Jezdí samo

veškere elektro do TT-01 (motory, regulátory, příjmače ...)

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Unihoc 10
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 08, 2008 5:03 pm

Jezdí samo

Příspěvek od Unihoc 10 »

Zdravim všechny, potřeboval bych od vás poradit. Nedávno jsem si koupil tuto soupravu:

http://www.rcauta.cz/info/XBPro-BMW-320 ... -LED-5014/

a zjistil jsem, že auto ve větší vzdálenosti přestává poslouchat :| a jezdí prakticky samo, chtěl bych vědět čím by to mohlo být jestli za to může regulátor nebo špatná RC souprava(souprava AM) nebo něco uplně jinýho??
Uživatelský avatar
Trialera
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 103
Registrován: úte říj 23, 2007 7:11 pm

Re: Jezdí samo

Příspěvek od Trialera »

jako první bych asi zkusil zkontrolovat jestli jsou baterie ve vysílači pořádně nabité......
scx 10 - D90, AX10 - Tatra 815, Slash BL, T-Rex 250, TRF415MSX, Losi XXXS/G+ CS
Uživatelský avatar
scirocco
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 236
Registrován: stř led 02, 2008 9:33 pm
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezdí samo

Příspěvek od scirocco »

To bude tím.Ten vysílač nemá indikátor napětí?
Toyota Hilux HL(4-link)
Motor Fifty-Five Crawler
Rock Stompers 1.9, Crazy Krawler 1.9
Orion 4500mAh 2x
Obrázek
http://rccarskarlovyvary.webnode.cz
Uživatelský avatar
uffos
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1479
Registrován: pát čer 02, 2006 9:15 pm
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezdí samo

Příspěvek od uffos »

co myslis tim vetsi vzdalenost? tyhle Rc soupravy z XBpro jsou silene nachylny na ruseni a jako co si budem povidat, s dosahem to neni taky nejak extra ruzovy... ja kdyz jsem mel tuhle soupravu tak stacilo zajet za sloup verejnyho osvetleni kterej byl ode me 4 metry a konec, auti letelo proti chodniku... a na delsi vzdalenost jsem to radsi nezkousel... 20 metru a radsi dost...
Honza Smrčka
Yokomo YD-2S Plus
Unihoc 10
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 08, 2008 5:03 pm

Re: Jezdí samo

Příspěvek od Unihoc 10 »

scirocco píše:To bude tím.Ten vysílač nemá indikátor napětí?
ne indikátor to nemá
Unihoc 10
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 08, 2008 5:03 pm

Re: Jezdí samo

Příspěvek od Unihoc 10 »

uffos píše:co myslis tim vetsi vzdalenost? tyhle Rc soupravy z XBpro jsou silene nachylny na ruseni a jako co si budem povidat, s dosahem to neni taky nejak extra ruzovy... ja kdyz jsem mel tuhle soupravu tak stacilo zajet za sloup verejnyho osvetleni kterej byl ode me 4 metry a konec, auti letelo proti chodniku... a na delsi vzdalenost jsem to radsi nezkousel... 20 metru a radsi dost...
no větší vzdáleností myslím tak 20m přesně ale jak to popisuješ tak se to chová. a jde to nějak vyřešit, myslím tím koupit třeba lepší RC sadu nebo jinou součást????
Uživatelský avatar
uffos
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1479
Registrován: pát čer 02, 2006 9:15 pm
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezdí samo

Příspěvek od uffos »

pokud si koupis nejakou lepsi RC soupravu, nebo jenom vysilacku a prijmac (+ krystaly), protoze predpokladam ze servo bude novy, tak by problemy meli bud uplne zmizet nebo se aspon velmi zredukovat. Ja mam treba Aggressora FM od Hitecu (takovej ten obyc modrej) a ruseni jsem zatim nezaznamenal zadny. muzu jet tak daleko, ze model uz neni skoro vubec videt, i kdyz pochybuju ze nekdy budes potrebovat takovou vzdalenost.
Honza Smrčka
Yokomo YD-2S Plus
Unihoc 10
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 08, 2008 5:03 pm

Re: Jezdí samo

Příspěvek od Unihoc 10 »

uffos píše:pokud si koupis nejakou lepsi RC soupravu, nebo jenom vysilacku a prijmac (+ krystaly), protoze predpokladam ze servo bude novy, tak by problemy meli bud uplne zmizet nebo se aspon velmi zredukovat. Ja mam treba Aggressora FM od Hitecu (takovej ten obyc modrej) a ruseni jsem zatim nezaznamenal zadny. muzu jet tak daleko, ze model uz neni skoro vubec videt, i kdyz pochybuju ze nekdy budes potrebovat takovou vzdalenost.
no zas tak daleko asi né, ale dál než 20m bych jet chtěl a řikáš teda že je to tou soupravou jo?? servo je nový. Já myslel že to dělá regulátor ale ten musim mít taky novej né když mám ted soupravu na AM a budu mít FM. Ted mám regulátor TEU-101BK
Uživatelský avatar
barty7
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 326
Registrován: stř led 17, 2007 11:26 am
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezdí samo

Příspěvek od barty7 »

S regulátorem to nemá nic společnýho.Kup lepší RC soupravu FM nebo DSM a budeš mít po problémech.
Pavel Bartoš
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
DB 01 DURGA
MAMBA MAX¤MAMBA 4600kv
FUTABA 3PK DSM
Unihoc 10
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 08, 2008 5:03 pm

Re: Jezdí samo

Příspěvek od Unihoc 10 »

barty7 píše:S regulátorem to nemá nic společnýho.Kup lepší RC soupravu FM nebo DSM a budeš mít po problémech.
dobře děkuji moc
Uživatelský avatar
DOOM
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 152
Registrován: pát srp 17, 2007 10:59 am

Re: Jezdí samo

Příspěvek od DOOM »

No já mám již 2 roky standart XB-pro soupravu,nubudu tvrdit že je super ale je fakt že maximální vzdálenost je tak 50 metrů,pak už auto neposlouchá.S rušením je samozřejmě problém,když schovám antenu pod kastli tak se akční radius opět o něco zmenší,když se otočím k autu zády tak se taky signál strácí :( .
:roll: sry kluci ale rady --kup si DSM mě vytáčej,ne každej má prachy na pořádnou vysílačku,a ten kdo si kupuje XB pro asi nebude chtít investovat dalších 6000Kč.
Uživatelský avatar
Zabag
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 622
Registrován: sob led 06, 2007 9:04 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezdí samo

Příspěvek od Zabag »

Lepší RC souprava nemusí hned znamenat DSM,ale určitě pokud máš problémy jak popisuješ (20m je skutečně málo) tak bych pouvažoval o vysílači v pásme FM.Samozřejmě musíš koupit i FM příjímač.
DSM je dobrá věc nepochybně, ja mám klasickou prutovku a nedám na ní dopustit.Když máš víc krystalů, není co řešit a vždy volnou frekvenci najdu, když nás je víc.
Zabag
Uživatelský avatar
barty7
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 326
Registrován: stř led 17, 2007 11:26 am
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezdí samo

Příspěvek od barty7 »

Napsal jsem:Kup FM nebo DSM.Ja mu nic nenutim.Jsou to jen možnosti,jak se zbavit jeho problemu. :roll:
Pavel Bartoš
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
DB 01 DURGA
MAMBA MAX¤MAMBA 4600kv
FUTABA 3PK DSM
Uživatelský avatar
Hansoff
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 27, 2008 9:22 pm
Bydliště: Vysočina (okolí VM)

Re: Jezdí samo

Příspěvek od Hansoff »

Původně sem taky chtěl sehnat komplet sadu, ale protože sem se nechtěl připravit o radost z vlastnoruční stavby, tak sem koupil stavebnici a vysílačku s příjmáčem (a servem zvlášť). Motor si neudržel konstantní otáčky a na delší vzdálenost auto samo zatáčelo... Stačilo dát na přijímač napájení zvlášť napájení a najednou je auto jako vyměněný...
tohoto problému se týkala diskuze zde: http://forum.tamiyaclub.net/viewtopic.php?f=14&t=3985

Je to sice dojemný příběh ze života začátečníka, ale prakticky sem chtěl napsat asi toto, než budeš kupovat něco jeného, tak zkus zkoumat a ladit to co máš... Ikdyž to nepujde, tak jsou to alespoň zkušenosti, které se budou hodit. Ale ono to půjde!!!!!
TT - 01D Supra
Do budoucna se počítá s rally...
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jezdí samo

Příspěvek od Vrakouš »

Na tuto věc jsem přišel také náhodou.Syn měl HBX soupravu a régl tamiya,vše bylo v pohodě.Pak jsem mu chtěl dát lepší soupravu RC,a najednou auto začalo zlobit.Přeprogramování réglu nepomohlo.Když jsem dal původní,auto se opět chovalo kultivovaně.
Takže pro majitele réglů Tamiya : používejte RC soupravy HBX nebo Modelcraft,jejich přijímače snesou vyšší napětí z réglu Tamiya 101.U většíny ostatních budete muset použít zvlášť zdroj pro napájení přijímače."Alergické" na tento régl jsou hlavně soupravy Hitec.
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Odpovědět

Zpět na „Elektotechnika TT-01“