Diferenciál

Vše co se týká offroadů jiných značek než Tamiya

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
lukasbiker
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 195
Registrován: pát led 21, 2011 2:16 pm
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Diferenciál

Příspěvek od lukasbiker »

Zdravim vsechny. Mel bych jedet takovy dotaz. Jaky je rozdil mezi kuzelovym a planetovym diferencialem? Pred nedavnem jsem si poridil Cross tigera a tam by mel byt kuzelovy diferencial, ktery ovsem prestal nejak fungovat. Pokud tohle patri do jine kategorie, tak se omlouvam. Predem diky vsem za odpovedi. Jinak kdyby se tady nasel nekdo z karvine, tak se milerad domluvim a muzem zajezdit a pokecat.
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: Diferenciál

Příspěvek od kolajz »

kuželový ? něco o difech http://forum.tamiyaclub.net/viewtopic.php?f=116&t=5235 jinak trocha hledej
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál

Příspěvek od Pajik_CZ »

kuželový diferenciál je rádoby vznešenější označení pro planetový. jak ti přestal fungovat? zkus to popsat
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Diferenciál

Příspěvek od Honza D »

kuželový diferenciál? a má taky vzduchový tlumiče, viď? :-D nekupoval jsi náhodou z rcobchod.cz? Je to normální planeťák...
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
lukasbiker
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 195
Registrován: pát led 21, 2011 2:16 pm
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál

Příspěvek od lukasbiker »

jj, kupoval jsem z rcobchod, jinak dopadlo to asi tak, ze jsem cele auticko rozebral, poradne vycistil, promazal a kdyz sem zo zpatky poskladal, tak zadni kola v pohode, ale co se tyka prednich, tak zabira jen jedno. A dalsi vec je ta, ze sem se tady nekde docetl, ze nekteri na cross tigerovi dotahli diferencial. Takze otazka zni, jak na to.
Uživatelský avatar
deathskull
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1171
Registrován: pát črc 24, 2009 9:37 pm
Bydliště: Pardubice / Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál

Příspěvek od deathskull »

no, kdyz tady budes chvilku hledat, tak zjistis, ze se da dotahnout poue jednim zpusobem a to tak, ze tam nacpes husty olej nebo vazelinu. Pokud chces diff uzavrit, staci tavne lepidlo. Co se tyka tveho problemu. Jak to myslis, ze zabira jedno kolo? Jako ze jedno kolo podrzis a toci se to druhe pri pridani plynu? BTW toto je normalni jev:) a ma takto fungovat diff. Pokud ale pri nezatizeni se ti i tak toci jenom jedno kolo, tak zkontroluj poloosy, zda je tam vubec mas:) dalsi vec, co by se mohla stat, ze si samotne kolo necim zablokoval. Doporucuju rozberat a slozit!
Xray T2R PRO (RA), Xray T2 008 (RA),
lukasbiker
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 195
Registrován: pát led 21, 2011 2:16 pm
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál

Příspěvek od lukasbiker »

poloosy jsou v pohode, pri nezatizebych prednich kolech se toci jen jedno a nikde to nedre ani neni prilis dotahnute.
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Diferenciál

Příspěvek od Honza D »

U onroadový verze cross tigera se mi stalo, že se mi strhl tisícihran v kuželovým ozubu v diferáku. Jediný řešení bylo koupit nový izubení diferáku. To ale bylo po delším provozu...
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
lukasbiker
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 195
Registrován: pát led 21, 2011 2:16 pm
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Diferenciál

Příspěvek od lukasbiker »

Taky moznost, momentalne z toho mam udelanou jen zadokolku a paradne se s tim driftuje na snehu :-D :-D
Odpovědět

Zpět na „Offroad ostatní“