TA-01 držáky na lexanovou kastli

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
Katana
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 189
Registrován: úte zář 26, 2006 7:16 pm
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

TA-01 držáky na lexanovou kastli

Příspěvek od Katana »

tak sem sundal z podvozku původní kastli hummra a zjistil sem že vlastně nemám na co dát jakoukoliv jinou karoserii.
Pokud tu někdo provozuje TA-01 podvozek chtěl bych se přeptat jaký ty držáky se tam dají dát a jeslti pro tenhle podvozek sou ještě někde k sehnání.
zatim sem to řešil náhražkama od carsonu ale ty nemají ty správný parametry a nedrží pevně a hlavně jdou dat jen dozadu.

Dík

a ještě jeden dotaz, o blokování diferáků je tu toho dost ale vesměs o planetových, když sem zkusil rozebrat zadní u toho mého podvozku tak sem zjistil že tam je tak jaksi kuličkový (teda aspoň si to myslim, soukolí sem tam nikde nenašel jen zapouzdřený válec). Dá se nějak utáhnout ten??
SCX 10 - Lambo cheetah ve výstavbě
TA-01 - kastle: Hummer & Pick UP (black gun metal) & Dakar Speciál
TT-01 - Tesco Celica (nosram power hawk, agressor 40FM 53k)
a spooousta lodiček
Uživatelský avatar
Katana
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 189
Registrován: úte zář 26, 2006 7:16 pm
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

dík za radu

Příspěvek od Katana »

tak koukám že je tu na podzim nějak mrtvo tak si odpovím sám.

tyčky na kastly sem nakonec trochu poladil a ořezal a už to i docela drží.

a s těma diferákama. na ten planetovej sem zkoušel podle rad od akvaristů použít ty hadičky ale nejak sem to asi nepochopil pořeboval bych detailní fotku kam to vlastne nasadit zkoušel sem pár metod a furt nic tak me to nakonec tak nas.... že sem nastřihal asi 15 cm tý hadičky a nacpal sem to dovnitř zašrouboval a trochu to pomohlo ale nic moc. U toho kuličkovýho sem to obhlížel a nakonec sem usoudil že to asi bude třeba dotáhnout a zvíšit tam nějak přítlak či jak to tam funguje akorát na to nemám ořech takže zatim nic.


jízdě zdar
SCX 10 - Lambo cheetah ve výstavbě
TA-01 - kastle: Hummer & Pick UP (black gun metal) & Dakar Speciál
TT-01 - Tesco Celica (nosram power hawk, agressor 40FM 53k)
a spooousta lodiček
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Embie »

Jaký tam teda dáváš stojky na tu kastli?Taky mám ten samej problém a kdybs poradil tak dík
Vouilloz
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 268
Registrován: čtv lis 15, 2007 1:14 pm
Bydliště: Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Re: TA-01 držáky na lexanovou kastli

Příspěvek od Vouilloz »

Ahoj
mám TA-02 přední držáky OK, ale vzadu to mám málo. Čím jsi to prodloužil nebylo by foto?
Potřebuji nahoru aspoň 4 dírky, mám kastli Fabie WRC a nechci kupovat jinou když už jsem ji nastříkal :roll:
Citroën DS3 WRC, Citroën Xsara WRC, Subaru Impreza WRC 2006, Škoda Fabia WRC, Mitsubishi Lancer WRC 05, Toyota Celica GT-Four
Xray T3R, LRP SPX Competition StockSpec, X12 17.5, DX3R, LiPo, KoPropo
Intercup - radio controlled rally web
Uživatelský avatar
Trialera
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 103
Registrován: úte říj 23, 2007 7:11 pm

Re: TA-01 držáky na lexanovou kastli

Příspěvek od Trialera »

planetovej diferák rozeber a prskni dovnitř trochu lepidla z tavnej pistole...v případě potřeby to jde zase vyškrábat pryč.....z kuličkovýho difu vyber kuličky a dotáhni ho na krev.....jinak ty trubičky se dávají na osičky, na kterých jsou planetky difu, tím se zvýší jejich přítlak na vnější ozubená kola a zvýší svornost.........
scx 10 - D90, AX10 - Tatra 815, Slash BL, T-Rex 250, TRF415MSX, Losi XXXS/G+ CS
Uživatelský avatar
Katana
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 189
Registrován: úte zář 26, 2006 7:16 pm
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Re: TA-01 držáky na lexanovou kastli

Příspěvek od Katana »

Ha, tak zase po půl století sem tu. Zdravím Duglese.
Jinak koukam že pár rad ohledne diffu tu padlo, tak doplním o poslední zkušenosti:
zadní kuličkáč sem dotahoval na krev s kuličkama i bez nich ale výsledek byl nemastný neslaný, nakonec jsem to vyřešil tim že sem místo těch velkých kuliček dirkama cikcak propletl pevný provázek pořádně sem to dotáhnula a heuréka ono to funguje.
Přední planetku sem nakonec vyřešil skoro jak tu bylo psáno o té tavné pistoli, ale já sem použil sanitární silikon a po 24hod. to konečně drželo jak sem chtěl.
Test proběhl úspěšně, ale chtělo by to silný a pomalý motor a hlavně regler s tou kombinací co tam mam (základní johnson a nosram power hawk revers) to po pár minutách dost vadlo a motor byl horkej jak prase.

Pak se tu řešili ty stojky na kastli, nakonec tam mám tak nějak našroubovaný kusy co mě zůstaly z TTčka, problém s nima byl že se furt nakláněly na stranu jak nemají origo čtyřhran na uchycení, a to sem nakonec vyřešil tak, že sem naohybal cyklodrát do "U" spodní stranu tak širokou aby prošla přesně roztečí na těch stojkách (musel sem to trochu navrtat aby to neprasklo!!) prosunul to skrz obě a na konci zahnul tak aby to souhlasilo s roztečí těch ramen. Drží to pěkně a i když de auto přez budku tak to nikam nepovolí.

tak já končim a zase za rok :-) no snad dřív ale musim se přiznat že ted se hrabu s píš v lodičkách. http://plujeme.webnode.cz/

Omlouvám se že nemám žádnou doprovodnou fotodokumentaci, na výslovné přání bych to snad i doplnil ale času je málo.
SCX 10 - Lambo cheetah ve výstavbě
TA-01 - kastle: Hummer & Pick UP (black gun metal) & Dakar Speciál
TT-01 - Tesco Celica (nosram power hawk, agressor 40FM 53k)
a spooousta lodiček
Odpovědět

Zpět na „TA-01“