Buggy domáca výroba - otázky

Vše co se týká offroadů jiných značek než Tamiya

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
steak
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 21, 2014 10:19 am

Buggy domáca výroba - otázky

Příspěvek od steak »

Zdravím, plánujem postaviť buggy, najlepšie 4x4, vlastnej konštrukcie. Mám motor z nejakého ventilátora (12v 40W), ktorý by slúžil ako pohon. Ako je riešený plyn cez ovládač? Cez regulátor, kt. ovláda príjmač? Nehodil by mi tu niekto nejaký link, kde by som to mohol naštudovať, ako čo všetko funguje? + Akú sadu príjmač, vysielač, príp. ten regulátor kúpiť? Som začiatočník, tak prosím peace :)

Obrázky
http://i61.tinypic.com/2wmjeyd.jpg
http://i57.tinypic.com/5b5nbq.jpg
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3827
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Buggy domáca výroba - otázky

Příspěvek od Pajik_CZ »

Jakou velikost plánuješ stavět? pokud 1/10, tak se 40W pohonem se to možná rozjede na absolutně hladkém povrchu. Na trávu, šotolinu, polní cestu zapomeň.

Regulace výkonu motoru je řešena regulátorem - v domácích podmínkách vyrobíš jen těžko. A když, tak podstatně dráž, než komerčně dostupné kusy.
Informace na fóru jsou , tak hledej :) stačí si to tu projít a číst a číst...

Co jsem koukal na obrázky - motor bude strašná kráva velká, ne?
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Buggy domáca výroba - otázky

Příspěvek od rotruck »

Přesně tak jako Pajik ti odpoví 99% modelářů i rekreačních jezdců s RC .......... jediné co máš -elektromotor - je na RC autě ta nejlevnější věc. Běžné elektromotory pro RC auta určené se dají pořídit od 200,- kč a jsou na pohon auta dimenzované . Co se týká dalších součástí modelu , tak je prostě nedokáže nikdo vyrobit levněji než setové .... o elektronice ani nemluvě. Proto existují RTR sety .... ideální cesta pro začátečníka.

Co se týká toho jak co funguje tak čti tady .......... viewforum.php?f=116

Co se týká pokusů o samodomo stavbu tak jejich náročnost co se týká potřeby vybavení a pracnosti třeba zrovna tady ......... viewtopic.php?f=201&t=16672
steak
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 21, 2014 10:19 am

Re: Buggy domáca výroba - otázky

Příspěvek od steak »

Pajik_cz : Ďakujem za odpoveď. Ten elektromotor je veľký, veľkosť modelu ešte konkrétne neviem, no bude to niečo väčšie. Tie info ešte pohľadám.
rotruck : Ďakujem za odpoveď i linky.

Napr. u tohto motora (http://modelhobby.sk/elektropohony/blac ... 5otv-1500w), pôjde doň dajme tomu 5voltov, otáčky budú 2875/min? Výkon 1500W je reálny pri akom napätí (prúdy si vypočítam). Ď
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3827
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Buggy domáca výroba - otázky

Příspěvek od Pajik_CZ »

Doporucuji u neho vrtule... nenapadlo Te, ze je to letecky motor? Do auta ne moc vhodny? nesezenes na nej pastorky... pokud chces neco vetsiho a nechces zbytecne utracet penize, je tu na prodej na bazaru luxusni truggy losi- velke auto co zvladne fakt drsne zachazeni

zatim objevujes ameriku a nemas poneti, co to obnasi...
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Buggy domáca výroba - otázky

Příspěvek od 3p0 »

Myslím, že by jsi se měl dívat na motory určené pro auta. K napájení motoru stejně použiješ Battery pack NiHm nebo LiPo, tak budeš někde kolem 7-8,4V.
Pořádně si pročti fórum, je zde mnoho příkladů jak co dělat a nedělat.
Nezlob se, ale vyhni se otázkám: " a tohle mi tam půjde?"
Začni nějakým návrhem podvozku, podle výsledné hmotnosti a velikosti hledej motor, regulátor atd.

Hodně štěstí v konstrukci :D
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
steak
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 21, 2014 10:19 am

Re: Buggy domáca výroba - otázky

Příspěvek od steak »

Ten motor čo som tam hodil - zaujímali ma tie otáčky na volt, a ten výkon či je reálny. Prečítam si tie informácie a naštudujem to, keby som potreboval pomoc, napíšem.
Jimmies
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 317
Registrován: sob pro 03, 2011 7:45 pm

Re: Buggy domáca výroba - otázky

Příspěvek od Jimmies »

Ten výkon reálnej je ale musíš to napájet 33V a mít dostatečnej regulátor na to. Podle velikosti věcí co zde hážeš to vypadá že v tom chceš jezdit a ne to řídit na dálku.

Nejlepší řešení bude když si koupíš nějakej model v RTR kde se naučíš základy o tom jak co funguje a taky konstrukci modelů a pak můžeš vymýšlet podobný věci.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11511
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Buggy domáca výroba - otázky

Příspěvek od Jirkacbx »

steak : Podle prvního obrázku je tebou zamýšlený motor ze škodovky 100 a další z ventilátoru na topení.
V rc modelech nemá moc uplatnění,pokud neplánuješ stavbu lodě remorkéru,velikost asi 1 metr.

Vždyt zas tolik okurková sezona neni,tak proč takovýhle dotaz ? :doh:
Pokud chceš mermomocí stavět "svuj" podvozek,projdi si hlavně Projekty a klidně i celý forum.
Pak líp pochopíš,jaký motor a ostatní věci máš po netu hledat a co budeš do budoucna potřebovat.

P.S. Tohle je slepá ulička.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „Offroad ostatní“