Defender 90 Truggy

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
dodoph
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob říj 22, 2011 12:29 pm
Bydliště: Královice u Slaného

Defender 90 Truggy

Příspěvek od dodoph »

Ahoj všem, jdu sem pro radu :-). Dělám hlavně letadla, ale chci jezdit také expedice. Sehnal jsem karoserii Defender 90 Truggy a je to moje první stavba (nepočítám Vaterru TH, to byl kit a vše bylo určené). Kabina byla původně na Vaterru Ascender. Budu to pasovat na Axial SCX10. Prý to nebude žádný problém. Musím asi nejdřív vyrobit nějaké zadní plato, ale netuším jaký materiál je nejvhodnější....jestli jsou nějaké dané rozměry které bych měl dodržet. Vůbec prostě netuším od čeho se odpíchnout. Umísťují se na takovéto trial modely také doplňky jako na expedice? Jako třeba sekyra, lopata a podobně? Uvítám každou radu nač si dát pozor....čeho se vyvarovat a naopak co nesmím opomenou. Nějakou radu ohledně interiéru. Budu i vděčný za každou radu ohledně zlepšení podvozku. Pokud někdo máte podobný model a ukážete mi ho. Moc dík :text-thankyouyellow:
Přílohy
IMG_20151111_160841.jpg
IMG_20151111_160901.jpg
IMG_20151111_160753.jpg
IMG_20151111_160802.jpg
**Losi Mini-Desert Buggy**Axial SCX10 **
Uživatelský avatar
peterbilt368
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 09, 2013 4:35 pm
Bydliště: Brno

Re: Defender 90 Truggy

Příspěvek od peterbilt368 »

Jestli mohu poradit tak zajdi na rc4x4.cz tam ti kluci reknou vse potrebne .
Patlam rad a patlam hlavne pro svoji radost :)
Uživatelský avatar
dodoph
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob říj 22, 2011 12:29 pm
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Defender 90 Truggy

Příspěvek od dodoph »

peterbilt368 píše:Jestli mohu poradit tak zajdi na rc4x4.cz tam ti kluci reknou vse potrebne .
Tam jsem už psal, ale zatím jen jedna odpověď :?
**Losi Mini-Desert Buggy**Axial SCX10 **
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender 90 Truggy

Příspěvek od Jirkacbx »

Zase ty "citace" :?
Pokud to plánuješ "jako trial" auto,ale budeš jezdit spíš expedice,nejsi ničím limitován.
Pokud chceš jezdit i trial závody,kouknout do Pravidel.U tebe asi ty pražský,co jezdí na Mořině.
http://www.rctrucktrial.cz/rctt/ nebo forum http://forum.rctrucktrial.cz/index.php
Nějaký podobný stavby tam jistě najdeš.
Případně kouknout na FB na Jakub LEE Kaiml z Kladna.
Udělal toho už dost a něco by tě jistě mohlo oslovit.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
dodoph
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob říj 22, 2011 12:29 pm
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Defender 90 Truggy

Příspěvek od dodoph »

Objevil jsem inzerát na tento model a trialový vzhled mě velmi zaujal, ale jezdit chci expedice. Zatím sbírám různé obrázky a informace. Ted třeba řeším zda zadní plato udělat z nějakého plastu e nebo raději nějaký hliníkový plech ...což si myslím bude asi lepší.
**Losi Mini-Desert Buggy**Axial SCX10 **
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Defender 90 Truggy

Příspěvek od Bořík »

Hliník nebo laminátová deska. Vzhledem k pevnosti a váze bych raději volil hliník.
Uživatelský avatar
dodoph
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob říj 22, 2011 12:29 pm
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Defender 90 Truggy

Příspěvek od dodoph »

První pokus jak by to mohlo být sestavené. Chtěl bych mít zadní trubkový rám pevně uchycený k podvozku....dole pod kabinou a vzadu. Potom ale musím nějak vyřešit upevnění kabiny...vepředu na klasické úchyty do karoserie. Vzadu zřejmě něco podobného, ale umístěné vodorovně. Baterku bych nasunoval zezadu do takového pouzdra které bude schované pod zadním platem. Druhou baterku budu mít pod kabinou a obě budou spojené za sebou kvůli větší kapacitě. Ted mě zajímá zda vymýšlím kravinu nebo to nebude tak špatné. :lol:
Přílohy
IMG_20151203_140518.jpg
IMG_20151203_140453.jpg
**Losi Mini-Desert Buggy**Axial SCX10 **
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender 90 Truggy

Příspěvek od Pajik_CZ »

rezervu dej níž - snížíš těžiště a tím zlepšíš boční náklon :)
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
dodoph
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob říj 22, 2011 12:29 pm
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Defender 90 Truggy

Příspěvek od dodoph »

Tak jsem zase trochu pokročil. Kabina je v laku, jen jí nastrojit a vymyslet její uchycení k rámu....to ale musím počkat až mi dorazí kovové boční nášlapy, abych tyhle plastový vyhodil. Dodělat a nastříkat zadní plato s rámem. Na střechu musím přidělat zahrádku co jsem dělal a světelnou rampu, zapojit světla, naviják. Je toho ještě spousta, ale výsledek by mohl vypadat dobře :)
Přílohy
DSCF0006 - kopie.JPG
fddg - kopie.JPG
**Losi Mini-Desert Buggy**Axial SCX10 **
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Defender 90 Truggy

Příspěvek od Pajik_CZ »

Bylo by to hezky,kdyby nebyla predni naprava tolik zarazena v kabine. chtelo by ji to vystrcit vic dopredu.
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
dodoph
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob říj 22, 2011 12:29 pm
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Defender 90 Truggy

Příspěvek od dodoph »

Ono je to spíš blbě posazená kabina, ještě nemám její držáky.....takže ve skutečnosti potom bude skoro o 2 cm vzadu. Kdyby to potom pořád nestačilo, tak holt budu muset koupit delší linky a ještě jí posunout.
**Losi Mini-Desert Buggy**Axial SCX10 **
Uživatelský avatar
dodoph
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob říj 22, 2011 12:29 pm
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Defender 90 Truggy

Příspěvek od dodoph »

Tak jsem konečně usadil napevno kabinu u zadní klec. Ted upevnit a dobarvit zadní plato a vybavit doplňky. Ještě musím vyrobit zahrádku na střechu, přidělat světelnou rampu a zadní světla. Zapojit veškeré elektro a pak konečně nastane zkušební jízda.
Ted už vypadá, že karoserie vůči nápravě je v pohodě. Šířka, výška a délka je v porovnání s jinými modely také v pořádku. Nechal jsem si rozšířit vysílačku o kanály, takže budu všechno v pohodě ovládat. Už se těším až ho protáhnu terénem :)
Přílohy
IMG_20160311_163148 - kopie.jpg
IMG_20160311_163136 - kopie.jpg
IMG_20160311_163118 - kopie.jpg
**Losi Mini-Desert Buggy**Axial SCX10 **
Uživatelský avatar
dodoph
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob říj 22, 2011 12:29 pm
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Defender 90 Truggy

Příspěvek od dodoph »

Ahoj, mám problém a už si nevím rady. Volantová vysílačka Flysky GT3C (rozšířené kanály) přijímač Rx Fly Sky R6B (6Ch) a regulátor Tazer 60A s nastaveným crawler modem. Všechno dřív s nerozšířenou vysílačkou a 3ch přijímačem chodilo správně. Nyní plyn k sobě auto jede dozadu....pustím ovladač plynu do polohy "brzda" auto stojí....plyn od sebe auto jede vpřed. Takže všechno OK jen opačné směry. Když dám reverz na kanál a plyn k sobě, tak auto jede správně dopředu.....když pustím ovladač plynu do polohy "brzda".... tak auto couvá samo ale pomalu a plyn dám od sebe, tak auto správně couvá. Brzda je v tomto případě někde v mezipoloze......mezi ovládáním pro jízdu v před a brzdou (snad to jde z mého popisu pochopit :doh:
Napadlo mě jestli to není tím že jsem si vysílačku nechal rozšířit, ale nemohu ani podle návodu přijít na to kde je chyba.
**Losi Mini-Desert Buggy**Axial SCX10 **
Uživatelský avatar
dodoph
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob říj 22, 2011 12:29 pm
Bydliště: Královice u Slaného

Re: Defender 90 Truggy

Příspěvek od dodoph »

dodoph píše:Ahoj, mám problém........

Závada odstraněná. Banalita a opět byla chyba n rukách..... nakonec to byl opravdu trim plynu, ale tím že vysílačku mám rozšířenou, tak se zvětšilo i nastavení trimu a já jsem vlastně využíval jen půl trimu. Prostě jsem na displeji sledoval hodnoty a tam kde byl dřív konec, tak jsem postě trim pustil místo abych ho ještě držel...pak bych zjistil že to jde ještě dál. Musím si holt zvyknout, že vysílačka se stala dokonalejší a umí toho teď víc :--)
**Losi Mini-Desert Buggy**Axial SCX10 **
Odpovědět

Zpět na „EXPEDICE, SCALE“