zvětšení tuhosti tlumičů (za pár kaček)

Domácí úpravy na TT-01

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
rom4n
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 282
Registrován: čtv říj 04, 2007 9:05 pm
Bydliště: Praha 4 - Chodov
Kontaktovat uživatele:

zvětšení tuhosti tlumičů (za pár kaček)

Příspěvek od rom4n »

tak, docela se mi nelíbila slabá vůle v lumičích a následné "drhnutí břicha" po zemi při menším skoku... Zatím nebudu pořizovat olejové tlumiče a znovu objednávat přes poštu nějaké tvrdší pružiny se mi vážně nechtělo.. Takže jsem to vyřešil podložkou s vnitřnim průměrem jako je obvod třecího tlumiče a pomocí brusky zbrousil do požadovaných rozměrů. Musim říct, že teď je to parádně tuhý a při naložení akumulátoru to už neklesne. Venku to budu teprve zkoušet :twisted: Jinak na obrázku - podložka ( a čtyři zbroušené a zastříkané) a dále tlumič s úpravou :wink:

[img] http://media5.dropshots.com/photos/2046 ... 193148.jpg

[/img] http://media5.dropshots.com/photos/2046 ... 193346.jpg
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vrakouš »

Plní to stejnou funkci jako originál vložky k olejákům.Možná kdybys řekl kolegům,tak sis ušetřil práci.Ale nápad je to dobrej. :lol: Jen je otázka,co to u třecích tlumičů bude dělat.Přitvrdil jsi vlastně pružiny a je možné,že auto bude poskakovat.To uvidíš až při jízdě. :twisted: :twisted: :twisted:
Můj odhad je,že to bude dobré při nízkých teplotách,ale v létě podložky zase vyndáš. :wink:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
ondrabmw
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 918
Registrován: sob úno 04, 2006 11:49 pm
Bydliště: CZ, Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ondrabmw »

Jak píše Vrakouš, nezvýšil si tuhost tlumiče ale zvětšil si předpětí pružiny a to je sakra rozdíl. Ano auto tím ztuhlo - ale je to dobře? :wink:
Ondřej Koutský - Team Associated B44, XRAY T2'007, 2x YOKOMO DRIFT PACKAGE, HPI E10 Drift, AX10 SCORPION TCS, Tamiya F103GT, F103RM, CC-01
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 598
Registrován: pon bře 05, 2007 9:54 pm
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka »

Co mám zkušenosti s těmito tlumiči tak to je celkem jedno... příjde mi že to skáče pořád stejně :lol: Jinak se to dá vyřešit i tím že si tam dáš vodovodní kulatý těsnění. :wink:
Podvozek: Team Losi XXXS
Kastle: Peugeot 206 WRC
Regl: LRP F1 Reverse

Nabíječka:Ultramat 12
Baterky: Nosram 1600mAh, 4000mAh, 4200mAh
Rádio:Graupner XS-6 Synteza
Náš web: http://rcdvur.tym.cz/
rom4n
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 282
Registrován: čtv říj 04, 2007 9:05 pm
Bydliště: Praha 4 - Chodov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rom4n »

no, uvidim,jak se to bude chovat venku,jeste jsem se k tomu nedostal, ale podle me to bude lepsi, puvodne pri nalozeni akumulatoru to kleslo docela o dost. Vlastne uz i pri polozeni na zem, takhle je to "pevnejsi". No, jak rikam, treba to zas oddelam, ale uvidim az pri jizde :wink:
Uživatelský avatar
Budha
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 364
Registrován: sob lis 04, 2006 9:54 pm
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Budha »

Mám toto řešení na zadních pérech už delší dobu, když jsem předtím projížděl nějaká "vlnky" a nerovnosti na asfaltu, tak se mi po korekci volantem auto dostalo do hodin, jak bylo rozskákaný...po úpravě se toto už nestávalo na tom samám místě a drží to i při větších korekcích volantem, nemůžu si na to stěžovat...ale jak už jsem tu několikrát psal, jsem rekreační jezdec... :lol: sorry za špatnou kvalitu, je to focený telefonem....ale ty podložky tam jsou vidět..

Mám tady nějakou fotku, já to mám podložený silikonovýma podložkama...
[img][img]http://img101.imageshack.us/img101/5637 ... 280ww3.jpg[/img]
[/img] :oops: :oops:
:tamiya:TT-01, Nosram Vision 2x17 - sletovaný drátky rotoru....fáze testování ;-)
regl Nosram Hawk Power Reverse
Hitec Aggressor AM kan. 85
Shark 10 v.2.0
Nosram 4000mA
Orion 4500mA
Karoserie... Nisan Xanavi Z
Peugeot 306 MAXI :hippie:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Mr.Dadulka
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: ned kvě 06, 2007 9:55 am
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Dadulka »

Budha píše:Mám toto řešení na zadních pér
Moc tam toho videt neni... ale pak jsem si toho vsiml. :-) Co mam doma dvoje hlinikovy tlumice 50mm a 70mm, tak u tech je docileno toho sameho jenom otacenim sroubu, ktery taky ztvrdi tlumice. Ale kdo chce usetrit, tak tohle je taky reseni. Napadlo me to hned, jak jsem postavil 1. auto s trecima tlumicema. :-)
x Twin Detonator (2× Mig 500 Race Turbo) + nějaký AL kousky s ESC LRP A.I. Pro Reverse Digital
x TT-01, kastle Mazda RX-7 + full LED, blue tuning, HPI chrome disky +3mm a +6mm offset, F+R stabilizátory (+carbonový plát)
- - - -s Brushless ESC Novak GTB Spread Spektrum + Velocity 7.5R - omezený výkon přes volant na 63% (převod 58/22) - právě jsem namontoval, budu to ještě ladit.

x Spectrum DX3.0 2,4GHz + 2× receiver SR3000
Uživatelský avatar
Budha
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 364
Registrován: sob lis 04, 2006 9:54 pm
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Budha »

Mr.Dadulka píše: Moc tam toho videt neni... ale pak jsem si toho vsiml. :-) Co mam doma dvoje hlinikovy tlumice 50mm a 70mm, tak u tech je docileno toho sameho jenom otacenim sroubu, ktery taky ztvrdi tlumice. Ale kdo chce usetrit, tak tohle je taky reseni. Napadlo me to hned, jak jsem postavil 1. auto s trecima tlumicema. :-)
Ty jsi taky z Jihlavy..??A odkud..??A kam chodíš a s kým jezdit..???

Tak já myslel, že tam ty podložky jsou vidět...je fakt, že si to chce pozorně prohlídnout...ale jsou tam...O tom s tím šroubem jsem nevěděl, tak jsem to hned udělal takhle....

Ale mám to jen na zadku, na předku to podle mě není potřeba, protože ta váha auta je převážně v zadní části a pak by to vypadalo jako když to jezdí na pérkách... :lol:
:tamiya:TT-01, Nosram Vision 2x17 - sletovaný drátky rotoru....fáze testování ;-)
regl Nosram Hawk Power Reverse
Hitec Aggressor AM kan. 85
Shark 10 v.2.0
Nosram 4000mA
Orion 4500mA
Karoserie... Nisan Xanavi Z
Peugeot 306 MAXI :hippie:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Mr.Dadulka
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 107
Registrován: ned kvě 06, 2007 9:55 am
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Dadulka »

No zatim jsem moc nejezdil. TT jsem slozil teprve v rijnu a od ty doby jsem byl spis ve stadiu ladeni a cekani na nahradni dily. Moc hezky stejne nebylo.
Jinak obcas jsem jezdil s tatkou od pritelkyne v Beranove pred skolou. :-)
Jinak poradne nikoho v Jihlave neznam, kdo by si rad hral, ale na jare to muzem zmenit. ;-)
x Twin Detonator (2× Mig 500 Race Turbo) + nějaký AL kousky s ESC LRP A.I. Pro Reverse Digital
x TT-01, kastle Mazda RX-7 + full LED, blue tuning, HPI chrome disky +3mm a +6mm offset, F+R stabilizátory (+carbonový plát)
- - - -s Brushless ESC Novak GTB Spread Spektrum + Velocity 7.5R - omezený výkon přes volant na 63% (převod 58/22) - právě jsem namontoval, budu to ještě ladit.

x Spectrum DX3.0 2,4GHz + 2× receiver SR3000
Uživatelský avatar
Budha
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 364
Registrován: sob lis 04, 2006 9:54 pm
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Budha »

Mr.Dadulka píše:No zatim jsem moc nejezdil. TT jsem slozil teprve v rijnu a od ty doby jsem byl spis ve stadiu ladeni a cekani na nahradni dily. Moc hezky stejne nebylo.
Jinak obcas jsem jezdil s tatkou od pritelkyne v Beranove pred skolou. :-)
Jinak poradne nikoho v Jihlave neznam, kdo by si rad hral, ale na jare to muzem zmenit. ;-)
Jo jo, jak říkám čím víc lidí tím větší zábava...my jezdíme na malým dopravním hřišti u školy Březinova v Jihlavě, jestli víš kde to je...A kdyžtak založíme jiný téma na srazech, nebo tam někde, aby jsme nedostali sprda za nedodržování tématu... :lol: :lol:
:tamiya:TT-01, Nosram Vision 2x17 - sletovaný drátky rotoru....fáze testování ;-)
regl Nosram Hawk Power Reverse
Hitec Aggressor AM kan. 85
Shark 10 v.2.0
Nosram 4000mA
Orion 4500mA
Karoserie... Nisan Xanavi Z
Peugeot 306 MAXI :hippie:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
rom4n
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 282
Registrován: čtv říj 04, 2007 9:05 pm
Bydliště: Praha 4 - Chodov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rom4n »

tak ta uprava byla pekne na ho*no, ty podlozky byly dost tlusty a bylo to az moc tvrdy.. nacpal jsem tam tesnici vodovodni podlozky (presne o pulku tensi,nez ty kovovy podlozky a o pulku tlusci, jak ty puvodni.. A jako ted je to parada:)
stará dobrá TT-01, komplet oložiskované, hliníkový kardan, AGGRESSOR SRX Digital 40MHz FM - programovatelná, HSS-03ML (PLL synthesized), LRP SPX super reverse, brushless X11 VECTOR 8.5 SS, stavitelné hliníkové olejové tlumiče (oka 58mm), LRP Li-Pol 5300mAh 5100mAh (čas jízdy 2h), nabíječka SHARK 10
karoserie: VW golf 5, BMW M3 schnitzer
NOVĚ: E-Firestorm Flux - brutální zadokolka, co zvedá přední do vzduchu
rom4n
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 282
Registrován: čtv říj 04, 2007 9:05 pm
Bydliště: Praha 4 - Chodov
Kontaktovat uživatele:

Re: zvětšení tuhosti tlumičů (za pár kaček)

Příspěvek od rom4n »

vyřešil jsem to olejovýma tlumičema s větší vzdáleností ok, paráda.. Jinak u třecích tlumičů se dá natáhnout pružina, to taky na nějakou chvíli pomůže
stará dobrá TT-01, komplet oložiskované, hliníkový kardan, AGGRESSOR SRX Digital 40MHz FM - programovatelná, HSS-03ML (PLL synthesized), LRP SPX super reverse, brushless X11 VECTOR 8.5 SS, stavitelné hliníkové olejové tlumiče (oka 58mm), LRP Li-Pol 5300mAh 5100mAh (čas jízdy 2h), nabíječka SHARK 10
karoserie: VW golf 5, BMW M3 schnitzer
NOVĚ: E-Firestorm Flux - brutální zadokolka, co zvedá přední do vzduchu
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5123
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: zvětšení tuhosti tlumičů (za pár kaček)

Příspěvek od WIN »

*canis* píše:ja jsem tenhle problem vyresil tesnenim ze zapalovacich svicek a taky se to chova dobre
Je videt ze jsi jeste nemel olejove tlumice :doh: chovat se to dobre proste neumi ...
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5123
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: zvětšení tuhosti tlumičů (za pár kaček)

Příspěvek od WIN »

*canis* píše:Mi to proste staci,chapes?
Napsal jsem ti SZ tak si ji precti, doctes se v ni jak se na foru chovat.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Odpovědět

Zpět na „Domácí úpravy“