novy ezrun a znicenej prijimac

veškere elektro do TT-01 (motory, regulátory, příjmače ...)

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Aewin_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon bře 05, 2012 9:40 am
Bydliště: Oslavany (lezi u Brna)
Kontaktovat uživatele:

novy ezrun a znicenej prijimac

Příspěvek od Aewin_CZ »

tak sem si konecne nasetril a koupil combo ezruna, vzal jsem si 9T/60A, pekne sem si vsechno nachystal zacal jsem to zapojovat a koukam ze z reglu vede jen jeden konektor do prijimace (byl jsem zvyklej ze me ze staryho vedl jeste ten bc co mi to napajel, tak jsem s toho tak nejak mel odvozeny ze tam neco byt musi) takze jsem to vyresil tak ze jsem na reglu odpojil vetracek a napeti vzal stama, mozna sem si to mel asi napred zmerit, ale predpokladam ze stama slo 7,4V kdezto prijimac je na 4,8-6,0V (LRP A3) no po zapojeni to cele blblo (nedarilo se nastavit regl, podrzel jsem nastaveni, zapnul pipalo to a kdyz jsem zmackl znova pro nastaveni neutralu tak to misto pipnuti jen prestalo, a nic, pak jsem to napajeni odpojil a hle prijimac mi jel, tak spokojenej, trochu sem mel strach jestli sem nekde neco neznicil, vse sem konecne nastavil, a kdyz sem chtel jet tak to blblo, samo se to rozjelo dopredu dozadu, nebo to jen cukalo, no tak sem mel strach o regl protoze rizeni fungovalo, pak me napadlo zkusit prehodit konektory k rizeni a reglu (ch1 mezi ch2) po te mi auto jezdilo jak jsem chtel ale zase cukalo rizeni, takze me bylo jasny ze regl je teda dobrej a ze sem znicil na prijimaci kanal2, proc to sem pisu, no asi proto abych se pochlubil jak su blbej :-D ale spis me zajima jestli to mohlo zpusobit ze sem tam mel ten konektor navic, no kazdopadne si ted do vyplaty nezajezdim nez si budu moct objednat novej prijimac za 650 :-(
Uživatelský avatar
shorty
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 577
Registrován: stř zář 30, 2009 4:14 pm
Bydliště: rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: novy ezrun a znicenej prijimac

Příspěvek od shorty »

neco podobnyho se mi stalo ale udelalo to servo kterY bylo spatn i kdyz fungovalo
Frčeldo Serpentini hezky pěkně bokem
Aewin_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon bře 05, 2012 9:40 am
Bydliště: Oslavany (lezi u Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: novy ezrun a znicenej prijimac

Příspěvek od Aewin_CZ »

no to u me asi nebude tim servem nebo reglem, protoze to by me pak znicil i ten druhej kanal :-(

edit: a ten prijimac si fakt bere napajeni z toho reglu pres ten cerno cerveno bilej kabel, sem prave vzdy myslel ze musim tam mit jeste zvlast napajeni, bud z reglu jak to bylo predtim nebo kdyz tam nema vyvod na to tak ze 4clanku NiMh?
Uživatelský avatar
Maerek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 711
Registrován: pon lis 17, 2008 10:35 am
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: novy ezrun a znicenej prijimac

Příspěvek od Maerek »

Když máš ezruna tak žádnej externí BEC nepotřebuješ. Jak říká shorty zkus buď vyměnit servo a nebo ho rovnou odpoj a zkus régl samostanej jak v ch 1 tak v ch2 a i servo. Co máš za servo ?
TT-01 - Golf IV
DT-01, Traxxas Summit 1/16
Nějaká ta loďka, stříďáky a lipo :obesenec:
http://www.rcceskebudejovice.wgz.cz/
Aewin_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon bře 05, 2012 9:40 am
Bydliště: Oslavany (lezi u Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: novy ezrun a znicenej prijimac

Příspěvek od Aewin_CZ »

servem to byt nemuze, zvlast kdyz zlobi ch2, ch1 kde je servo je v poradku, a kdyz jsem jen prehodil servo do ch2 a plyn na ch1 tak zlobilo rizeni, jak uz jsem psal tim jsem si pouze ujistil ze zlobi prijimac na ch2, ale kdyz se ptas tak servo mam tohle: http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... 1-tah-17kg ta rychlost i tah za tu cenu se mi zda dobrej, snim jsem spokojenej, po vyplate proste jen koupim novej prijimac, a jestli nahodou nim to neni tak se zlobit taky uplne nebudu, dam ho do bugyny, sem nedavno zjistil ze se mi dole vali stara df-02 manta ray, tak 10let z5 mozna vic to tata dovezl z italie bez vysilacky ze to tam dostal od kolegy, sem na to uplne zapomel a narazil nedavno nahodou, to uz asi odbocuju :-d
Uživatelský avatar
Maerek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 711
Registrován: pon lis 17, 2008 10:35 am
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: novy ezrun a znicenej prijimac

Příspěvek od Maerek »

Ještě mě napadá studeňák v přímači.
TT-01 - Golf IV
DT-01, Traxxas Summit 1/16
Nějaká ta loďka, stříďáky a lipo :obesenec:
http://www.rcceskebudejovice.wgz.cz/
Aewin_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon bře 05, 2012 9:40 am
Bydliště: Oslavany (lezi u Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: novy ezrun a znicenej prijimac

Příspěvek od Aewin_CZ »

hey to me ale mohlo napadnout taky :-( zkusim proletovat, taky me napadlo ze si to vezmu do prace a provedu nejaky mereni, treba by slo i jen neco vymenit, sice to neni to co bych bezne opravoval, od rozvadecu do vytahu to ma daleko, ale zkusit to nic nedam, skoda ze nejde predelat ta packa aby ovladala ch3, ale tusim ze ten je stejne spinanej jen
Uživatelský avatar
Maerek
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 711
Registrován: pon lis 17, 2008 10:35 am
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: novy ezrun a znicenej prijimac

Příspěvek od Maerek »

Ano ten většinou bejva spínanej. No zkus a uvidíš ale mám obavy že tam těžko něco vyměníš ;)
TT-01 - Golf IV
DT-01, Traxxas Summit 1/16
Nějaká ta loďka, stříďáky a lipo :obesenec:
http://www.rcceskebudejovice.wgz.cz/
Aewin_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon bře 05, 2012 9:40 am
Bydliště: Oslavany (lezi u Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: novy ezrun a znicenej prijimac

Příspěvek od Aewin_CZ »

no nejspis budu muset cekat do vyplaty na novej prijimac, do te doby bude vic casu se venovat autu, sem si koupil lipo 6Ah a krapet vetsi (delsi) takze budu muset odpilovat celej sloupek co ju tam drzi a vymyslet nejak jinak to uchyceni, proste jen nasroubuju dalsi sloupek dal, a ze zhora na prichyceni misto ted uz pro me kratkyho drzaku si zhotovym vlastni z cuprextitu
Aewin_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon bře 05, 2012 9:40 am
Bydliště: Oslavany (lezi u Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: novy ezrun a znicenej prijimac

Příspěvek od Aewin_CZ »

Tak sem se zasmal, bylo to baterkama ve vysilacce, a spatne nastavenym reglem, mel sem tam lipo stop na 3,4 a jep sem na NiMh, a on me ho odpojil, a to blbnuti bylo slabejma baterkama, sem spolehal ze se vysilacka sama ozve, koupim do ni radsi 3s lipo. Jinak v nastaveni reglu se muzu dostat jen do bodu 1-10 do 11 a 12 ne, nevi nekdo cim to?
Uživatelský avatar
anonim164
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 120
Registrován: sob lis 19, 2011 9:19 am
Bydliště: Znojmo

Re: novy ezrun a znicenej prijimac

Příspěvek od anonim164 »

Ahoj 11 a 12 u tohodle reglu není ta karta je i na jiný regulátory.
Aewin_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon bře 05, 2012 9:40 am
Bydliště: Oslavany (lezi u Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: novy ezrun a znicenej prijimac

Příspěvek od Aewin_CZ »

aha tak diky, jeste bych se chtel zeptat co pouzivate za pneu na cistej asfalt, normalne jezdim rally kde mam pneu od ARP, ale obcas se stim chci jen tak projet pred barakem, a ty pneu co tam sou jakmile zebrzdim tak to klouze po tom asfaltu jak svina, a celkove prokluzujou, napadlo me jestli bych koupil bud:
http://www.mz-racing.net/p3583-21100007 ... disku-4ks/
nebo tyhle: ale tam nevim co znamena tech 40° etc
http://www.mz-racing.net/p6320-101503-f ... nt-40-2ks/ +knim ty same akorat Rear
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: novy ezrun a znicenej prijimac

Příspěvek od tjjack »

Těch 40° je tvrdost molitanu, jsou to mechovky. Jestli chceš nějaký, co ti budou pěkně sedět, tak mrkni na nějaký slicky od tamiye nebo na take offf cs27 ;-)
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Aewin_CZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 70
Registrován: pon bře 05, 2012 9:40 am
Bydliště: Oslavany (lezi u Brna)
Kontaktovat uživatele:

Re: novy ezrun a znicenej prijimac

Příspěvek od Aewin_CZ »

jn na ty take off sem se koukal ale chtel jsem neco uz vcelku ale to je asi jedno tak vyberu naky disky zvlast, ale na mz maj jen cs22 nebo cs32 takze spis ty 22? myslim ze uz sem od puvodniho tematu asi odbocil takze uz je jedno kdyz se jeste zeptam na lepidlo, co sem si koupil na pneu tak mi moc nedrzi, co pouzivam na ty rally tak po kazde jizde musim znovu lepit, proste to praska, defakto me prijde podle smradu ze co mam je jen cerny sekundovy lepidlo co neschne sekundu ale pul dne :-D

edit: http://www.mz-racing.net/p742-51049-pneu-slick-2ks/
http://www.mz-racing.net/p7703-84244-disky-1-10-4ks/
tohle by mi asi melo stacit na to obcasny jen tak projeti pred barakem, precejen to rally me bavi vic, ale obcas sranda jak sousedi cumi zvedave hned tak musim i pred barakem
tjjack
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 3229
Registrován: pát dub 03, 2009 5:16 pm
Bydliště: Litvínov

Re: novy ezrun a znicenej prijimac

Příspěvek od tjjack »

Když nemaj ty CS27 tak můžeš zkusit Corally STCC ;-). Ale ber to tak, že to jsou opravdu závodní gumy, co sedí a vydrží, tak proto ta cena...
:tamiya: TRF416we (Team Novak Pulse + Ballistic 8,5t)
TLR 22SCT (Team Novak Havoc Pro SC + Ballistic 13,5t)
Mex-I D90 → Plísňák Cabrio (DSYS 54A + Big Block Special)
HAJZLTEAM
Odpovědět

Zpět na „Elektotechnika TT-01“