Uprava na rally, problem s rizenim

Domácí úpravy na TT-01

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Uprava na rally, problem s rizenim

Příspěvek od Honza D »

Měl jsem na TB-čku vyrobený z obyčejný oceli, na úrovni hliníku možná tvrdší, odešly během sezóny... A kamarád měl originál TRF a taky během sezóny pryč, to samý u pár xrayů.. I když u toho TT-čka jsou trochu mohutnější, stejně na rally je nejlepší kalená ocel, pokud nehoníš váhu, ale to na TT-čko těžko seženeš (snad ty unašeče pro unikardany by měly bejt ocel)
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Uprava na rally, problem s rizenim

Příspěvek od Vrakouš »

Ocelové unašeče na TT-01 existují jak na malé, tak na velké poloosy. Unikardany ocelové také, jak ve velkém, tak v malém provedení. Doporučuji spíš to malé, nezabere tolik místa a unikardany se z venku nechají sehnat kolem 300,- Kč. Umožňuje to použít i volnoběžku, o které se zde dost napsalo, a v tom případě náhradu unašečů těmi s tisícihrany z TL-01 nebo TB-01, které se dají zakoupit i v tvrzené verzi.
Malé unašeče pro TT-01 se v tvrzené verzi pokud vím vyrábí též.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Aewin_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon bře 05, 2012 9:40 am
Bydliště: Oslavany (lezi u Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: Uprava na rally, problem s rizenim

Příspěvek od Aewin_CZ »

a k tomu rizeni sem chtel jen dodat uz, ze jsem si tohle koupil http://www.mz-racing.net/p2731-tt01-e31 ... ering-set/
jsem spokojenej a jak sme se tu bavili ze tam chyby ty kulovy cepy tak byly, jen nejsou na obrazku, byly tam tri, jeden do serva, a dve do tehlic (nebo jak se tomu rika). ted jeste uvazuju o servu, zda se mi takovy liny to zakladni
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: Uprava na rally, problem s rizenim

Příspěvek od kolajz »

nezda ono opravdu je líný :pomalí a slabí :dance: , ale o servech je toho v jiných částích fora popsanýho dost.
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Aewin_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon bře 05, 2012 9:40 am
Bydliště: Oslavany (lezi u Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: Uprava na rally, problem s rizenim

Příspěvek od Aewin_CZ »

proto jsem se ani neptal, a behem dopoledne sem si nasel uzitecnej clanek kde byla dobre probrana celkova elektronika, scim mam ale momentalne problem je s prehrivanim motoru, mam tam zakladniho johnsona a po 15ti minutach se mi prehreje zasmrdi a nejede dokud nevychladne, je mi jasny ze chce chladic, jen se divim ze tak slabej motorek trpi prehrivanim(kdyz vsichni pisou ze tenhle motorek neni treba chladit), ale kouri se znej a smrdi pekne :-)
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: Uprava na rally, problem s rizenim

Příspěvek od kolajz »

nedostal se ti do něj bordel ? smrdí... nekolísá výkon ? asi už budeš mít v čudu uhlíky.
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Aewin_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon bře 05, 2012 9:40 am
Bydliště: Oslavany (lezi u Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: Uprava na rally, problem s rizenim

Příspěvek od Aewin_CZ »

stim bordelem je to dost mozny, nejaky to jehlici, listi, trava, prach, kaminky, bez bordel krytu to byly tezky casy pro nej, ale ted bordel kryt mam ale kazda jizda je snim horsi a horsi, po chvili uz jede jak kdyby nemohl, je horkej a kouri se znej a pak vypne, prvne kdyz to udelal tak nez sem si vsiml smradu sem myslel ze baterka, tak sem byl sklamanej, ty uhliky me taky napadli, jde rozebrat? ja se moc na nej jeste nedival, asi si zagooglim, tady to pisu uz jen ze si chci povidat :-)
EDIT: jn, na netu se pise nerozebratelny, ale rozebrat jde vse :-D i kdyz japonci maji nedobytny vyrobky obcas
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Uprava na rally, problem s rizenim

Příspěvek od Honza D »

Vypíná? Nehoří ti spíš regl? Bordelkryt bez chlazení taky neni pro elektronikunic příjemnýho
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: Uprava na rally, problem s rizenim

Příspěvek od kolajz »

rozbebrat de vše ,ale složit to pak... uhlíky stojí polovinu co novej johnson , dobudoucna pošetři na střídavej motor a regulátor , uhlíky vše odpadá a výkon je úplně někde jinde.On sám o sobě je johnson asi nejpomalejší stejnosměr.
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Aewin_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon bře 05, 2012 9:40 am
Bydliště: Oslavany (lezi u Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: Uprava na rally, problem s rizenim

Příspěvek od Aewin_CZ »

no posetri, ja uz ted jen cekam na15teho pak objednam combo ezruna17,5T regl 60A,za 2300kc na ebay sem nasel, tady to vsichni chvali, ted jen jeste projizdim forum ohledne serva, stim mam problemy vybrat jeste.
a jinak ne regl je chladnej hori jen motor, kdyz koukam dirou dovnitr vypada to na dodrbany uhliky, ale zarazi me to vypinani, protoze baterka je jeste vpoho a auti nejede, mam 4600mAh NiMh (samozdrejme jak budu mit ted regl tak prejdu na lipo) ten motor asi stejne resit nema cenu, vyplata se blizi.
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Uprava na rally, problem s rizenim

Příspěvek od Vrakouš »

Komplet Ezruna je dobrá volba. 60A ve spolupráci s 17,5T motorem je dostatečně výkonný, neměl by se přehřívat.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Aewin_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon bře 05, 2012 9:40 am
Bydliště: Oslavany (lezi u Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: Uprava na rally, problem s rizenim

Příspěvek od Aewin_CZ »

ja si taky myslim, skoda ze az pristi mesic, uvedomiljsemsi ze zacina sezona na kolo, a uz je dost teplo takze potrebuju naky veci, ale asi poridim naky servo, problem je ze nevimjestli nejaky rychly nebo silny, podle toho co semna forech cetl tak kazdej tvrdil neco jinyho, a ja sam nevim co mi bude vyhovovat, ale asi spis silny nez rychly, precejen jezdim v dost bordelu a ty klaciky me obcas se*ou
skopy555
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 267
Registrován: úte zář 02, 2008 9:59 pm
Bydliště: Kramolín, PJ

Re: Uprava na rally, problem s rizenim

Příspěvek od skopy555 »

My jezdíme v klubu tohle servo: http://www.mz-racing.net/p554-hi3115-se ... hs-645-mg/ a bez problémů i v tom největším bordelu (celkem 3x TT-01 už několikátou sezonu RC Rally Západní Čechy)
TT-01 s mírným tuningem, Subaru Impreza, Xsara, Toyota, ...., odtahovka "Jezevčík RCK"
Savage X s kastlí Quad vlastního návrhu pro radost v létě, F103 a Tyrell P34
Moto Honda 250 cross, BMW 250
www.hranol.cz
"jezdím pro radost, ne pro vítězství! "
Aewin_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon bře 05, 2012 9:40 am
Bydliště: Oslavany (lezi u Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: Uprava na rally, problem s rizenim

Příspěvek od Aewin_CZ »

Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Uprava na rally, problem s rizenim

Příspěvek od Vrakouš »

To servo je dost drahé. Druhou sezónu již jezdíme se servy Hex Tronic, ve čtyřech autech. Dobré silné servo, sice ne moc rychlé, ale na rally to zas tak moc nevadí. Cena kolem 400,- Kč. Dost špatně se ale shání, u nás v Plzni se dá koupit v kamenném obchodu. V případě zájmu bych ti ho mohl zakoupit a poslat. Budu muset koupit i pro sebe do rezervy, Miki vylikvidoval na rallycrossu Hiteca, tak jsem mu musel náhradní servo zabudovat do X-raye.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Odpovědět

Zpět na „Domácí úpravy“