Axial SCX-10

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Cusco Yukes
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 412
Registrován: úte zář 02, 2008 3:33 pm
Kontaktovat uživatele:

Axial SCX-10

Příspěvek od Cusco Yukes »

Tak mi jednoho dne přestalo stačit Pajero CC-01 a začal sem šlhat po něčem jinym.Volba byla po chvíli jasná Axial SCX!Tak sem šetřil a minulej tejden konečně už tohle dělo bylo doma.Tak sem začal stavit,stavba proběhla celkem v pohodě až asi na dva záseky díky špatnému značení některých dílů v manuálu ale proběhla improvizace...na včerejší expedici to jelo a dost dobře takže snad sem to postavil i dobře :lol: bouda je samozdřejmě jen nouzovka nehodlám to taghle nechat!Další fota zde: http://gyzmo.rajce.idnes.cz/AXIAL_SCX_10/
Přílohy
16062009714.jpg
po vybalení z krabice
(82.58 KiB) Staženo 2517 x
20062009733.jpg
připraveno na expedici...jé sakra dyt nemam kastli :D
(78.59 KiB) Staženo 2515 x
20062009746.jpg
na expedici...fuj ta kaslte :D
(125.89 KiB) Staženo 2516 x
Ilegal Street Drifters
Obrázek
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Axial SCX-10

Příspěvek od ZORES »

SCXko je o něčem jiným.Jezdí to samo a krásně tiše.
Včerejší expedici s ním jela mladá a až na povolenej kardan a pomalej (55T) motor vše ok.
Mám informaci od MikePa,že se prodává menší spur gear,takže zbyde víc místa pro interiér.
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
Cusco Yukes
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 412
Registrován: úte zář 02, 2008 3:33 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Axial SCX-10

Příspěvek od Cusco Yukes »

já s tim jel včera poprvé a chtěl sem do toho kupovat taky 55T motor ještě že jsem ho nekoupil...Mam tam Mabuchi a bylo to akorát bych řekl...s tim spur gearem máš pravdu je velkej,ale to se pořeší až bude kastle nějaká a v ní interiér
Ilegal Street Drifters
Obrázek
Uživatelský avatar
LUB
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 149
Registrován: ned bře 22, 2009 8:12 pm
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Re: Axial SCX-10

Příspěvek od LUB »

Jsem zásadně proti rychlým motorům do expedičních kár 8) Od toho jsou onroady :lol:
Ne samozřejmě je to vaše volba kluci, ale já tam měl (v SCX) taky rychlíka a auto sice jede, ale je to totálně nepřirozený, driftuje to, poskakuje jak koza, atd. Takže u mě volba jasná ... 55T to jistí.
Možná k boudě jakou tam máš teď se rychlejší jízda hodí... takovej Dakar speciál :wink:
ONROAD: Tamiya TRF 416X, Tekin RS, SAVÖX 1251, LRP X12 10.5T, Protoform LTC-R
OFFROAD: Toyota Tundra, Tamiya High Lift, 4-link, CNC Beadlocks, RC4WD Mud Trashers, DSYS MD46DCRS
BUGGY: 1:5 HPI Baja 5B SS, motor Fuelie 26S - 26cc, Proline Excavator
AIRPLANE: AXN Floater-Jet, Brushless 2100Kv 3S Outrunner
www.RCKV.cz
Uživatelský avatar
Deacon
Micro scale
Příspěvky: 1252
Registrován: stř lis 28, 2007 4:59 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou www.miniinferno.wbs.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Axial SCX-10

Příspěvek od Deacon »

Paráda, krásná práce :-)
Taky se mi něco honí hlavou, kolem expedic. Všichni mě hecujou do tohodle skvostu :-D, ale ještě se uvidí ;-)
Jinak, dokážete popsat, jak to fičí stou 55T? Taky bych radši pomalejší jízdu a jestli to na plnej plyn jede, jako člověk s rychlejší chůzí, tak to by nebylo tak hrozný ;-)
Obrázek
Mini Inferno by Atomic - "Zatlačil jsem slzu!"
It´s fun, it´s micro truck, it´s XRAY.
Uživatelský avatar
leprasol
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 179
Registrován: pon úno 12, 2007 12:17 pm
Bydliště: Konárovice (okr.Kolín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Axial SCX-10

Příspěvek od leprasol »

...nmo nemám sice SCXo, ale v podstate stejnej podvozek...používím 55 motor, a je to pomalejší než chůze...v terénu je to super...pěkně pomalu se plazí přes překážky, ale občas člověk potřebuje rychlost...třeba teď v sobotu bych to ocenil při šplhání do toho sypkýho krpálu...kdyby se kola točily rychlejc, myslim, že by to bylo v pohodě, takhle sem se zahrabal a musel sem to zkoušet jinudy...myslim že 35 motor by moh bejt ideální kompromis...a nebo nějakej stříďáček, ale to až budou chechtáky...
Honza
Original since 1981
DOMOV
Uživatelský avatar
gema
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1271
Registrován: úte úno 06, 2007 8:28 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Axial SCX-10

Příspěvek od gema »

Presne, rychlost hodne pomale chuze. Minimalne ten mensi spur, nebo 35 motor. Jinak je to opravdu super podvozek, ale dost dlouhy a siroky.
Pavel Novak
Většího teď nic nemám, vlastně Disco mutanta :)

ObrázekObrázek
Galerie
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Axial SCX-10

Příspěvek od ZORES »

Na tu 55ku je to supr poježděníčko a já ho tam schválně nechal,aby se s tím mladá sžila a neposlala to na plnej kotel ze stráně.(Nakonec se to povedlo mě s 4Runnerem :roll: )
Byla to její první expedice a dopadlo to tak,že si zabrala pro sebe SCXko :D

Jak psali kluci.Na triálek suprextraspeciál :D ale na ty přejezdy by to chtělo opravdu jen kapku rychlejší a to právě chci dohonit menším spur gearem.
Ten podvozek mě tak nadchnul,že silně přemejšlím ještě o jednom pod boudu CHEVY z Clod Bustera.Uvidíme jak budou chechtáky.
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
Cusco Yukes
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 412
Registrován: úte zář 02, 2008 3:33 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Axial SCX-10

Příspěvek od Cusco Yukes »

já jsem přesně říkal to co Gema nějaká 35T by byla naprosto ideál,ono ted to jede taky hezky pomalu když chci ale když je potřeba si hrábnout jak píše Leprasol tak si i solidně hrábnu...s motorem ještě tedy uvidím,ted je na prvním místě nějaká bouda abych se to nemusel stydět vytáhnout jako na týhle expedici :lol:
a k tý záchraný akci Corese to teda byla scénu z akčního filmu zakončená skokem a otočkou alááá Simír z Kobry 11 :lol: naštěstí úspěšná akce
Ilegal Street Drifters
Obrázek
Uživatelský avatar
Mirek
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1513
Registrován: pát říj 20, 2006 4:31 pm
Bydliště: Valdice
Kontaktovat uživatele:

Re: Axial SCX-10

Příspěvek od Mirek »

tak uz to maas :) vypada paraadne ;)
tak preju hodne srandy s SCX :D
*Míra Veselý*
<< HPI BLITZ >> , eZrun 60A + 8,5z , Turnigy 4000mAh 30-40C , TL-01
-Eurgle 2,4ghz, U14 , Battery Master 6
bylo: onroad: ALS racing M240, TT-01, TL-01, TB-02,Yokomo DriftPackage, Xray 007,....offroad: Traxxas E-Revo VXL, DF-02, CC-01, Himoto EMXT-1, Reely EP16, SCX-10 Honcho
Uživatelský avatar
Richo
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 341
Registrován: sob kvě 09, 2009 7:22 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Axial SCX-10

Příspěvek od Richo »

Máš to moc pěkný a přeju Ti hodně zábavy :wink:
TL-01 Crosstiger
TT-01 Mazda RX-7 TA-01 Porsche Cayenne
Nabíječka-Raytronic C8
Baterie-3300NiMh, 1600NiCd, 1800NiMh
http://arm-motorsport.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Cusco Yukes
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 412
Registrován: úte zář 02, 2008 3:33 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Axial SCX-10

Příspěvek od Cusco Yukes »

jelikož nejsou zatim finance na nějakou pořádnou kastli a ta první je úplně strašná vyhrabal jsem doma starou z Emaxxe která (aspon dle mýho názoru) vypadá o něco lépe...napadlo mě dozadu udělat plachtu tak sem to zrealizoval aby bylo vidět že na tom něco aspon dělám :lol:
Přílohy
24062009753.jpg
(68.93 KiB) Staženo 2221 x
Ilegal Street Drifters
Obrázek
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Axial SCX-10

Příspěvek od ZORES »

Tahle vypadá rozhodně líp,aj plachta se povedla.
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Uživatelský avatar
Cusco Yukes
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 412
Registrován: úte zář 02, 2008 3:33 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Axial SCX-10

Příspěvek od Cusco Yukes »

takže už sem skoro měl doma Land Rovera Disco ale opět to nevyšlo :( všechny abs kastle se mi snad vyhybaj nebo už nevim,prostě nemužu nic sehnat :cry: no a jelikož bych furt něco tvořil tak sem zase ukutil aspon něco na tý blbý lexance...přidělal zrcátka,zamaskoval jsem ty hrozný plameny co tam byli,protože hořící kastle na expedici neni moc vohdný :D pak jsem se jen pokusil o pevnostňák s rámem,dále vyztužil zaplachtovanou korbu aby vydržela víc než jeden pád alá pana orel,dále udělal zahrádku na střechu ( každej prostor se musí přece využít pro náklad :D ) a jelikož se mi strašně líbí ty lana který maj např Defící ze střechy na kapotu jako ochranu proti větvim tak jsem se o to taky pokusil...a tady foto jak to dopadlo...
Přílohy
dsdsds.jpg
(68.89 KiB) Staženo 1930 x
02092009832.jpg
(68.8 KiB) Staženo 1933 x
Ilegal Street Drifters
Obrázek
Uživatelský avatar
ZORES
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv lis 08, 2007 6:46 pm
Bydliště: HOLEŠÁRNA

Re: Axial SCX-10

Příspěvek od ZORES »

S touhle lexankou asi víc neuděláš takže dobrý. :clap:
Jen bych sundal ten špuntdovany,teda tan kuličkovej řetízek. :D
Když zajdeš do OBI nebo tak,pořídíš za 50 kč super řetěz a když mu řekneš aby ti odštípl z většího řetězu pár oček,tak si z nich uděláš aj prima háky.
Pokud se chceš zbavit toho brčálovýho eloxu,tak ti můžu někdy přinést granulovanej louh a poradím ti jak to zmáknout.Není to těžký.

Disco schvaluju,je to nádherná bouda. :D
AXIAL, TAMIYA, VATERRA, LOSI, vintage Traxxas , new & vintage KYOSHO, new & vintage ASSO.
Odpovědět

Zpět na „EXPEDICE, SCALE“