Úprava řízení

Tuning Tamiya TT-01

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack

Odpovědět
Epicop
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: úte črc 14, 2009 1:40 pm

Úprava řízení

Příspěvek od Epicop »

Ahoj lidi, poté co jsem vyřešil chlazení přídavným ventilátorem v bordekaslíku, s jehož výsledkem jsem moc spokojenej :D , jsem trošku upravil řízení. K úpravě mě přiměla skutečnost, že upevnění těch tyček řízení v šasí auta je hrozně zranitelný a při nárazu do kola se to může vylomit z toho plastu, navíc ty šrouby v plastu držej úplně k ničemu, no prostě je to takový chabrus. Koupil jsem tedy delší šrouby s metrickým závitem M3 (z nerezu ve firmě - http://www.akros.cz/ , mohu doporučit :clap: ), ty dva otvory pro šrouby v šasí jsem provrtal 3mm vrtákem zkrz, šrouby jsem nasunul zespoda, pak nasadil řízení, na to ještě v rámci zpevnění nasadil díl ze řízení (na obrázku ten horní, akorát že plastovou verzi, navím jak přesně ho pojmenovat - http://www.mz-racing.net/p1526-tt-042bu ... -steering/), pak už přišla jenom podložka, matka a utáhnout. Řízení je teď pevný a odolný vůči případným nárazům a všem mohu vřele doporučit. Ještě uvažuji do budoucna o nakoupení této sady dílů pro TT-01E - http://www.rcauta.cz/zbozi/6220/TT-01E--D-Parts.htm, kdy bych použil tu vzpěru, která chytře podrží to řízení, snad by na TT-01 měla fungovat. Pak už to nebude mít chybu :dance: . Pro ilustraci připojuji pár obrázků a těším se na vaše reakce /doufám že pozitivní/. Taky ještě uvažuji o úpravě předního nárazníku tak, aby lépe chránil celou šíři kol, protože střet předních kol s něčím hodně tvrdým by nemusel dopadnout dobře, a to zejména když jsem to osadil hliníkovejma ramenama.
Přílohy
IMG_0031.JPG
(58.02 KiB) Staženo 1734 x
IMG_0034.JPG
(60.86 KiB) Staženo 1738 x
IMG_0026.JPG
(56.49 KiB) Staženo 1734 x
IMG_0025.JPG
(61.08 KiB) Staženo 1738 x
IMG_0024.JPG
(79.11 KiB) Staženo 1734 x
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava řízení

Příspěvek od Vrakouš »

Obdobně je řešeno uchycení řízení na TB-01, nevím, proč to tak Tamiya neudělala rovnou.Dobrý nápad. :clap: :clap:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava řízení

Příspěvek od Jirkacbx »

Hliníkuješ jak blázen,ale aby sis vyměnil konektory na motoru a aku za lepší tě nenapadne.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Signboss
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 784
Registrován: pát říj 31, 2008 6:21 am
Bydliště: Plzeň - sever : HROMNICE

Re: Úprava řízení

Příspěvek od Signboss »

Přesně jsem to takhle taky spíchnul.
Podvozek: X-RAY T2
Kastle: ŠKODA 130 RS Gambrinus
Servo: BlueBird Regl: Novak Motor: LRP Vector
http://www.frmolshop.com
Epicop
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: úte črc 14, 2009 1:40 pm

Re: Úprava řízení

Příspěvek od Epicop »

for JirkaCBX

Trošku nechápu, konektory na motoru má pozlacený, nevím co bych tam měl dát lepšího :( , jinak konektory na baterce mám origoš, ty samozřejmě budu měnit, ale ještě jsem se k tomu nedostal, zatím s tím není žádný problém, zas takový vysoký odběry nemám, aby to byla nutnost.
Uživatelský avatar
Tim
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2545
Registrován: pon kvě 07, 2007 6:39 pm
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava řízení

Příspěvek od Tim »

Kabely od reglu dej rovnou na motor a na místo tamiya konektorů u baterky dej G4 :wink:
Traxxas Slash
Tamiya TA-05 IFS
Xray T2R
Tamiya F103GT - custom made
Pohon : Mamba max + MIG500 na závody + LRP X11 4,5T na zábavu
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava řízení

Příspěvek od bang »

Kdyby si nevedel co jsou G4 :D , tak jsou to tyhle http://www.mz-racing.net/p1980-8gr4026- ... ve-2-pary/
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
jacquess
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 418
Registrován: úte črc 08, 2008 8:33 am

Re: Úprava řízení

Příspěvek od jacquess »

a motor napajet rovnou k reglu...
// DF-01 (TA-02) Rally Edition ...by jacquess

jeste tak mit vic casu na jezdeni
Epicop
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: úte črc 14, 2009 1:40 pm

Re: Úprava řízení

Příspěvek od Epicop »

no vím co jsou G4, ty mám právě mezi réglem a motorem :D , akorát nevím jestli je úplně vhodný propojit přímo régl s motorem, hlavně kvůli manipulaci, když potřebuju motor vyčistit, prohodit pastorek a tak. Takhle se jednoduše odpojí a člověk k tomu líp může, navíc pochybuju, že u těch G4 jsou nějaký citelný ztráty. Jak jsem psal, nebudu mít takovej proudovej odběr, protože ten régl není žádná špička, je to od Ansmanna, na druhou stranu už s ním jezdím měsíc a bez jedinýho problému. Hodně jsem ale réglu ulevil tím velkým chladičem ze základní desky od kompu. Samozřejmě do budoucna bych asi uvažoval o jiným regulátoru, ale zatím to považuju za zbytečnost, když to funguje jak má. Raději investuju do nový kasle už s parabolama a udělám osvětlení. Teď jsme byli se švárou jezdit na strahově, je tam perfektní hladkej asfalt, akorát večer ty pouliční lampy nestačili a ty světla by hodne pomohli. Ani né kvůli osvícení, ale kvůli orientaci :wink:
jacquess
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 418
Registrován: úte črc 08, 2008 8:33 am

Re: Úprava řízení

Příspěvek od jacquess »

proudovy odber ti nedela regulator, ale motor. regulator to proudove zatizeni musi jen vydrzet. hezky clanek o pouziti/nepouziti konektoru a nejaka cisla k tomu jsou na MASTERS.CZ.
// DF-01 (TA-02) Rally Edition ...by jacquess

jeste tak mit vic casu na jezdeni
Uživatelský avatar
Kwetos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: sob zář 19, 2009 10:54 am
Bydliště: Údolí pod kopcem

Re: Úprava řízení

Příspěvek od Kwetos »

Zdravicko chci se zeptat (OMLUVA pokud jsem mimo tema) da se nejak zvetsit rejd na TT-01?Dokazu to nejak spojovackama rizeni nebo potrebujuspis jine servo nez zaklad?Diky za rady
Subaru Impreza STi 2004 XB PRO
TT-01 šasí,Tamiya plast.olej.tlumiče,seřiditelná přední hor.alu ramena,kuličk.ložiska komplet,Alu řízení
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava řízení

Příspěvek od Jirkacbx »

Rejd zvětšit jde,je to tu na foru už popsaný.
Jen pak potřebuješ kardany vcelku,protože ti budou původní vypadávat.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „Tuning“