Diskuze ke stavbě nového auta

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Diskuze ke stavbě nového auta

Příspěvek od Pajik_CZ »

Láká mě moc postavit si něco takhle malého, ne pro závodní účely, ale čistě pro potěchu oka na poličce, nebo pro projetí se po pokoji.

Určitě chci dodržet toto:
-co se rozměrů týče, tak stavební pravidla pro RETRO , líbí se mi karoserie starších aut.
-pohon LiPo 2S.
-DC pohon
-určitě se zpátečkou

je vhodný jako motor MIG280? http://www.rcmicrocars.eu/obchod/produc ... roduct=263
prioritou pro mě je pohodové poježdění, ne tryskomyš. Je předpoklad, že si to občas půjčí i osoby pozdějšího data výroby, věku předškolního... Když řeknu, že mi bude stačit rychlost kolem 10km/h, tak nebudu moc mimo :D

co se regulace týče, vychází mi nejlíp nějaký malý DSYS, např toto http://www.rcmicrocars.eu/obchod/catego ... tegory=131

A v čem nemám jasno ....

1/ jaký spur a pastorek (převod si dokážu spočítat, jde mi o modul, event velikost spuru, aby byla pod 20mm (průměr disku)
2/ je nutný diferenciál i u takhle malé potvůrky? z čeho ho případně vzít a co to bude stát? přiznávám, že kupovat tohle http://www.rcmicrocars.eu/obchod/produc ... oduct=1285 mi přijde jako luxus do autíčka na odreagování.... :oops:
3/ jak je u těchto malých potvůrek řešen přenos síly na zadní disk? koukal jsem, že v CNC discích z nabídky ALS racing jsou jakési zářezy proti sobě....

toť zatím vše, co mě napadlo. Uvítám vaše nápady
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
BrAtKo
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 178
Registrován: stř led 11, 2012 11:25 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke stavbě nového auta

Příspěvek od BrAtKo »

Ahoj mozem ti nafotit detaily podvozku mojho Losi Trail Trekker 1:24 ak ti to k niecomu bude.
Moje albumy bratko.rajce.idnes.cz
Axial SCX10 Camel Dingo II | Tamiya TA-02T Ford F-150 Baja | Losi 4x4 Trail Trekker 1:24
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke stavbě nového auta

Příspěvek od Jirkacbx »

S 280kou to bude moc rychlý.
Pokud koukneš na lehce menší auto, http://www.iwaver.cz ,udávají tam motor 130.To samý i MiniZ od Kyosha.
A Iwaver,sice 1/28,za RTR začíná na 900Kč a máš to už komplet.
Pastorky a kola budou modul 0.4/48 nebo ještě jemnější.Tohle fakt neodhadnu.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke stavbě nového auta

Příspěvek od Pajik_CZ »

Jirko, co jsem koukal, tak tak 280ka má kolem 14000 ot. naprázdno, to není tak zuřivě moc. Na závodech jezdí i jednou tolik. Rychlost jsem si chtěl upravit pastorkem.... Ale mrknu ještě po tom i-waveru
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
gecko-x
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 27, 2012 6:57 pm

Re: Diskuze ke stavbě nového auta

Příspěvek od gecko-x »

Zdarec, právě jsem dokončil přestavbu všemi zavrhovaného xmods pontiak firebird a teď se chystám na další kousek. Škoda 130rs od ALS racing (myslím, že je to právě microcars.cz) Pohon použiju zase z xmods(pro jeho dostupnost - každý se ho rád zbaví :clap:), zdroj bude 2xli-ion z foťáku 3,7V 840mAh (vydrží asi 40min. provozu) a motor 130 bohatě stačí, při tom zadním náhonu je to tak akorát k uřízení a to použiju základní motor i převody(tuningem se to dá zrychlit dvojnásobně) K řízení používám 8g mikroservo a regl mám turnigy 20A jen jednosměrný (to ta cena-asi 200Kč) Jen budu muset vysoustružit duralové disky s potřebným offsetem, kastle je asi o 20mm širší. Napadlo mě koupit už hotový podvozek ALS, ale cena 2800 a pevná zadní osa mě odradila. Budu to mít nezávisle zavěšené a odpružené 4-mi pružinami. Na to domácí ježdění to stačí a je to efektnější. A taky ten planetový diferák mi příjde jednodušší, jen doufám, že když je z plastu, tak vydrží. Zatím je klid a to ho používám víc jak rok. Tak držím palce, ať se ti to podaří, G
LOSI micro rally
Škoda 130 RS
Pajero evo
Uživatelský avatar
gecko-x
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 27, 2012 6:57 pm

Re: Diskuze ke stavbě nového auta

Příspěvek od gecko-x »

skoro hotovo, pár fotek....kdyby měl někdo zájem o boudu, je z laminátu a má asi 83mm na šířku, 165mm na délku a rozvor +-102mm nebo třeba bych pustil i formu z Lukoprenu Gecko-x@seznam.cz
Přílohy
10.JPG
9.JPG
8.JPG
6.JPG
5.JPG
4.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG
LOSI micro rally
Škoda 130 RS
Pajero evo
brusky
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 18, 2012 9:50 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze ke stavbě nového auta

Příspěvek od brusky »

Pěkná práce. Kolik to dalo práce?
Všechno co nevíte o bruskách na dřevo
Uživatelský avatar
gecko-x
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: pon úno 27, 2012 6:57 pm

Re: Diskuze ke stavbě nového auta

Příspěvek od gecko-x »

Děkuju, stavěl jsem to asi 3 měsíce, ale ani bych to nenazval prací, baví mě víc se v tom vrtat, jak jezdit :D Je v tom aj celkem balík peněz, protože jsem většinu plastů vyměnil za dural. Co šlo, jsem vyrobil, ale třeba těhlice a zadní domky jsem objednal přes Ebay, u nás už se to shání hodně blbě.
Teď jsem se ještě pustil do přestavby Losiny micro rally 1/24
viewtopic.php?f=199&t=17611
LOSI micro rally
Škoda 130 RS
Pajero evo
Odpovědět

Zpět na „1:24“