Oprava ramene

Domácí úpravy na TT-01

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
lordpepino
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: čtv úno 15, 2007 2:40 pm
Bydliště: Komárov u Hořovic
Kontaktovat uživatele:

Oprava ramene

Příspěvek od lordpepino »

Zdravim,
měl jsem menší nehodu, když sem blbnul bez karoserie, tak jsem se srazil s kámošem a odnesl to zadní zaves kola. Jedno rameno v hááji.Obrázek Obrázek
Tak jsem myslel jestli nikdo nemate zkušenosti s lepenim, co sem na to tak koukal, tak mi to ten plast připada nejakej divnej uvnitř je bílej, tedy pokud to neni typicky zlom plastu, kdyz vlastně zběla. Mužu koupit rameno hlinikovy ale preci jenom 350-de, nebo si trochu zakutit, na jizdnich vlastnostech by to nemelo mít doufejme vliv, samo, že do té doby než to povolí. :lol:
Zajdu asi za chlapama v praci na montáž a poohlídnu se po nejakym loctitu. Díky za jakou-koli reakci!
Uživatelský avatar
Danken
ČO BOLO TO BOLO
Příspěvky: 196
Registrován: pát úno 23, 2007 9:50 pm
Bydliště: Brno-Nový Lískovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Danken »

Tak mě napadá, ale nevím jestli to není uplná blbost, že by jsi vzal menší šroubek (samořez) a navrtal to do toho no nevím, ale MOŽNÁ by to šlo
Život je bahno, a jenom svině v něm umí chodit
Uživatelský avatar
lordpepino
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: čtv úno 15, 2007 2:40 pm
Bydliště: Komárov u Hořovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lordpepino »

Danken píše:Tak mě napadá, ale nevím jestli to není uplná blbost, že by jsi vzal menší šroubek (samořez) a navrtal to do toho no nevím, ale MOŽNÁ by to šlo
Nad tim jsme taky přemýšlel, ale v momentě, kdy by povolilo to lepidlo :lol:
jox
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 162
Registrován: stř dub 04, 2007 11:51 pm
Bydliště: BA - Petržalka

Příspěvek od jox »

problem je ze to potrebujes zafixovat, ja by som to skombinoval, malym vrtakom prevrtal v strede, aby to slo aspon 0.5cm za zlom, vlozil nejaku malu tenku ocelovu tyc, a zalepil. :idea:
TT01 Nismo Coppermix Silvia, Futaba 3PM 40Mhz, Futaba R303FHS, 2xIntellect 4600mAh, Poison 20Z, 19/61 (29.7km/h)
TT01 SHELBY MUSTANG GT 500, Futaba 3PM, noname prijmac 27MHz, noname regulator, 2xNosram 4200mAh, RS540SH 17/61

Tamiya Toyota Hilux (high-lift), Futaba 3PM, Futaba R133F, TEU-101BK, 2xNosram 4200mAh, Atlas Rock Climber 50Z...
http://www.rc.jox.sk
Uživatelský avatar
lordpepino
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: čtv úno 15, 2007 2:40 pm
Bydliště: Komárov u Hořovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lordpepino »

jox píše:problem je ze to potrebujes zafixovat, ja by som to skombinoval, malym vrtakom prevrtal v strede, aby to slo aspon 0.5cm za zlom, vlozil nejaku malu tenku ocelovu tyc, a zalepil. :idea:
Bude to hodinářská práce, pokusim se o něco, ale vidím to zatím na to lepidlo, ty loctity jsou velmi dobry, jenom použít spravnej typ :roll: Ale díky, taky slusnej napad
Uživatelský avatar
lukasmcl
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1095
Registrován: stř pro 20, 2006 1:58 pm

Příspěvek od lukasmcl »

mel sem neco podobnyho nevim co jezdis, ale jestli neco krityhop tak kup novy jako predtim to nebude nikdy ale to vis..
Obrázek

cerveny=prasklina
zeleny= vyvrtana dirka a do ni natlacenej a zalepenej hrebik.
a nakonec zapatlany epoxidem a v nem textilni paska..

dal sem to spis ze nez bych se z myho shopu neceho dockal tak by to byla vecnost.


jo a nejaky slepeni lepidlem na tupo je k prdu.
Uživatelský avatar
Shi-So
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 104
Registrován: úte dub 03, 2007 9:35 am

Příspěvek od Shi-So »

Me potkalo ted v nedeli to same ,akorat ,ze ja to odlomil uplne... :cry:
A lepit me to teda ani nenapadlo ,rovnou jsem zacal shanet nove...
Myslim ,ze zrovna tohle je jeden z vice namahanych dilu a pri nejblizsim skoku ,ze to povoli at to slepis cim chces.... :roll:
Ale pokud by se podarilo ,dej vedet ,zkusenost do budoucna urcite dobra :D
Podvozek TT-01 Mazda RX-7 (Tamiya)
Vysílačka Hitec Aggressor 3 FM
Uživatelský avatar
lordpepino
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: čtv úno 15, 2007 2:40 pm
Bydliště: Komárov u Hořovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lordpepino »

Shi-So píše:Me potkalo ted v nedeli to same ,akorat ,ze ja to odlomil uplne... :cry:
A lepit me to teda ani nenapadlo ,rovnou jsem zacal shanet nove...
Myslim ,ze zrovna tohle je jeden z vice namahanych dilu a pri nejblizsim skoku ,ze to povoli at to slepis cim chces.... :roll:
Ale pokud by se podarilo ,dej vedet ,zkusenost do budoucna urcite dobra :D
Tak jsem raemno přilepil loctitem (ted nevim to číslo) drží to jako čert, ale pro jistotu jsme jeste vyvrtal díru do toho "čepíku" a spolu s lepidlem sem tam zašrouboval šroubek M2 s malou hlavou zapuštenou zaroveň ... Dal sem dneska první jízdu a musim říct, že sem to nešetřil, zatím se vše jeví v pořadku. Uvidíme časem po delším namáhání. :wink:
Podvozek:TA-05; :tamiya:
Karoserie: Lexus Toms SC430;
RC souprava: HITEC aggressor 3 FM (ch.89);
Regulátor: HOBBYWING, model eZrun 35A
Motory: HOBBYWING, model eZrun 9t
Baterie: NOSRAM 3000, T.ORION 4500;
Nabíječka: Mega peak 3000

http://www.rcauta-komarov.wbs.cz/
Uživatelský avatar
Zabag
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 622
Registrován: sob led 06, 2007 9:04 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zabag »

Není jednožší koupit si nové rameno, než to dávat do kupy a na konec zjistit, že to bylo stejně jenom na chvilku? :wink:
Zabag
Zerro
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2010
Registrován: čtv bře 16, 2006 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zerro »

Zabag píše:Není jednožší koupit si nové rameno, než to dávat do kupy a na konec zjistit, že to bylo stejně jenom na chvilku? :wink:
asi tak nak,tohle nemam vubec cenu,pak se ti to posere a kuli tomu že to slepeny nevydrželo,to pak někam napalíš a ti pak praskne ještě něco jinyho,takhle to neni 100%,ja hned kupuju novej díl
Tomáš Kuba,Kutná Hora
:xray::xray::xray:
Uživatelský avatar
Dugles
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1168
Registrován: čtv črc 13, 2006 11:25 pm
Bydliště: Brno-město šalin :D:D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dugles »

ale tak víte co, třeba se doma nudí (jako já třeba) a tak vymejšlí, a taky ta doba než to dorazí z toho shopu
jinak jak sem cetl prvni prospevek hned me napadlo tam vyvrtat dirku na sroubek, přečnívající část šroubku (to plastový co se ulomilo) obmotat treba elektrikarskou paskou... no hadejte jakej mam asi čep řízení na TA01? :) mě se takový "nouzový" kutilství líbí... 8)
Prej Dugles myslitel :lol:
TA01 OFF ROAD-Ford F 150, integrála na rally
TB02 DRIFT-suVbaru, 350z, S2000
:tamiya: -
MIG 500 Turbo race
DF03-na skoky (misto TA)
Obrázek
Uživatelský avatar
Certik79
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte pro 02, 2008 6:06 pm
Bydliště: Strmilov - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava ramene

Příspěvek od Certik79 »

Zdravím, taky sem tenhle problém řešil, stačí polámané rameno upnout so svěráku, odříznout i druhý výlisek, provrtat trojkou vrtákem a pak pětkou, pak stačí jen do otvoru natlačit pětku kulatinu, je jedno jestli ocel nebo plast, plast má doma snad každý, já použil plast z platíček s náhradními díly, nechá se tam najít pár dost dlouhých dílů ze kterých se to nechá udělat, jezdím na tom asi půl roku a drží.
Uživatelský avatar
lordpepino
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: čtv úno 15, 2007 2:40 pm
Bydliště: Komárov u Hořovic
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava ramene

Příspěvek od lordpepino »

Certik79 píše:Zdravím, taky sem tenhle problém řešil, stačí polámané rameno upnout so svěráku, odříznout i druhý výlisek, provrtat trojkou vrtákem a pak pětkou, pak stačí jen do otvoru natlačit pětku kulatinu, je jedno jestli ocel nebo plast, plast má doma snad každý, já použil plast z platíček s náhradními díly, nechá se tam najít pár dost dlouhých dílů ze kterých se to nechá udělat, jezdím na tom asi půl roku a drží.
Taky dobrej nápad, já na tom jezdil do nedávna a žádný problém. Než jsem to prodal, dal jsem tam nové respkt. už jete rameno, co jsem koupil kdysi od tonyhoLee. Kutilství se meze nekladou, hlavně když si umíš poradit.
Podvozek:TA-05; :tamiya:
Karoserie: Lexus Toms SC430;
RC souprava: HITEC aggressor 3 FM (ch.89);
Regulátor: HOBBYWING, model eZrun 35A
Motory: HOBBYWING, model eZrun 9t
Baterie: NOSRAM 3000, T.ORION 4500;
Nabíječka: Mega peak 3000

http://www.rcauta-komarov.wbs.cz/
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava ramene

Příspěvek od Vrakouš »

Ten šroubek tam vydrží,díky závitu je to lepší nežli hladká kulatina.Certik 79 udělal asi nejlepší řešení,ale musí se pracovat přesně.Když se netrefíš do osy ramene přesně, tak se ti na rameni objeví sbíhavost nebo rozbíhavost.Otvor musí být přesně souběžný s podélnou osou podvozku.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Odpovědět

Zpět na „Domácí úpravy“