drift v čr

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Mirek
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1513
Registrován: pát říj 20, 2006 4:31 pm
Bydliště: Valdice
Kontaktovat uživatele:

Re: drift v čr

Příspěvek od Mirek »

bylo to jedine dobre, ze sme v celakovicich jezdily jen jedny pneu..
jednou tam prijel capek na jinych pneu, s vetsim gripem, a byl neskutecne rychlej ( nikoho nenapadlo, ze ma jiny pneu ) ..
a to jeste byli pravidla +10bodu za vitezstvi (projeti startem jako prvni) a radikalne nas tam poresil chlapec.. :) prave diky tem +10b .. ktery byli jako absolutni nesmysl, a doufam ze uz to nikde v pravidlech driftu neuvidim
jinak abs jsou nej gumy na kterejch sem jel, na ostatnich to je spis onroad jizda s mirnym smykem.. (mluvim o koberci)
*Míra Veselý*
<< HPI BLITZ >> , eZrun 60A + 8,5z , Turnigy 4000mAh 30-40C , TL-01
-Eurgle 2,4ghz, U14 , Battery Master 6
bylo: onroad: ALS racing M240, TT-01, TL-01, TB-02,Yokomo DriftPackage, Xray 007,....offroad: Traxxas E-Revo VXL, DF-02, CC-01, Himoto EMXT-1, Reely EP16, SCX-10 Honcho
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: drift v čr

Příspěvek od WIN »

Presne tak, vzdycky je to 50:50. Jedna polovina je zastancem predepsanych pneu, a druha by rada libovolne pneu.
Ja patrim do poloviny, ktera by dala vsem stejne podminky.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
CyBeR[cze]
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 07, 2011 3:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: drift v čr

Příspěvek od CyBeR[cze] »

Nedalo mi to, a tak pridam svuj nazor, co se tyce typu gum. Rovnou rikam, ze nejsem zadny profik, jezdim teprve par mesicu, ale za tu dobu jsem vyzkousel jak Plasty, tak Dcka... Vysledek? Na povrchu telocvicny je to pro me s Dckama uplne jiny zazitek, auto ziska ovladatelnost a v situacich, kde by jste s Plasty akorat tak smrdlali, zmenil by se zvuk, ale auto by si jelo stale po svem. Na stranu plastu, nebo chcete-li ABS musim ale rict, ze jsou k povrchu, na kterem se jezdi a samozrejmne i k ostatnim autum na trati ohleduplnejsi. Nemusite po nich totiz hledat smouhy (protoze zadne nedelaji...). To muze byt v nekterych pripadech prostor rozhodujici... Celkovy nazor co vybrat (nebo "zakazat") je dost problematicky, protoze tu jde proti sobe zvyk RCckare a podminky trati/klubu. Je jasne, ze kdyz date nekomu, kdo je zvykly na jeden typ, ten druhy, muze se z profika stat razem bourac a prekazka na trati... Navic je pravda, ze muze byt i takovy problem, ze kdyz pojede tandem smes ABSek a Dcek, tak to muze dopadnout dost spatne :) Z posledniho zmineneho duvodu bych to radeji podle sebe videl tak, ze by se melo spise rozhodnout pro konkretni obuti na konkretnim miste... Hloupy priklad: V Bratronicich se domluvili na Dckach, protoze to v jejich prostorach nikomu nevadi a buhvi jakou metodou si to umi vycistit a ovlada se jim s tim auto lip, zato naopak v Hostouni se rozhodlo pro plasty, protoze chodi jezdit do mistni florbalove haly a tam je i pro hrace zakaz nosit boty s cernou podrazkou... Sice to muze znamenat, ze se nekdo, kdo na ono misto dorazi neuplatni, protoze mu dany typ obuti nesedi, ale ubyde problemu a stiznosti kvuli ferovosti (jak bylo receno v priklade z Celakovic)...
..::Tamiya::..
<<<TT-01>>>
<<<TL-01>>>
Uživatelský avatar
nesto
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 952
Registrován: pon led 03, 2011 11:40 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: drift v čr

Příspěvek od nesto »

Já bych pneumatiky hodil do jinýho tématu, co člověk to názor a tady se to plní tématem co sem v zásadě nepatří.
RC Dorifto
...:::Toyota Supra:::...
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: drift v čr

Příspěvek od kolajz »

tak tak , jak psal nesto to bych řešil až něco bude konkrétně.
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
hepalos
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 130
Registrován: ned lis 29, 2009 10:40 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: drift v čr

Příspěvek od hepalos »

Ahoj, když už jste to tady otevřeli, tak teda jo, něco málo prozradím. Je fakt velká škoda, že Drift závody v CZ jsou na bodu mrazu. Bohužel zrovna v době, kdy jsme mu totálně propadli. Rekreační ježdění je sice dobrý, ale náš hlavní smysl RC jsou závody. Naštěstí bydlíme v Brně, takže jsme začali jezdit na závody do Bratislavy pořádaný místním RC DRIFT TEAMEM. Kluci to tam mají fakt vychytaný. Letos se tam začal jezdit system Double Elimination (snad to mam dobře napsaný :D ) kterej se zatím jeví velice dobře. No a teď to hlavní. Začínáme pomalu v hlavě skládat všechny potřebný myšlenky na uspořádání závodu u nás v Brně. Je mi jasný, že nebude nikdo zvědavej dojíždět až do Brna na nějakej seriál závodů a já bych na to stejně ani neměl čas. Takže půjde o jeden velkej závod ročně o putovní pohár. Kluci ze Slovenska jsou hodně v pohodě, tak počítáme i s jejich hojnou účastí a vy, co bydlíte daleko od Brna, se snad aspoň jednou za ten rok vyhecujete a dojedete taky :D . Letos to ještě určitě nestihneme, ale příští léto to vidím opravdu velice reálně. Vše je zatím ve fázi příprav. Info bude cca od začátku příštího roku a vlastní závod někdy během červenec-srpen. Já a kámoš jezdíme RC závody za SAVAGE RACING TEAM, takže podpora ze strany našeho sponzora je zajištěna.

Ale jestli chcete závodit už letos, můžu doporučit Bratislavu, Jezdí se na koberci s ABS pneu a prvních 10 drifterů jsou fakt hodně dobří a vyrovnaní.
Netvor 1/10 E-Trial TL-01B Hands made
Grázl 1/10 E-Drift Yokomo Type-B
Mrcha 1/8 E-Truggy Hot Bodies Lightning Stadium Pro 2
Facebook: OLD SKULL RC CARS / SNB CREW
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: drift v čr

Příspěvek od kolajz »

HELAPOS viděl jsem váš report z bratislavy :clap: . Do brna bych přijel, jsem rád že v čr jsou taky nadšenci pro toto modelářské odvětví :wink:
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
CyBeR[cze]
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 07, 2011 3:35 pm
Bydliště: Kladno

Re: drift v čr

Příspěvek od CyBeR[cze] »

ČR je celkem malá v porovnání s jinými státy, takže bych neviděl problém v případě větší akce dojet klidně i do Brna. Snad většina RC skupin má mezi sebou někoho s autem... Navíc do Oktávky se nacpe plný počet, takže bych si troufal tvrdit, že bych se podílel na mobilitě teamu RC Dorifto... Osobně si myslím, že je to spíš o tom, kdo se chopí organizace takové akce. Samozřejmně držím palce a věřím, že se časem něco většího v Drift odvětví uspořádá :dance: a je jedno kde, záleží na trati a organizaci... Co se týče živosti, na Kladně zatím o RC driftech moc slyšet není, ale ve Slaném se to v rámci RC Dorifto podle mě slušně rozjíždí... Offtopic: S přesunem tématu obutí mimo souhlasím, nějak jsem se o tom rozepsal :)
..::Tamiya::..
<<<TT-01>>>
<<<TL-01>>>
Uživatelský avatar
Jan Cabalka
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 277
Registrován: ned bře 12, 2006 11:00 am
Bydliště: Jablonec
Kontaktovat uživatele:

Re: drift v čr

Příspěvek od Jan Cabalka »

Po dlouhé době jsem se sem přišel podívat a docela jste mne potěšili :)
Bylo by vynikající znovu začít se závody. Naposledy jsem vyjel na modelhobby a tam se drift cup definitivně ukončil.
Rozhodně myslím, že účast by byla, neboť většina z nás, co jsme jezdili, jezdila jenom Drifty.
Minimálně se mnou můžete počítat :) Případně rád poradím s organizací a pravidly.

Ot: Nevíte někdo jak to vypadá s Hloucalovými ? Měli podobné plány.
Drift Project - zatím pouze koncept
Mustang GTR Cabrio - Showcar
Uživatelský avatar
Dave Kolář
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1158
Registrován: pát říj 01, 2010 11:26 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: drift v čr

Příspěvek od Dave Kolář »

Zdravíčko páni driftaři. Pravidla? Pneumatiky bych dal povinně stejný každýmu, ale to sem nepatří. párkrát jsem zhlédl, že se jezdil drift na MODEL HOBBY, napadlo mě, zkusit někoho z organizátorů zkontaktovat, popřípadě se domluvit a za rozumné startovné něco uspořádat, ale spíš než jako závod by to bylo setkání, popřípadě jedna velká kmenová porada, kde by se co dalo uspořádat, jak popřípadě upravit pravidla. Já teď pár tisíc investoval do TT-01, ale nejsem bůhví jakej driftovej mág, ale i tak nejde o to vyhrát, jde o to se pobavit a zajezdit si. Co vy na to? :)
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
TA05 + EAGLE RACING KIT + BMW M3 E30 červený peklo, Nový projekt NISSAN GTR znovuzrození
BMW E30
Uživatelský avatar
WIN
PROFÍK FÓRA
PROFÍK FÓRA
Příspěvky: 5124
Registrován: pát úno 17, 2006 12:16 pm
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: drift v čr

Příspěvek od WIN »

Moc jsem o tom nechtel psat, ale zda, se ze bych mel neco malo napsat. ANO delam na projektu ale ne jen tak ledajakem. Jedna se o unikatni projekt, ktery v CR zatim nikdo nikdy neudelal, no a to stoji hodne usili, jednani, tak aby to bylo dokonale a zavodnik (jezdec) byl plne spokojen. Ono to totiz neni jen tak poradat zavody a ten kdo to jen tak udela, tak vetsinou to nema dlouheho trvani.
Drifteri a ostatni nebojte se, jeste letos se snad dockate.
www.ceskyautoporadce.cz
tamiyaforum.cz
GLOBALFOL s.r.o.
Uživatelský avatar
Mirek
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1513
Registrován: pát říj 20, 2006 4:31 pm
Bydliště: Valdice
Kontaktovat uživatele:

Re: drift v čr

Příspěvek od Mirek »

Dave : na modelhobby byli stejni organizatori jako celakovice.. :)
WIN: tak to jsem opravdu zvedavej ! :dance:
*Míra Veselý*
<< HPI BLITZ >> , eZrun 60A + 8,5z , Turnigy 4000mAh 30-40C , TL-01
-Eurgle 2,4ghz, U14 , Battery Master 6
bylo: onroad: ALS racing M240, TT-01, TL-01, TB-02,Yokomo DriftPackage, Xray 007,....offroad: Traxxas E-Revo VXL, DF-02, CC-01, Himoto EMXT-1, Reely EP16, SCX-10 Honcho
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: drift v čr

Příspěvek od kolajz »

wine :clap: jsem taky moc zvědavej, podle toho co píšeš to bude něco extra libozního :twisted:
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Dave Kolář
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1158
Registrován: pát říj 01, 2010 11:26 pm
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: drift v čr

Příspěvek od Dave Kolář »

Tak to se také těším, v tom případě honem na brigádu a připravit auto na závod :D :dance: :clap:
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
TA05 + EAGLE RACING KIT + BMW M3 E30 červený peklo, Nový projekt NISSAN GTR znovuzrození
BMW E30
Odpovědět

Zpět na „VOLNÝ POKEC“