací měl snést, otázka ted je jestli s touto kombinací řešit BEC, nebo ne?
Další otázka je ještě k přijímači SPEKTRUM sr300 - k čemu je tam ten bindovací konektor a k čemu je tam vypínač - já mám vypínač na reglu, takže tento nemusím zapojovat?
A pak ještě samotné připojení reglu TEU-BK104 a sr300 - do přijímače připojuji pouze ten konektor s dvěma dírama (červený a červenočerný kablík) a ten trojitej jde kam, původně jsem myslel, že do přijímače půjde on, ale má tam na boku schválně takový výstupek, takže tam nepasuje..
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: DF03-Ra - prubeh stavby

Příspěvek od Honza D »

Pokud je přijímač stavěný na napětí do cca 9V (což spectrum je), tak není problém. BEC budeš muset řešit, pokud budeš mít servo jen do 6V.
Vypínač je kvůli zapojení ve spalováku, kde se k napájení přijímače používá samostatná baterka
Bindovací konektor, jak název napovídá, je k bindování/spárování - co takhle si přečíst návod?
TEU musí mít zapojený oba konektory - 3žilový na CH2/TH, 2 žilový do jakékoli volné - pokud je, tak BATT, případně 3. kanál/AUX. TEU má Futabácký konektor, co se už moc nepoužívá, holt ten výstupek budeš muset uříznout
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Verxes
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte kvě 08, 2012 7:56 pm
Bydliště: ŠUMAVA (okr.Prachatice)

Re: DF03-Ra - prubeh stavby

Příspěvek od Verxes »

Dik moc. Akorat ten dvouzilovy kabel ma BEC konektor (nasel to na nettu, ze se tomu tak rika), a tenhle konektor tam taky nenarvu, tak nevim jestli ho mam taky ohlodavat, aby se tam vesel, nebo mam dokoupit BEC. Kazdopadne mam tenhle prijimac:
http://www.horizonhobby.com/products/x-SPMSR300
Podle parametru by mel zvladnout az 9.6V, takze 7.2 z baterky by mel pobrat.

Akorat jsem nenasel v parametrech meho serva jestli to zvladne bez BEC, mam Savox 1257tg:
http://www.mz-racing.net/p5894-1sv2515- ... g-digital/

Vsude je tam napsana rychlost pri 6V, takze asi vic nezvladne a budu muset jeste dokoupit ten BEC. Nekdo sice ruzne na jinych forech pise, ze toto servo pouziva bez BEC, ale nevim jestli tomu verit..
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: DF03-Ra - prubeh stavby

Příspěvek od Jirkacbx »

Konektor neřeš a ožužlej potřebně,aby se do přijímače nebo reglu vešel..
Savox serva,navíc takhle rychlý,jsou vcelku nenažraný,takže pro jistotu BEC kup.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Verxes
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: úte kvě 08, 2012 7:56 pm
Bydliště: ŠUMAVA (okr.Prachatice)

Re: DF03-Ra - prubeh stavby

Příspěvek od Verxes »

Tak auto je už pár dní dostavené, řádně otestované.. takže ještě pár rychlých otázek k čištění auta. Hledal jsem tady na fóru jak ostatní čistí auto - já teda vše krom elektroniky, tlumičů a motoru opláchnu vodou, usuším a zase sestavim.. což asi zatím stačí - místo oboustranky budu asi použivat suchý zip.. spíše otázka, jak čistit motor, jak často rozebírat diffy a promazávat, jak je to s údržbou tlumičů?? - toho prachu co se při jízdě všude dostane je fakt dost - mám jen originál bordelkryt, ale ten kryje jen elektroniku.
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: DF03-Ra - prubeh stavby

Příspěvek od tjjack »

Diferáky, bych čistil +- každý dva měsíce a tlumiče by měli stačit jednou ročně ;-)
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Odpovědět

Zpět na „DF-01 , DF-02 , DF-03, DF-03RA“