TT01ES

Technika Tamiya TT-01

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack

Odpovědět
Luděk ŠTROB
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 05, 2017 6:15 pm

TT01ES

Příspěvek od Luděk ŠTROB »

Zdravím chlapi,začínáme se synem a pořídily jsme Imprezu 07 na TT01ES a zajímalo by nás jaké použít tlumiče v souvislosti se zvětšením světlé výšky použít a hlavně jaké všechny další úpravy jsou nutné. Díky ,uvádím i mobil,nejsem stále na síti. 774256953
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: TT01ES

Příspěvek od Pajik_CZ »

Nemyslíš to špatně, ale děláš to špatně :)

Vše o tlumičích je tu na fóru probrané, konkrétně na TT-01 je CELÁ SEKCE viewforum.php?f=128

obecně - záleží na ochotě investovat, a to se u TT-01 moc nevyplatí, i když zrovna tlumiče hodně změní chování auta. TTčko už spoustu let nemám, tak netuším přesně, kolik má v základu rozteč mezi šrouby ok tlumiče, ale změř to. Potom si ujasni, o kolik chceš podvozek zvedat a udělej na něm nutné úpravy (taky jsou tu popsané). Až budeš mít podvozek upravený a nápravy vyvěšené dolů (polož podvozek na nějakou krabičku, aby byla kola ve vzduchu) , změř si délku, kolik mm mezi oky bude a takové tlumiče potřebuješ. Pak zbývá už jen vybrat renomovaného výrobce (nedoporučuju přehnaně levné - teče z nich olej a pak nefungují ) ale to jsme zase u ochoty investovat :)
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Luděk ŠTROB
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 05, 2017 6:15 pm

Re: TT01ES

Příspěvek od Luděk ŠTROB »

Díky Pájíku za odpověď i prvotní radu,investice je mi v podstatě jedno,nezávodíme sice /asi zatím/,ale jak píšeš nic levného jasně nechceme,spíš nějaký ten lepší střed. Kluk to chce mít pěkný a já zase volím kvalitu za solidní love. Jak jsem psal začínáme e vedu ho k tomu od vysedávání u PC víš. Zatím to máme osvětlený včetně noční rampy,brzdy atd. a Ježíšek teď dovalil ESS-ONE takže i vrčíme,paráda. Asi to vypadá že si plním ty dětské sny já,ale to víš,za mně nebylo nic tak do toho s klukem jdeme hodně-už mě tlačí do vlastního auta a ženu také,to první auto chytlo celou rodinu,takže uvidíme. Ale k věci,určitě hned vyměním ložiska za kuličková to je asi bez debat,ne? Ty tlumiče-nechci to zvedat nějak extrémně,úpravy jak jsi popsal jsou mi jasný,ale doporučil bys mi nějakou sadu konkrétně? co pružiny-barva -tvrdost-nebo více sad? Díky moc,asi ti připadám na manuál krok za krokem,co? Tak se nezlob a ještě jednou moc díky,Luděk.
Uživatelský avatar
DMiloslav
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 24, 2011 4:45 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TT01ES

Příspěvek od DMiloslav »

Já sám jsem začínal na nějakých no name tlumičích. Skvěle to na autě vypadalo a myslel jsem kdoví jak nejsou dobré opak byl pravdou. Pak mě někdo poradil Tamiya TRF.
Nemůžu si je vynachválit. Jízdní vlastnosti jsou úplně někde jinde. Seženeš na to náhradní díly. Nevýhoda je trochu cenovka a to že sem je nemohl u nás sehnat ,ale na ebay nebo rcmart je seženeš bez problému.
tlumiče TRF.jpg
Je to jen na tobě na který podvozek je dáš.. já dával první sadu na TL-01 a to už je hodně dávno. Pak na TB-03 a ted i na na zadolku kterou pomalu stavím..
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11521
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: TT01ES

Příspěvek od Jirkacbx »

Luděk ŠTROB : Jsi z Budějek,tak zkus otravovat "novako" nebo Maerek,oba taky Budějky.
Navíc novako jezdil dlouhý roky s TTčkem rally,tak ví,který úpravy mají smysl a který ne.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „Technika“