Výměna stejnosměrného elektromotoru na Himoto Truggy XR-1

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
HonzaVin
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 06, 2018 10:34 am

Výměna stejnosměrného elektromotoru na Himoto Truggy XR-1

Příspěvek od HonzaVin »

Dobrý den,
jelikož se mi podařilo spálit původní elektromotor dodávaný k modelu, tak jsem objednal elektromotor HPI Saturn 270 a k tomu nový pastorek a ocelové převodové kolo, jelikož to plastové bylo už úplně ožvýkané.
Problém nastal po znovusložení s novým elektromotorem. Zjistil jsem, že všechen výkon jde do zpátečky a naopak na jízdu dopředu to jezdí jakože na zpátečku. Myslím výkonem... Zpátečka je prostě na plný výkon, dopředu to je jako na polovinu výkonu, takže jakože na zpátečku. Přitom v sestavení nelze nic splést, nešlo nic otočit opačně. Zkoušel jsem zregulovat výkon na ovladači, jenže to nepomohlo. Stále většina výkonu jde na zpátečku, na jízdu dopředu prostě tak polovina. Jako by elektromotor byl otočený, jenže nelze ho nijak otočit.
Moc ocením rady a pomoc. Moc předem děkuji každému, kdo se alespoň pokusí mi poradit.
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Výměna stejnosměrného elektromotoru na Himoto Truggy XR-

Příspěvek od rotruck »

Tvůj regl má pravděpodobně pevně nastaveno omezení výkonu na zpátečku , nebo je to na reglu nastavitelné - s tím si pak můžeš ještě pohrát. Jaký máš regulátor ? Motor bude asi spíš Saturn 27T (ne 270 , ten neznám) kabely na motoru jsou naletovany správně - červený na výstupu s červenou značkou? Když jsi dal nový motor tak se ti točil obráceně a musel jsi na vysílači přepnout reverz kanálu plynu ? Auto ti tedy teď jezdí správným směrem dopředu - dozadu , ale regl davá pro směr dopředu snížený výkon - je tak ?
Pokud by to bylo tak , tak zkus v této chvíli prohodit kontakty na přívodu z reglu k motoru a motor se bude sice točit obráceně , ale současně na vysílačce udéláš reverz kanálu plynu tak aby jsi otočil směr jízdy , to by snad mohlo fungovat.
https://images-na.ssl-images-amazon.com ... L1500_.jpg
HonzaVin
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 06, 2018 10:34 am

Re: Výměna stejnosměrného elektromotoru na Himoto Truggy XR-

Příspěvek od HonzaVin »

rotruck píše:Tvůj regl má pravděpodobně pevně nastaveno omezení výkonu na zpátečku , nebo je to na reglu nastavitelné - s tím si pak můžeš ještě pohrát. Jaký máš regulátor ? Motor bude asi spíš Saturn 27T (ne 270 , ten neznám) kabely na motoru jsou naletovany správně - červený na výstupu s červenou značkou? Když jsi dal nový motor tak se ti točil obráceně a musel jsi na vysílači přepnout reverz kanálu plynu ? Auto ti tedy teď jezdí správným směrem dopředu - dozadu , ale regl davá pro směr dopředu snížený výkon - je tak ?
Pokud by to bylo tak , tak zkus v této chvíli prohodit kontakty na přívodu z reglu k motoru a motor se bude sice točit obráceně , ale současně na vysílačce udéláš reverz kanálu plynu tak aby jsi otočil směr jízdy , to by snad mohlo fungovat.
https://images-na.ssl-images-amazon.com ... L1500_.jpg
Prohodil jsem kontakty, čehož jsem se nejprve bál, aby se nestalo něco s motorem a taky, že jsem to ještě nezkoušel. Přišel mi tento nápad asi z tři fór, tak jsem to zkusil a už to jde. :) Stačilo prohodit kontakty. :) Motor se právě že otáčel obráceně než ten předchozí, takže bylo potřeba prohodit kontakty. :) Moc děkuji za radu. :)
Odpovědět

Zpět na „HIMOTO“