problém se servem

veškere elektro do TT-01 (motory, regulátory, příjmače ...)

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
Capi
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: sob říj 24, 2009 7:19 pm
Bydliště: Kadaň

problém se servem

Příspěvek od Capi »

Zdravim vsechny,
mam takovy problem se servem na podvozku TT-01E. Model je vyjel rekneme 10-15 baterek. Vsechna elektrotechnika na podvozku je stock tudiz i servo a i ovladac. Problem spociva v tom, ze se servo nevraci do neutralni polohy (rekneme stredove) ale vzdy zustane o par stupnu otocene bud vpravo nebo vlevo. Tento problem zmizi kdyz model drzim ve vzduchu a hybu se zatacenim (na ovladaci). Pri polozeni na podlozku se vyse zminovany problem deje. :-( mohli byste mi poradit co s tim? Jestli to bude chtit nove servo? Popr. jake by bylo idealni pro stock elektroniku, aby se s nim nehadalo.

Diky moc Michal
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se servem

Příspěvek od Jirkacbx »

Zdary.
Ponejprv se tu víc porozhlídni,bude to chtít silnější servo.
Třeba dost zminovaný Futaba 3003 nebo i jiný.Klidně 5-8kg tahu.Stačí analog,digitální neupotřřebíš,vzhledem k rc soupravě.
Ale než pořídíš nový servo,odpoj řízení od serva a pohybováním zjisti,jestli někde něco nedrhne nebo neni někde moc malá vůle.
Stává se to.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Capi
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: sob říj 24, 2009 7:19 pm
Bydliště: Kadaň

Re: problém se servem

Příspěvek od Capi »

Zkousel jsem odpojit servo a zahejbal rukou s rizenim a prijde mi ten odpor vcelku normalni. Zkousel jsem i vic namazat ty treci plochy na sroubech spojovacek a porad stejny, nevyrovna se to do stredu. Asi by to jeste chtelo stelovatelny spojovacky pripevneny na kupovych cepech, vid? Aby to melo mensi odpor...
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se servem

Příspěvek od Vrakouš »

Odpor v řízení musí být co nejmenší, a přes ty klasické šrouby je prostě dost velký.To že se ti nevrací řízení doprostřed když auto stojí na zemi a nejede je u slabších serv úplně běžné.Servo musí překonávat adhezi pneumatik,které se neodvalují.Pokud se řízení vrací při pomalé jízdě, tak bych si z toho až tak velkou hlavu nedělal.Samozřejmě pokud chceš s autem závodit, tak se nákupu silnějšího serva nevyhneš.
Jinak souhlasím s tím, co napsal Jirka CBX.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
zdenefek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: pon srp 20, 2012 3:35 pm
Bydliště: Olomouc

Re: problém se servem

Příspěvek od zdenefek »

Zdravím, mám docela problém s řízením, na stojánku se kola pěkně vrací, ale při jízdě se kola občas nevrátí do výchozí polohy. Jakoby se vytrimovalo řízení o cca 50% např doleva a nepomůže nic jiného, než zatočení do stejné strany, kam se kola stáčejí, kontra nepomůže. Servo jsem dával nové, Hitec HS-430 http://www.mz-racing.net/p7062-hi3082-s ... hs-430-bh/ a teď nevím, může to být třeba i slabou baterkou? Šrouby v řízení jsem zlehka povolil, aby nekladly takový odpor, ale pořád to při jízdě zlobí.
S100 LT, S120LTR, F103GT, TRF416X, TA-03RS, TA-05R, GT-01, Carson FY8, FG 510 2WD
Porsche 934, 935, 993 GT1, GT1/98, Nissan R390 GT1, Mercedes CLK-GTR, CLR, Ferrari Enzo, Mobil1 NSX, Ford GT, Viper GTS-R,McLaren F1GTR, Lotus Elise, Mamba GT, Pagani Zonda F
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: problém se servem

Příspěvek od Jirkacbx »

Vymezit vůle v řízení,jak tvrdý máš servosaver a vyměnit podvozek za lepší s méně vůlema v řízení.
TT01 je lepší hračka,tam nic moc nevychytáš,nebo s nesmyslem vložených financí.
Nebo servo zkusit v jiným podvozku a pokud i tam bude zlobit,tak jen reklamovat.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Avantar
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 08, 2014 6:21 pm
Bydliště: (pošukov) Brno

Re: problém se servem

Příspěvek od Avantar »

Hoj, občas se mi to taky stane ale ne o tolik jako tobě. Mě pomáhá párkrát zatočit doleva, doprava. Stává se to po menším nárazu na kolo a je to tím že je strašně tvrdý servosaver. Mluvím o tom co je ve stavebnici.
Tamiya TT-01e
Traxxas Slash 2wd
3racing sakura zero s
Odpovědět

Zpět na „Elektotechnika TT-01“