elektronika do ttčka

veškere elektro do TT-01 (motory, regulátory, příjmače ...)

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
JoEM6
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 131
Registrován: pon pro 24, 2012 12:00 am

Re: elektronika do ttčka

Příspěvek od JoEM6 »

to je otazka jak remen.. predpokladam ze to bude zalezet na idealnim pomeru mezi zrychlenim a top speed pro specificky okruh.. ale spis to bude o tom co ti vyhovuje.. pokud jde o hobby.. ja ted driftim a s 13.5t je to napohodu i se stock pomerem protoze potrebuju kroutak. ale v zaloze mam jeste vetsi pastorek..o 3 zuby
HB CYCLONE Moore speed - Yokomo Silvia S15 Trust body
TT-01E Subaru Impreza WRC 2008
Bruder John Deere 7930 1/16 - v procesu :)
bflmpesseveze
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: pon bře 04, 2013 1:19 pm

Re: elektronika do ttčka

Příspěvek od bflmpesseveze »

Já to myslel spíš tak, že třeba ten SS motor co mám teď 24:58 "neutáhne", tak jestli brushless bude dost silný třeba i na nejtěžší převod TT (25:55) aby se nepřehříval nebo jestli mám raději koupit i nějaké 21,22,23 pastorky. Ale díky za odpověď
Uživatelský avatar
JoEM6
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 131
Registrován: pon pro 24, 2012 12:00 am

Re: elektronika do ttčka

Příspěvek od JoEM6 »

A proc chces davat nejtezsi prevod? Ja preferuju lehky prevody.. uz kvuli driftu a rally, a co jsem zjistil, tak se stridak spis zahreje pri zatezi nez pod otackami. Navic pokud chces nejakou hodne velkou top speed, tak ttcko na to taky asi buhvijak staveny neni..tak abys pak nejezdil spis v kotrmelcich.. je toho plny YT.. pokud bych chtel rychlej model, tak nez prevodama bych to resil stridakem s malym poctem zavitu a odpovidajicim silnym reglem.. pokud tam chces dat ten 40A a tezkej prevod, tak bych se prehrivani dost obaval.. ja uz musel chladit na onroadu 13.5t na lehkej prevod.. asi to je i motor od motoru..
HB CYCLONE Moore speed - Yokomo Silvia S15 Trust body
TT-01E Subaru Impreza WRC 2008
Bruder John Deere 7930 1/16 - v procesu :)
bflmpesseveze
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: pon bře 04, 2013 1:19 pm

Re: elektronika do ttčka

Příspěvek od bflmpesseveze »

Ne ja se jen proste ptam jestli si pro jistotu objednat i nejaky pastorky, protoze se mi pak nechce davat 120kc postovne za 5g soucastku :)
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: elektronika do ttčka

Příspěvek od 06D »

:think: jak tak koukám tak to máš asi na kravení někde na hřišti bez vytyčené dráhy ?? Tak v tom případě bych se neptal na věci o kterých rozhoduje pouze tvá peněženka a nutkání utrácet za zbytečnosti. Jelikož v tom případě je úplně jedno jestli tam necháš stavebnicový převod nebo o tři zuby větší. Jediné co změníš je teplota motoru a reglu směrem nahoru. No a pokud to máš na dráhu tak věz že s tímhle motorem ti až nad hlavu bude stačit základní převod. Mimochodem s touhle motorizací a podvozkem můžeš pouze na rally. :naughty: Na okruhu vím jen o dvou kategoriich kde by tě pustily a mezi Modifiet snad s TTčkem nepůjdeš ?? :lol:
Naposledy upravil(a) 06D dne pát srp 02, 2013 7:23 am, celkem upraveno 2 x.
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
JoEM6
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 131
Registrován: pon pro 24, 2012 12:00 am

Re: elektronika do ttčka

Příspěvek od JoEM6 »

tak presne z tohodle duvodu jsem si pro sichr jeden vetsi pastorek objednal..ale jeste nepouzil :). A kupuj ocelovy.. a ty urcite nevazi 5g :) je to docela slusny tezitko proti stock tamiya, ale aspon nebasti spur a je to drzak.. :) jinak souhlas s 06D.. Jinak co se tyce onroad zavodu, tak je jeste moznost drift.. to ti pro zacatek staci jenom obout plastovy gumy a jedes.. nebo spis letis :) Me to docela chytlo, za pokus to stoji.. za drift gumy das pres ebay 100.- s postou.. a s rafkama 200.-
HB CYCLONE Moore speed - Yokomo Silvia S15 Trust body
TT-01E Subaru Impreza WRC 2008
Bruder John Deere 7930 1/16 - v procesu :)
bflmpesseveze
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: pon bře 04, 2013 1:19 pm

Re: elektronika do ttčka

Příspěvek od bflmpesseveze »

Jste me trochu vydesili ze to ani neuridim :D Ale objednany uz to mam a mam to na kraveni ve vytycene draze :) ale postupoval jsem podle http://www.ultimatetamiya.com/projects/ ... get-racer/ kde teda nepise jakou serii jezdi, ale ze jedine co musel pozmenit je sirka podvozku, aby splnoval podminky. Jeste se zeptam, ma to vubec cenu zkouset tenhle motor a regulator s NiMH 4700 nebo raci pockat na LiPo?
Uživatelský avatar
JoEM6
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 131
Registrován: pon pro 24, 2012 12:00 am

Re: elektronika do ttčka

Příspěvek od JoEM6 »

S nimh jsem mel trpelivost asi 3 mesice a uz me nesmi do baraku. a po tom co jsem zkusil lipo bych ani s nimh nezacinal.. hrozne mi vadilo ze ma malou vydrz a auto jezdi podle toho kolik ma baterka vybito.. a nektere stridave komba maji s nimh dokonce problemy...
HB CYCLONE Moore speed - Yokomo Silvia S15 Trust body
TT-01E Subaru Impreza WRC 2008
Bruder John Deere 7930 1/16 - v procesu :)
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: elektronika do ttčka

Příspěvek od Jirkacbx »

To určitě,když NiMh za srovnatelnou či vyšší cenu než Lipo aku dají menší proudy.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
nulda
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: čtv črc 18, 2019 11:33 am

Re: elektronika do ttčka

Příspěvek od nulda »

Ahoj,
mám podvozek TT-02 a byl dodaný s motorem Tamiya Torque Tuned. Koupil jsem regulátor Hobbywing Quicrun 60A 2S-3S a k tomu mám baterie Li-Pol 2S. K dispozici mám ještě baterie 3S a motor MABUCHI RS-540SH-7520 Brushed Motor 90W

Kód: Vybrat vše

https://hobbyking.com/en_us/hobbywing-quicrun-60a-2s-3s-waterproof-brushed-esc-for-1-10.html

Kód: Vybrat vše

https://hobbyking.com/en_us/mabuchi-rs-540sh-7520-brushed-motor.html
Mohu vyměnit motor za ten z hobbykingu a dát baterii 3S aniž bych něco zničil? :-) Věnuji se spíš letadlům, tohle mám jen na rekreační ježdění. Díky za rady.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: elektronika do ttčka

Příspěvek od Jirkacbx »

Tamiya Tuned a RS jsou výkonově v TTčku tak nějak nastejno.2S je pro tenhle podvozek maximum,
3S pokud se chceš rychle podvozku i motorů zbavit.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „Elektotechnika TT-01“