Doporučený tuning?

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jetson
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 191
Registrován: úte dub 29, 2008 11:22 am
Bydliště: Buštěhrad

Doporučený tuning?

Příspěvek od Jetson »

Dnes mi dorazilo Porsche Cayenne (RTR postavené na TA01). Jsem v autech naprostý nováček a ani nemám žádné velké ambice (téměř všude je navíc podmínka pro závody uprděný osobák a Touareg či Cayenne jsou předem vyloučeni;-). Kupoval jsem to hlavně kvůli možnosti jezdit po zahradě, díky úžasné světlé výšce. Nicméně bych si rád nechal poradit, co vše s předstihem začít nakupovat, abych byl připraven až se začnou díly loučit. Předpokládám, že na tento podvozek to bude s dodacíma lhůtama trochu horší ...
Z výše uvedéného vyplývá, že mne víc než milion možností nastavení, zajímá více robustnost. Předem díky.
TA-01 Porsche Cayenne S, TT-01 Skoda 130 RS, CC-01 Mitsubishi Pajero Metaltop, E-maxx 3905, Mini-Z MR02 Porsche 962 No.25, I-Waver 01 Saleen

Spektrum DX3 2,4 GHz, Spektrum DX3.0 2,4 GHz, Perfex KT-18
jacquess
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 418
Registrován: úte črc 08, 2008 8:33 am

Re: Doporučený tuning?

Příspěvek od jacquess »

nechci zakladat nove tema, ale jsem na tom velmi podobne. nedavno jsem si koupil ta-01 s kasli porsche cayenne na takove to pojezdenicko na asfaltu, travniku, sotoline, v desti, mrazu, proste furt... takze me dotazy:
1) jaky motorek do toho ma cenu jeste cpat (otacky, vykon)? predpokladam, ze kdyz jsou tam takove vule u vseko, ze bych to mohl silnym motorem i poskodit
2) s motorem je potreba samozrejme i regulator. zatim mi staci ten zakladni, ale vykonnejsi motor by znamenal urcite lepsi regulator. pak bych chtel nejaky "vodotesny" :)
3) daji se sehnat nekde ty kola co ma cayenne? myslim, ze jsou trosku vetsi nez obycejne ostatni kola (coz se mi prave libilo), nebo si je musim setrit?
4) bordelkryt - ty co jsou tady na foru se mi moc libi a asi si tez nejaky udelam. mam jen dotaz, jak zabordelkrytovat motor? hlavne od pisku a vody.
5) jaka je u tamiye kompatibilita dilu? kdyz si treba koupim kovove drzaky naprav z ta-04, budou sedet na ta-01? (podle obrazku vypadaji, ze by mohly, ale jestli to nekdo zkousel?) a snizi se tim vule? resp. zlepsi se jizdni vlastnosti a hlavne teda zivotnost?

diky ;)
// DF-01 (TA-02) Rally Edition ...by jacquess

jeste tak mit vic casu na jezdeni
petercz
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: sob lis 06, 2010 1:11 pm
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučený tuning?

Příspěvek od petercz »

Ahoj, koukám že tohle téma ještě nebylo zodpovězeno oo-) , tak to zkusím ještě jednou, mám Chevy-S10 - podvozek by to měl být TA01/TA02, co by jste mi doporučili jako takový základní doporučený tuning (četl jsem něco o ložiskách, atd...)? jaký by ste mi dopručili motor (stejnosměrnej) + regl místo standardní 540 ? pak jsem taky koukal na tenhle kryt - http://www.mz-racing.net/p3396-70002-ta ... tovy-kryt/" onclick="window.open(this.href);return false; má to cenu ?
dělám hlavně letadla a v autech se ještě moc nevyznám... :--)
Přílohy
DSC08594.JPG
(195.71 KiB) Staženo 1011 x
Uživatelský avatar
Domca234
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 991
Registrován: stř zář 01, 2010 11:31 am
Bydliště: Plzeň (Dominik Brant)
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučený tuning?

Příspěvek od Domca234 »

kryt cenu nemá je blbej udˇwláš si ho z PEt lahve...
Mex-II: LRD 110 Zebra, régl_Novak rooster crawler, servo_bluebird, nápravy_yota, motor_rc4wd, kardany_NOTYRO ♥SCALE♥
Xray T3R: ford focus, régl_ezrun 60A, servo_Savox, motor_ezrun.. řemeny a rally ♥
Ta-01: Subaru impreza, régl_ezrun 35A, servo_bluebird, motor_ezrun.. Předělává se na Drifťáka :D
Jezdim na LiPo, nic jinýho mi nevoní! Jedu si podle sebe a je mi jedno co řiká ten druhej!! Rajče a fotky všeho
mamlas
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: pát zář 10, 2010 2:23 pm

Re: Doporučený tuning?

Příspěvek od mamlas »

Tuning nedávej žádnej.Mám ta-01 a nejsou s ním problémy.Motor je otázkou co do toho mužeš investovat a záleží i na tom co by si chtěl jezdit(rally,drift....).Jinak samozřejmě kuličková ložiska a pak už je na tobě jak si chceš auto vymazlit.
Uživatelský avatar
Domca234
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 991
Registrován: stř zář 01, 2010 11:31 am
Bydliště: Plzeň (Dominik Brant)
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučený tuning?

Příspěvek od Domca234 »

fakt mam ho taky a tuning vubec zadny..
Mex-II: LRD 110 Zebra, régl_Novak rooster crawler, servo_bluebird, nápravy_yota, motor_rc4wd, kardany_NOTYRO ♥SCALE♥
Xray T3R: ford focus, régl_ezrun 60A, servo_Savox, motor_ezrun.. řemeny a rally ♥
Ta-01: Subaru impreza, régl_ezrun 35A, servo_bluebird, motor_ezrun.. Předělává se na Drifťáka :D
Jezdim na LiPo, nic jinýho mi nevoní! Jedu si podle sebe a je mi jedno co řiká ten druhej!! Rajče a fotky všeho
petercz
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: sob lis 06, 2010 1:11 pm
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučený tuning?

Příspěvek od petercz »

no rad bych jezdil rally... jen tak for fun :--)
ok seženu teda ložiska (stačí z ebaye třeba http://cgi.ebay.com/Yeah-Racing-Blue-Te ... 588aab5547 ?) a zkusim vyrobit nějakej kryt,
co do toho chci investovat, to podle toho jestli to má cenu a bude nějakej větší rozdíl od origo 540ky, stříďák určitě ne, spíš sem myslel jestli by pomohl třeba MIG 500 (nebo něco do 500Kč) s nějakým chladičem a lepší zakrytovanej regl
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučený tuning?

Příspěvek od Pajik_CZ »

tak samozrejme, ze se auto zrychli oproti johnson motoru :) jen pouzitim migu :) A regulator koukam, ze mas mechanickej, nebo se pletu?
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
petercz
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: sob lis 06, 2010 1:11 pm
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučený tuning?

Příspěvek od petercz »

jj mechanickej, na něm mě docela dost štve že se občas zasekává, jakej by ste mi doporučili třeba k tomu MIGu ? jde mi hlavně o to jestli to pak bude ještě stabilní (ten podvozek je celkem úzkej) a nepřeklopim to v každej osřejší zatáčce...
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučený tuning?

Příspěvek od Pajik_CZ »

Převracení je věc nastavení, a podmínek, kde chceš jezdit. Jinak já osobně bych se podíval po nějakým střídavým kombu - třeba EzRun se dá sehnat okolo 2000, a udělá parády dost a dost. Pokud budeš chtít kvalitnější stejnosměr, tak dáš ty samý peníze, ale u střídavky odpadá větší údržba, míň žere baterku atd... Popřemejšlej.... Já kdysi řešil přesně tvůj problém a koupil jsem stejnosměr. Byla to chyba...
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
StenlyJirec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 90
Registrován: pon dub 12, 2010 9:50 pm
Bydliště: Teplice

Re: Doporučený tuning?

Příspěvek od StenlyJirec »

Kup tam střídák já mám v Ta-02 (Carson dragster 12T) a lýtá to o stošest ,bordelkryt udělej z petky :wink: :roll:
CC-01 Mitsubishi Pajero Vysílačka:King GT-2 2.4Ghz
Mex-Hilux PRO Yota(Hitec-Opti6,modul Assan 2.4Ghz)
Tamiya Buggy Champ 1979 2,4Ghz
Letadla:Flash,plno lipolek,Acromaster(vlastní airbrush design),Jazz 2.0 Hitec optic6 (Modul 2.4Ghz Assan)
FOTO: http://stenlyjirec.rajce.idnes.cz
stiifii
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 157
Registrován: pát srp 27, 2010 10:25 am

Re: Doporučený tuning?

Příspěvek od stiifii »

zdravim chci se optat na ty loziska na MZracing maji jen pro TA02 pisou ze 16ks 5x11x3 a 6ks 5x8x2.5 sedi ty kusy presne pro TA01?
Escéiyksko desítka...
jacquess
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 418
Registrován: úte črc 08, 2008 8:33 am

Re: Doporučený tuning?

Příspěvek od jacquess »

jo, loziska jsou stejne
// DF-01 (TA-02) Rally Edition ...by jacquess

jeste tak mit vic casu na jezdeni
Odpovědět

Zpět na „TA-01“