TT01 E úpravy MOVO RC Rally Team

Tuning Tamiya TT-01

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Honza D

VÁŠ NÁZOR ??

ANO
13
62%
ANO ale drahé
3
14%
Zbytečné
4
19%
NE
0
Žádná hlasování
NE uplná blbnost !!!
1
5%
...... nevím ......
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 21

Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: TT01 E úpravy MOVO RC Rally Team

Příspěvek od 06D »

2 úprava ZAVĚŠENÍ NÁPRAV A ŘÍZENÍ
nastavení geometrie a zmenšení vůlí uložení a řízení

Původní zavěšení :
plastová ramena, plastové těhlice, plastové neseřiditelné spojovačky


NOVÉ ZAVĚŠENÍ:

Ramena přední:
Použité díly:
Tamiya (#51003) spodní ramena originál stavebnice 0.0 $
GPM TT-01 Bronze 10mm Ball For Upper/Lower Arm 8.2 $
GPM ALLOY REAR UPPER ARM SET 1PR TT057D * 11.9 $
Yokomo Spojovačky 3x25mm titanové (2ks) 10,7 $
Tamiya 5mm Ball Connector (2ks) 1.0 $

Ramena zadní:
Použité díly:
Tamiya (#51003) spodní ramena originál stavebnice 0.0 $
GPM Alloy Rear Upper Arm Set 1PR TT057D 11.9 $
Yokomo Spojovačky 3x25mm titanové (2ks) 10.7 $

Těhlice přední + náboj zadní:
Použité díly:
3Racing (#TT01-E37/LB) Knuckle Arm For 12.5 $
3Racing (#TT01-12/1/LB) Alum. Rear Hub Carrier 1 Deg 11.5 $
HPI (Z852) Podložka 5x7x0.2mm (10ks) 3,8 $

ŘÍZENÍ:
Použité díly:
3Racing (#TT01-E31/LB) Bearing Steering Track For TT01E 16,50 $

Popis instalace :

Přední ramena horní
díl GPM Alloy Rear Upper Arm * tak z něj je použit pouze díl který je v držáku ramen na platu a do něj jsem pro jistotu dal Yokomo spojovačky s 5mm Ball konektorem .

Přední ramena spodní
Originál jen místo plastových pouzder jsou použity bronzové, ale taky nic moc. Musí se docela často měnit jinak se vůle v uložení zvětší a hlavně rameno pochoduje nahoru a dolů cca 1,5mm

Zadní ramena
Tak jak udává výrobce pouze jsem použil lepší spojovačky (byly v šuplíku z předchozího nákupu jiných dílů)

Těhlice přední + náboj zadní
Pouze podložkami od HPI vymezena vůle mezi osou náboje a ložiskem v podélném směru.
( jinak musím poznamenat že z levého zadního náboje ložiska lehce vyklouznou soudruh v Kongu už má blbou formu a já větší vůly než na ostatních nábojích)

Uložení přední nápravy napadlo někoho tady na foru :think:
Bohužel má jednu vlastnost, jelikož jsem tam dal záklon což zmenšilo rozvor o 1mm a díky němu se kola přiklání a odklání při zatáčení jako na realném autě což je dobré tak ale při propužení mění geometrii lépe řečeno, Akcelerace zvětší se rozběh a zmenší příklon cca na 0st , brždění kola jdou do zběhu + zvětšuje se příklon kol cca 2,5st (nastaveno na 1st příklon :?:

CENA PODVOZKU K POROVNÁNÍ PŘI VÝBĚRU TYPU A ZNAČKY

5.173,- Kč
Podvozek : (49004) Podvozek TT-01E (bez regulátoru) 1.823,- Kč
1 úprava Transmise 1.620,- Kč
2 úprava Zavěšení, řízení 98,70 USD 1.730,- Kč
Přílohy
P1100516(1).JPG
(229.17 KiB) Staženo 639 x
P1100514(1).JPG
(222.59 KiB) Staženo 639 x
P1100513(1).JPG
(214.8 KiB) Staženo 639 x
P1100510(1).JPG
(215.08 KiB) Staženo 639 x
P1100509(1).JPG
(214.16 KiB) Staženo 639 x
P1100506(1).JPG
(235.45 KiB) Staženo 639 x
Naposledy upravil(a) 06D dne ned pro 12, 2010 10:15 pm, celkem upraveno 2 x.
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5123
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: TT01 E úpravy MOVO RC Rally Team

Příspěvek od WIN »

jj jen tak dal, to ulozeni je dobre.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
rcrtgriffin
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1003
Registrován: sob bře 27, 2010 10:32 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TT01 E úpravy MOVO RC Rally Team

Příspěvek od rcrtgriffin »

taky se mi už celkem začíná líbit :--) fotka řízení by nebyla? sháním něco pro tátovu TA05ku...
mám na obou autech taky docela dost dílů v kovu, u TRF celá zadní ramena a u TA05ky těhlice

ale jak sem říkal, už teď je cena výš, jako ten bazarovej xray :wink:
http://rcrtgriffin.webnode.cz/ Griffin rc rally team; Adapta Czech team
Tamiya TRF416weRally Ford Fiesta RS WRC; MadMads
RWD rally car Fiat 131 Abarth
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: TT01 E úpravy MOVO RC Rally Team

Příspěvek od 06D »

ŘÍZENÍ
detail
je to od 3Racing (#TT01-E31/LB) Bearing Steering Track For TT01E, stálo 16,5 USD
Uložení je v ložiskách, a instalace viz http://www.3racing.hk/manuals/TT01-E31%20Manual.jpg

mám jej tam vlastně skoro od začátku, odjeto je na něm 1x šotolina TOTAL Rally Zlín, 1x Asfalt + cca 20x15min treningu 1/2 šoto - asfalt a začíná se projevovat vůle na ložiskách M6x3x2,5 ty jsou na spojovačce řízení.
:think: myslím že výměna ložisek to vyřeší, ale pravda je že vůle v servu je podstatně větší, tak to vyřeším s novým servem. Ale to až v dalších úpravách :arrow:

P.S. a nediv se cena je u 3Racingu trošku větší než jinde :shhh:
např. http://www.rcmart.com/catalog/advanced_ ... g+Steering+
ono totiž jak jsem psal chce to hledat koumat a nespechat :whistle:
Přílohy
picture.php.jpg
picture.php.jpg (26.7 KiB) Zobrazeno 6933 x
Olin Bětík....MOVO Racing
skopy555
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 267
Registrován: úte zář 02, 2008 9:59 pm
Bydliště: Kramolín, PJ

Re: TT01 E úpravy MOVO RC Rally Team

Příspěvek od skopy555 »

Držím Ti palce, ať dotáhneš tenhle projekt do konce. Já sám nedám na TT čko dopustit. Je to podvozek na kterém, jsem začínal (před pár lety) a se kterým jezdím pořád. Je prava, že z originální stavby už jsou jenom diferáky (upravené) a plato, ostatní je tuning či domácí úpravy, ale jednoduchost tohoto podvozku, dostupnost ND a jejich ceny a v neposlední řadě i moje ježdění (nejezdím pro vítězství, ale pro radost) z TT-01 dělají naprosto ideální podvozek pro mě. Mám momentálně v provozu 4 podvozky (2 závodní v různém stupni úprav, 1 "sponzorský" - připravený na závody, pokud některý z našich sponzorů projeví přání se svézt a jeden na "kraviny" - momentálně upravený na odtahovku (jezevčíka) viz sekce projekty). No a ještě jeden v dílech které jsou hozený v kufru a vozím je sebou na závody.
Když koupím nový podvozek (zmiňovaný X-RAY), tak k němu budu muset dokoupit alespoň minimální díly abych neskončil na nějakou banální závadu a posun v pořadí závodu (pokud nějaký vůbec bude) o 2-3 místa nahoru pro mě nemá cenu (15. nebo 12. vyjde nastejno :D ).
Takže TT-01 forever! :dance:
TT-01 s mírným tuningem, Subaru Impreza, Xsara, Toyota, ...., odtahovka "Jezevčík RCK"
Savage X s kastlí Quad vlastního návrhu pro radost v létě, F103 a Tyrell P34
Moto Honda 250 cross, BMW 250
www.hranol.cz
"jezdím pro radost, ne pro vítězství! "
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: TT01 E úpravy MOVO RC Rally Team

Příspěvek od 06D »

Vzhledem k tomu že tenhle projekt se zase až tak moc neosvědčil.A to z těchto důvodů:
Ramena náprav v původním uložení nechodily volně, po pár RZtách a kontaktu s prachem nebo vodou zatuhly ještě víc a tím pádem nefungovalo správně odpružení (auto ztvrdlo a začalo skákat jako koza). Hliníkové uložení náprav je sice pěkné ale opravdu nevhodné pro rally. Plast se ohne a vrátí do původní tvaru nebo praskne. Ale hliník se ohne a už se nedomluvíte s geometrii.
Tak jsem se vydal cestou dalšího výzkumu a evoluce :drool: viz tohle vlákno : TT1DR

Závěrem bych tohle vlákno uzavřel asi takhle: tyhle úpravy sice jízdní vlastnosti zlepšily ale v porovnání kolik to stálo :doh: se nevyplatí v takovém rozsahu. Pro začátek úplně postačí výměna nábojů s původních plastových na přesnější ALU + možnost změny zadní sbíhavosti aspoň 1-2° , plastové páky řízení dát na ložiska a kloubkama s kul.čepy udělat spojovačku na servo. A pokud i ostatní táhla dáte do přesnějších kloubků tak se to projeví blahodárně na přesnější ovladatelnosti podvozku. No a pak už je to holt na každém jestli investovat do TT nebo pořídit závodní lépe fungující a hlavně jednodušeji rozebíratelný podvozek. :tamiya: :think: :xray: nebo něco lepšího :D
Olin Bětík....MOVO Racing
Odpovědět

Zpět na „Tuning“