Převody

Technika Tamiya TT-01

Moderátoři: rotruck, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
hornak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 648
Registrován: ned dub 05, 2009 9:49 pm
Bydliště: Opava, Březová u Vítkova

Převody

Příspěvek od hornak »

Mám takový dotaz ohledně převodů. Pokud to sem nepatři, tak se omlouvám.
Měnil jsem na TT-01 šasi, musel jsem vyměnit i držak motoru a kryt převodů, protože původní nepasovalo. Teď když to projedu, tak to přerušovaně vrže, motor má v podvozku malinkou vůli ale převody sedí a zuby jsou jako nové. Zajimavé je, že na zpátečku to zase nejde ani slyšet. Jsem z toho paf, nechci to zase celé rozebírat, protože mám strach o závity v plastu. Zkuste mi někdo prosím nějak poradit, čim by to asi mohlo být, ať se my tam něco nevy.....
Podvozky: Tamiya TT-01R, TT-01 Off-Road,TT-01E On-Road, TL-01
Karoserie: Lancer EvoIV, Golf 4, Golf 4 V5, 2x Golf 5 GTI, Golf 5 Off-Road RED, Golf 5 Off-Road SILVER, Ford SVT-F150
RC soupravy: Spektrum 2.4GHz DX 2.0 DSM, Losi 2.4GHz DSM, Tamiya Expec TTU-03, Tamiya ADSPEC GP, Ofna AM, Carson Reflex Wheel, Jaguar 8217 AM
Baterie: Li-pol X5 5900 35C,Li-Pol Nosram 3200, NiMH Nosram 4600, NiMH Team Orion 5100, NiCd JetPack 1600
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: Převody

Příspěvek od bang »

Vymenit kryt prevodu? To byl ohnutej, praskelej, nejak zdeformovanej? Jinak by tam mel v pohode zapadnout. Mas dobre uchycenej motor v drzaku motoru? Nemuzes to tam kydnout jak se ti zalibi. Mozna mas sjety pastorek a proto to kroupe, nebo mas zniceny planetky - takovy to bily co obiha differencialovou skrin.
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: Převody

Příspěvek od bang »

Tu mas planek prevodovych pomeru.
Přílohy
prevody.jpg
(42.92 KiB) Staženo 2146 x
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Uživatelský avatar
hornak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 648
Registrován: ned dub 05, 2009 9:49 pm
Bydliště: Opava, Březová u Vítkova

Re: Převody

Příspěvek od hornak »

bang píše:Tu mas planek prevodovych pomeru.
Dík za reakci.
Rozebral jsem to a vyměnil pastorek za nový a teď to nejde ani slyšet, když jede. Je to divné, ale ten starý pastorek nemá vůbec žádné opotřebení. Navic ten starý je z hliníku a nový jsem dal ocelový.
Že tam nesedí ten držák a krytka..víš ona to je taková jakoby směska, něco z D, něco s E, ale je to nový 8)
Podvozky: Tamiya TT-01R, TT-01 Off-Road,TT-01E On-Road, TL-01
Karoserie: Lancer EvoIV, Golf 4, Golf 4 V5, 2x Golf 5 GTI, Golf 5 Off-Road RED, Golf 5 Off-Road SILVER, Ford SVT-F150
RC soupravy: Spektrum 2.4GHz DX 2.0 DSM, Losi 2.4GHz DSM, Tamiya Expec TTU-03, Tamiya ADSPEC GP, Ofna AM, Carson Reflex Wheel, Jaguar 8217 AM
Baterie: Li-pol X5 5900 35C,Li-Pol Nosram 3200, NiMH Nosram 4600, NiMH Team Orion 5100, NiCd JetPack 1600
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11511
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Převody

Příspěvek od Jirkacbx »

Držák m,otoru by měl být pořád tak nějak stejný.Rozměrově.
Pokud byl starý pastorek hliník a nový ocel,rambajs se změní a spíš zmizí.Hliníkový pastorek se na plastovým kole ohobluje,ALU je moc měkký,kov vydrží a bude tichý a fungovat moc dýl.Pokud je teda správná vůle na zubech.
A opotřebení na ALU pastorku třeba vidět neni,ale když se koukneš z pohledu osy motoru,jsou zuby víc ostrý a spíš přihnutý k jedný straně.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
hornak
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 648
Registrován: ned dub 05, 2009 9:49 pm
Bydliště: Opava, Březová u Vítkova

Re: Převody

Příspěvek od hornak »

Jirkacbx píše:Držák m,otoru by měl být pořád tak nějak stejný.Rozměrově.
Pokud byl starý pastorek hliník a nový ocel,rambajs se změní a spíš zmizí.Hliníkový pastorek se na plastovým kole ohobluje,ALU je moc měkký,kov vydrží a bude tichý a fungovat moc dýl.Pokud je teda správná vůle na zubech.
A opotřebení na ALU pastorku třeba vidět neni,ale když se koukneš z pohledu osy motoru,jsou zuby víc ostrý a spíš přihnutý k jedný straně.
Nedalo mi to, a tak jsem na to kouknul a musím uznat, že máš pravdu :clap:
Proto taky ta šedá kašička místo vazelíny.
Podvozky: Tamiya TT-01R, TT-01 Off-Road,TT-01E On-Road, TL-01
Karoserie: Lancer EvoIV, Golf 4, Golf 4 V5, 2x Golf 5 GTI, Golf 5 Off-Road RED, Golf 5 Off-Road SILVER, Ford SVT-F150
RC soupravy: Spektrum 2.4GHz DX 2.0 DSM, Losi 2.4GHz DSM, Tamiya Expec TTU-03, Tamiya ADSPEC GP, Ofna AM, Carson Reflex Wheel, Jaguar 8217 AM
Baterie: Li-pol X5 5900 35C,Li-Pol Nosram 3200, NiMH Nosram 4600, NiMH Team Orion 5100, NiCd JetPack 1600
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11511
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Převody

Příspěvek od Jirkacbx »

A jelikož forum moc přečteno ještě nemáš,upozornuju,že převody se NEMAŽOU.Ničim.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Wlk99
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 100
Registrován: ned led 18, 2009 4:43 pm
Bydliště: Lelekovice, kousek od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Převody

Příspěvek od Wlk99 »

Můžete mi poradit?
Jezdím jenom tak pro zábavu a chcu si koupit kvalitnější převody a pastorek, mám originál, co byl u stavebnice TT-01. Nechci nic extra, ale nějakej průměr. Můžete mi něco doporučit? hlavně se nevyznám v těch číslech a bojím se, aby to navzájem na sebe pasovalo. :oops:
DF-03Ra :)
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

9

Příspěvek od bang »

Nahore mas prevodovou tabulku kde vidis prevodove pomery, ktere tam muzes dat. To maly cislo je pastorek (pinion gear) to velky cislo je plastove velke kolo (spur gear). Ty pismena jsou polohy motoru A, B, ... podle toho uchytis motor do drzkaku. No prevody kup podle toho jestli chces aby auto vic akcelerovalo nebo jelo rychle. Cim vetsi prevodovy pomer napr. 19:61 tim vetsi akcelerace a tak to plati i obracene...
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Uživatelský avatar
Wlk99
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 100
Registrován: ned led 18, 2009 4:43 pm
Bydliště: Lelekovice, kousek od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Převody

Příspěvek od Wlk99 »

Díky.... to jsem potřeboval vědět :D Moc si mi pomohl
DF-03Ra :)
Uživatelský avatar
bang
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1461
Registrován: úte pro 25, 2007 6:36 pm
Bydliště: Malebna vesnicka u Liberce
Kontaktovat uživatele:

Re: Převody

Příspěvek od bang »

Nemas zac, jen rovnou kup ocelovej pastorek, hlinikace chodej rychle do kopru :?
Team Associated SC10.2
HPI Blitz - Castle Creations SV3 Sidewinder SCT combo
http://www.rc333.cz/
Bylo: Losi 8IGHT-T 2.0, HPI BAJA 5B, Durango DESC210R, Firestorm, CC-01, Xray T3, Asso SC10, Ansmann Royal Flash, Xray T2 008, Traxxas Slash, TTcko :)
Uživatelský avatar
Wlk99
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 100
Registrován: ned led 18, 2009 4:43 pm
Bydliště: Lelekovice, kousek od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Převody

Příspěvek od Wlk99 »

JJ, už mám objednaný na MZ racing..... do sedmi dnů to budu mít :D vyšlo mě to na nějakých 400,- převod 24:58
DF-03Ra :)
Uživatelský avatar
halaly
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1712
Registrován: ned led 04, 2009 11:31 pm
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Převody

Příspěvek od halaly »

Chlapci, já mám problém ja ďábel sám!
Mám origo převody, ale chrčí to jak sviň*. Ze začátku to vůbec nechrčelo ale teď???? Úplně mega, když dám nejvíc akceleraci, tak to chrčí jak blázen aj při spátečce nebo když dám brzdu, při pomálem rozjíždění ne? Myslíte, že je problém v pastorku? Nejeví žádné opotřebení ani převod. kolo. Jsem z toho docela v háji, páč závody jsou za chvíli :roll: . Zkusil jsem vyměnit pastorek z 19z na 21z (asi stejný materiál) a pořád nic, převody jsou nemazané.
Díky
Xray T2R
HPI Formula TEN

Bylo: Tamiya TT-01, TA-02, DF-03ra; Himoto Truggy EAMBA XR1; Nascada on-road; Axial SCX10; Xray T2; Hot Bodies Lightning Stadium 2 Pro
Uživatelský avatar
Tim
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2545
Registrován: pon kvě 07, 2007 6:39 pm
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: Převody

Příspěvek od Tim »

A co převody v difech ?
Traxxas Slash
Tamiya TA-05 IFS
Xray T2R
Tamiya F103GT - custom made
Pohon : Mamba max + MIG500 na závody + LRP X11 4,5T na zábavu
Uživatelský avatar
tomik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1677
Registrován: pon bře 05, 2007 2:52 pm
Bydliště: Vsetín (Hošťálková)
Kontaktovat uživatele:

Re: Převody

Příspěvek od tomik »

taky si myslím že bude ohlodaný věnec nebo hruška
Tamiya DB-01Durga
BRUSHLESS COMBO IN CAR :)
Odpovědět

Zpět na „Technika“