Vetráček

Domácí úpravy na TT-01

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vetráček

Příspěvek od Jirkacbx »

Větrák potřebuješ i s chladičem?Pokud jo,tak ten z odkazu stačí.
A připojuje se přímo do přijímače,jelikož má jen + a - drát.
Na zimu fakt radši špuntíkový Ripmaxy a třeba i do terénu.
A pokud 5V větrák dáš přímo na aku,jistě ti odejde.
Jo,to jsou šroubky na řízení.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vetráček

Příspěvek od Vrakouš »

C blok nebo C hub má tvar C písmena, ten šroub prochází z krz něj a je zašroubován do domku kola.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
Winaso
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: čtv lis 10, 2011 9:08 pm

Re: Vetráček

Příspěvek od Winaso »

Díky chlapi, poslední věc :D Udělal sem si ten Y kabel tedy rozvojdku z příjimače, vše se povedlo mám teda zapojený servo a větrák, když zapnu auto a nemám ještě připojenej vetrák vše ok ale když pripojím vetrák tak auto začne samo cukat řízením ale když to odpojím tak zase nic, a když to zkusím připojit jen na krajíčky a držim to v ruce tak to jde :( Nevíte čím to je? :)
Uživatelský avatar
hornak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 648
Registrován: ned dub 05, 2009 9:49 pm
Bydliště: Opava, Březová u Vítkova

Re: Vetráček

Příspěvek od hornak »

Nepripojil jsi napajeni vetraku na signal?
Podvozky: Tamiya TT-01R, TT-01 Off-Road,TT-01E On-Road, TL-01
Karoserie: Lancer EvoIV, Golf 4, Golf 4 V5, 2x Golf 5 GTI, Golf 5 Off-Road RED, Golf 5 Off-Road SILVER, Ford SVT-F150
RC soupravy: Spektrum 2.4GHz DX 2.0 DSM, Losi 2.4GHz DSM, Tamiya Expec TTU-03, Tamiya ADSPEC GP, Ofna AM, Carson Reflex Wheel, Jaguar 8217 AM
Baterie: Li-pol X5 5900 35C,Li-Pol Nosram 3200, NiMH Nosram 4600, NiMH Team Orion 5100, NiCd JetPack 1600
Uživatelský avatar
Winaso
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: čtv lis 10, 2011 9:08 pm

Re: Vetráček

Příspěvek od Winaso »

Ted sem na to přišel přesně jak píšeš :D Díky :)
Uživatelský avatar
Winaso
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: čtv lis 10, 2011 9:08 pm

Re: Vetráček

Příspěvek od Winaso »

Tak jsem obednal ty Ripmaxy jak jste radili a jsou dost dobrý do sněhu krásně měkký dobrej vzorek a desing taky nemám co vytkount díky :) A jěště bych sše chtěl zeptat jestli někdo z Liberce nevi o nějakým modelářství tady ? žádný jsem tadyu nás nenašel akorát kousek od nádraží v tý husqvarně ale tam to mají předražené a jsou neochotní.. protože chci koupit spojovačky řízení a nechci zase 100,- poštovný. díky ;)

http://winaso.rajce.idnes.cz/TT-01#pneu_1_.jpg
http://winaso.rajce.idnes.cz/TT-01#pneu.jpg
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: Vetráček

Příspěvek od kolajz »

ještě k těm pneu: zalep dírky co jsou v ráfku na nafukování pneu.Dostane se ti voda dovnitř a namočí se ti vložky,které se rozdrolí.
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Winaso
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: čtv lis 10, 2011 9:08 pm

Re: Vetráček

Příspěvek od Winaso »

Dobře díky zejtra koupim vteřinák a zalepim to :)
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vetráček

Příspěvek od Vrakouš »

Spojovačky si můžeš udělat sám. Stačí očka, a šroub, kterému uřízneš hlavičku, aby měl správnou délku, podle originálu. V OBI, Globusu a podobných krámech můžeš koupit i závitovou tyč M3, a z té si řezat co potřebuješ.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
vrkal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 95
Registrován: pát lis 04, 2011 4:22 pm

Re: Vetráček

Příspěvek od vrkal »

Mám tuto klec http://www.stellamodels.com.hk/f103gt-3 ... -2856.html s větráčkem 7,2V. Jak jsem tady vyčetl, tak na příjímač jej napojit nemůžu, můžete te mi říct, jak jej napojit na tu baterii? Můžu přes balanční konektor, např. toutou propojkou http://www.sczmodelshop.cz/konektory-2/ ... -2s-kolik/, když používám jenom baterie 2S? Pokud ano, tak nevím, který kablík mám na té propjce dát pryč?
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vetráček

Příspěvek od 06D »

Jak jsi přišel na to že ventilátor nemůžeš zapojit do přijímače ??? Jinak ze servisního konektoru baterie použiješ pouze krajní vodiče na fotu je to černý (-) a červený (+) mezi nimi je 6,0V - 8,4V dle nabití baterie. Pokud by jsi použil krajní a střed (modry (+) a černý (-) nebo červeny (+) a modry (-)) tak bude napětí 3 - 4,2V, ale tohle nedoporučuji jelikož budeš rozhazovat články !!!!!!
Olin Bětík....MOVO Racing
vrkal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 95
Registrován: pát lis 04, 2011 4:22 pm

Re: Vetráček

Příspěvek od vrkal »

3p0 píše:Nechci vám do toho moc kecat, ale nebude ten ventilátor 7,2V. Podle toho jak vypadá, ho vyrábí 3 Racing a oni tam jiné větráčky nedávají. Pak bych ho prdnul přímo na baterii.
tady z tohoto příspěvku.

Když to mohu připojit i do přijímače, nebude lepší, když na větráčku ustřihnu tu koncovku a napájím na kabely tuto koncovku http://www.sczmodelshop.cz/akumulatory/ ... -prij-bat/ a vše poté dám do volného slotu u přijímače? Co se týká toho slotu, tak může to být i slot pro bindování?
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Vetráček

Příspěvek od 06D »

To je tedy větráček do PC 7,2V ?? Tak ten asi nemá servokonektor JR nebo FU? To budeš mít asi opravdu lepší koupit ten Servisní konektor JST-XH 2S a naletovat jej jak jsem ti psal + červená, - černá na ventilátor. A napojit jej do servisniho konektoru baterky. Za prvé 5V popřípadě 6V z palubní elektroniky (počítám že máš regl s BECem) by s ním sice točilo ale otáčky budou nižší než přímo z baterie. A za druhé bindovací slot není úplně vhodný. U některých přijímačů po napojení ventilátoru údajně dojde ke ztátě párování (jen jsem četl),ale hlavně pokud máš jen dvoukanál tak jej budeš potřebovat na AMB čip :idea: a stejně by jsi kupoval Y kabel
P.S. co plánuješ do F103 za motor že jej budeš muset chladit ?
Olin Bětík....MOVO Racing
vrkal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 95
Registrován: pát lis 04, 2011 4:22 pm

Re: Vetráček

Příspěvek od vrkal »

LRP X12
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Vetráček

Příspěvek od 3p0 »

A nebude vhodnější koupit chladič s ventilátorem :např. tento

Připojení do slotu pro bindování nevadí, bindovací konektor z pravidla propojuje dva krajní piny, ale vetilátor, světla, čip na na krajní a prostřední pin v přijímači.
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Domácí úpravy“