Truggy Robotronic EST 1/10 - kola?

Vše co se týká offroadů jiných značek než Tamiya

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Jendaaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pát led 25, 2013 7:20 pm
Bydliště: Rakovník

Truggy Robotronic EST 1/10 - kola?

Příspěvek od Jendaaa »

Zdravím ve spolek,
zaprvé bych rád pochválil tohle auto - velký, jednoduchý a neuvěřitelně odolný. Podvozek je doslova gumový, vydrží neskutečně, auto jezdí pěkně po pár úpravách - kuličková ložiska, kvalitní tlumiče (obzvlášť předek je těžší vychytat, není tam žádná váha), trochu si pohrát s vůlemi (nejvíc řízení - hlavně nešikovně udělaný servo saver), lepší servo atd.. Naprosto spolehlivý a nezničitelný. A i kdyby se něco podělalo, náhradní díly jsou stále k sehnání :D

Teď k jádru pudla - zadní kola. Už je mam dost sjetý, přestává to sedět v zatáčkách a přetáčí se. Nový originál stojí ale relativně dost (skoro 600 Kč) a obávám se, že zas moc dlouho nevydrží - jsou to akorát špunty. Nemáte někdo odzkoušenou nějakou alternativu s klasičtějším vzorkem? Má to dost blbý rozměry - průměr cca 96 mm a šířka 40 mm. Z monstera jsou moc veliké a z buggy zase malé. Jsem ochoten koupit i celou sadu, jde mi po poměr cena/trvanlivost :P

Na jen tak vyblbnutí vydrží ty origo moc málo. Jinak nenastavitelný podvozek je zde docela výhoda, sice se nic nedá naladit, ale zase se nic samo nerozladí :D Ovšem kdyby měl někdo trik, jak nastavením zlepšit stabilitu v zatáčkách, rád se nechám poučit :)

Oprava: šířka kol je dokonce 52 mm, asi jsem si to spletl s mojí buggynou :)
Naposledy upravil(a) Jendaaa dne pát dub 01, 2016 6:13 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Truggy Robotronic EST 1/10 - kola?

Příspěvek od 3p0 »

Nevím jakou máš představu, je to auto do terénu tak jsou tam špunty :-)

Jukni se sem, předem nečekej kola za 200,-

Možná by se daly použít i kola ze Shorta, V každém případě bych navštívil nějakého prodejce a velikost pneu prověřil.

S nastavením auta, které nejde nastavovat je trochu problém :-) ale jednu radu mám, kup si driftovací gyro a uvidíš :-)
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11511
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Truggy Robotronic EST 1/10 - kola?

Příspěvek od Jirkacbx »

Nastavitelný spojovačky bys mohl vyrobit vcelku levně.
Kloubek nebo zdířka,protiběžný závit a je to.
Něco pomůžou i stabilizátory a kousek závažího na předek taky pomůže.
A pokud mají pneu fungovat,nesmíš koukat na cenu.
Bud budeš sjíždět ty drahý origo,co moc nefungujou nebo koupit lepší,jen třeba měkčí směs a hned
bude ježdění trochu víc o radosti :-)
Něco podobnýho tu mají 2 kluci v okolí,takže až je nějak seženu,nejsou moc komunikativní,optám se a zkusim dát vědět.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Jendaaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pát led 25, 2013 7:20 pm
Bydliště: Rakovník

Re: Truggy Robotronic EST 1/10 - kola?

Příspěvek od Jendaaa »

jasný, špunty, ale ne špuntíky :) něco trochu jako monster trucky, ale te tak vyhrocený. No se vzorkem jsem se asi už smířil :)

Jinak spojovačky nastavitelný zbastlit nejsou problém, zatim jsem to neřešil, když to funguje. Spíš kdyby měl někdo něco konkrétního. Akorát na řízení jsem je rozříznul, navrtal a spojil závitovou tyčkou, byla tam docela sbíhavost.

Co se týče kol, cena je OK, ale spíš jde o to, jestli za ty peníze nepůjde sehnat něco lepšího.
Odpovědět

Zpět na „Offroad ostatní“