Problem s TNS-FD Neda sa dat koliesko dole3z4 zapecene o 6hr

Všechny dostupné spalovací podvozky od Tamiye

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Dadynko
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 01, 2011 5:26 pm

Problem s TNS-FD Neda sa dat koliesko dole3z4 zapecene o 6hr

Příspěvek od Dadynko »

Dobry den obraciam sa na vas s prozbou. Po niekolkych jazdach cca Litri paliva sa mi stala taka kuriozna vec ze som potreboval dat dole kolesa a ani za pana boha sa mi nedali dat dole. Cely problem spociva v tom ze ten 6hran ktory sa mi nastrakava na koleso (elektron) sa dakym zahadnym sposobom uchytil a neda sa ani povolit. Podobny problem mam na 3 kolesach. Skusal som uz kadeco fyzicke nasilie (primeranu silu). No s kolieskom som ani nepohol. Skusel som si na maticu ktorym sa skrutka zakruca na upevnenie kolesa aj poodkrutit aj som sa zapieral o nu klucom a nic. NO fakt nic nepomohlo. Koleso aj ten 6hran bol absolutne cisty ked som ho tam nastrkoval. PLs poradte akym sposobom by som ho mal dat dole. Skusal som vyhladavat podobne problemy ale nikde som na to nenarazil kde by sa to vobec riesilo.

6hran je z plastu nieje s kovu este toto.


A chcel by som sa spytat aky olej na diferencial by ste mi odporucili s akym oznacenim na nitro metan :) 1:10 2,1cc ,.12

Za skoru odpoved dakujem
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s TNS-FD Neda sa dat koliesko dole3z4 zapecene o

Příspěvek od Jirkacbx »

Od koho máš disky?
6tihran se do disku normálně žvejknul,zakousl.Jinak,než hrubou silou a patřičnýho šroubováku ho nevyndáš.
Pokud potřebuješ měnit pneu a disky,nebylo by na škodu radši koupit další 6tihrany a počkat,jestli se zase nezapečou.
Jelikož tady nikdo moc 1/10 cesták nitro nejezdí,radši se pro nastavení kouknout na jiným foru než naše.Hledej 1/10 IC.
Ale podle toho,co trošku vim z nitro truggy 1/8,tak předek 700-2500,zadek 500-1500.Hlavně taky záleží na každýho pocitu,jak mu auto sedí a jede.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Dadynko
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 01, 2011 5:26 pm

Re: Problem s TNS-FD Neda sa dat koliesko dole3z4 zapecene o

Příspěvek od Dadynko »

Dakujem za rady. No disky su original Tamiya z tej RTR sady subaru vzor. NA kolesach mi absolutne nezalezi. Jeden co jazdi na xrayoch mi povedal ze sa to jedina odflexovat z obydvoch stran a rozlupnut elektron na dva mesiaciky. Sesti hran by nebola jedina vec ktoru by som musel objednat. Ono to je podstate v celku cele koleso od ramena aj s loziskami aj kardanom kam vchadza. Je mi jasne ze toto nieje typicke forum na spalovaky ale fakt som sa uz obratil na hadam vsetky fora no nikto mi zatial nepomohol. Ak sa mi podari dat do chodu kabel na mobil poslem aj foto
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem s TNS-FD Neda sa dat koliesko dole3z4 zapecene o

Příspěvek od Jirkacbx »

Ale houbelec,všechno jde nějak spravit.
Počkáme,až dodáš foto.Pak budem moudřejší a líp se i poradí.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Dadynko
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 01, 2011 5:26 pm

Re: Problem s TNS-FD Neda sa dat koliesko dole3z4 zapecene o

Příspěvek od Dadynko »

Musím sa priznať, že som to riešil dosť netradične. Mam kamaráta stavbára, ktorý používa vibrátory na to keď odlievajú stropy tak aby neboli vzduchové bubliny a bola dodržaná presná hrúbka betónovej platne. Je to dosť podobne ako ta hračka pre ženy len je to asi 4 krát väčšie. Dal som cele rameno s ložiskami aj stým 6hranom aj pripečeným kolieskom do kýbľa od farby s teplou vodou a vybraciami sa po 5 tich minútach už dalo bez problémov vytiahnuť.

Dôvodom uvedeného problému bolo to že sa pomaly s kolieska na zavite kde sa matka dokrúca na koliesku tak sa do závitu dostalo odreté vnútro kolieska teda elektrónu a to zablokovalo uvedený 6hran a dokonale ho zafixovalo.
Odpovědět

Zpět na „Spalovací Tamiya“