Jaký set pro SCT 2WD

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od Loupák83 »

jo jo každá sranda něco stojí :mrgreen: :mrgreen:
a chlazení (větráček) bych tam dal tak jako tak
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od 06D »

Tak v SCéčku máš místa dost a aktivní chladič mám i na 80A reglu.Teplota s 8,5z X12 na koberci je cca 60°C po 10min jízdy. On se tam hřeje i BEC a čím nižší teplota tim lépe :)
Ano máš pravdu vodotěsný je zalitá kostka bez možnosti opravy. Má zkušenost je že po roce a půl začal zlobit po nějakém upgrade. A v MGM potřebovali jít dovnitř aby na to přišli a jelikož je neopravitelný dostal jsem fungl nový. Takže pro mne super :DDDD Osobně pokud se ten regl neposere do dvou let tak už to přežije navždy :)
Ale doporučuji použít doporučené konekory od MPJet no a pokud máš peníze tak i jejich nabíječku.
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od Loupák83 »

já v placce s X20 17,5z když jedu kudlu tak bez problémů 70st. s X12 při stejném stylu jízdy tak 85st. a to mam chladič
v buggyně jsem na cca 65st. ale to neblbnu s réglem když jsem blbnul s boostem tak to odnesl motor :mrgreen: ale je fakt že to jsem jezdil asi 8 minut

jo a když do toho takhle investuješ tak zapomeň na nějaký polovičatý řešení
prostě vem to nejlepší .... ono na těch drobnostech to zas není taková pálka
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od 06D »

Možná tě bude zajimat jak vypadá výstup z MGM réglu :mrgreen:
tady je video z jízdy https://www.youtube.com/watch?v=dKW4_Ir2WGk zvuk si raději vypni . mladej měl trošku umíněnou náladu :D
Tady je grafický výstup napětí a teploty ( hnědá - napětí, modrá - tepl. motoru, žlutá - tepl. regl):
Controller 2 Jurinka.JPG
no a tady exel soubor s kompletním záznamem hodnot z BlackBoxu reglu : http://ulozto.cz/xmo1Yatg/jurinka-xls a motor,servo a baterka atd je v podpisu :D

Jinak tu volnoběžku má každej regl. Jen když ji vypneš tak ti auto zabrzdí ihned na aktuální hodnotu plynu. Je to dobré v Crawleru nebo expedici, na určité trati v rally ale na dráze nic moc :(
A pak ještě když dokoupíš brzdové světla tak máš i přehled kdy bude končit baterka, jak klesáš pod nastavenou hodnotu tak ti začnou blikáním dávat signál. No a pokud jej budeš brát vem rovnou i prodlužovací kablík ICS-2 konektoru. Je to můj vynález :twisted: mám ho vytáhlý mimo kryt a pak nemusím nic otevírat když chci vyčíst data a hlavně ve vodotěsném provedení se dost blbě dává kablík od USBCommu do reglu :) , Ale je to ranec když si to vše spočítáš tak .... :?
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od YOKODRIFT »

No parada :-) jen se v tom vyznat...nemuzu najit odber motoru v amperech...pod jakou polozkou to najdu?Prosimte jeste jedna vec nekde jsi psal na foru ze pry pri rozbehu do kopce to vypne regl???A jeste neco ma to brzdu v neutralu?Ponevadz u Novaka kdyz pustim plyn tak si muzu nastavit silu brzdy v neutralu a pak normalni brzdu.Jak to tady u toho reglu je?Vis co jestli uz utratit tolik bubaku tak za "neco":-).
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od 06D »

Kolik bere Amper je kolonka Vstupní proud (3 sloupek) . Ten pulzní proud ( poslední sloupek) abych řekl pravdu nevím co je za údaj :( Dobré je porovnání v grafu mezi vstupním povelem a dodaným výkonem. Pokud by se tyto hodnoty lišily tak je pohon (regl+motor) přetěžován !!
Jediný údaj který je nepravda je rychlost auta, pokud ji nastavím aby se ukazovala správně tak zase nebudu znát otáčky motoru ale otáčky hřídele naboje kola :(.
Takže mám v paměti nastaven převod 1:1 a ukazují se mi otáčky na hřídeli motoru.
Když si stáhneš manuál tak tam jsou veškeré nastavení které regl má na str. 10 http://mgm-controllers.cz/manuals/cz-ma ... 1011-a.pdf
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od YOKODRIFT »

OK...prosim te jeste jedna vec...jak je to s tou brzdou v neutrale a tim rozjezdem do kopce kdyz dam plnej....vypne se regl bo jak se to chova...nerad bych koupil za 8litru hovadinu :-)
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od 06D »

ANO MÁ brzdu v neutrále a nastavuje se ve dvou parametrech: 1.parametr je síla po 1° , 2.parametr je prodleva v 0- ?? ms ( nemusí se zapnout hned)
To vypínání byla jen software chyba :). Poslal jsem kompletní data po jízdě na MGM, pak si ještě vyžádali nějaké testy v jiném módu reglu na ukládání dat a pak napsali že už to mají opraveno a na netu byl nový upgrade bez chyby a od té doby to funguje jak má. Chybka byla v toleranci posunu senzorů a regl v některých situacích vypnul (vyhodnotil to jako že se kousnul motor) Ale jak říkám po konzultaci jsem vždy dostal kladnou odezvu buďto že mám já blbé nastavení nebo je chybka v softu a řešilo se jak ji odstranit. Takže někdy jsem měl pocit že jej v malém 1:10 autě v republice mám jen já nebo že pořád prudím :( Odpověď od majitele byla že probíhá vývoj na nové trendy v řízení motorů a je rád pokud se chyba objeví že se ozvu pošlu data popř. celý system a příjde se na problém. Nejlíp se testuje v praxi !! Takže za mne, za své peníze jsem dostal špičkovou techniku která sice stárne opotřebením ale nazaostavá technologii.
Jediné co někomu může vadit je, že je univerzální na vše auta, lodě, letadla, vrtulník (tady probíhá momentálně největší vývoj a změny v softu) a tudíž se občas stane že při opravě softu na vrtulníky přestane fungovat něco na auta. Ale stačí se jen ozvat, na druhou stranu nikdy nevíš u čeho skončíš :D A potom rozměry proti závodním réglum ( holt do Xray ho asi nedostaneš) ale to u SC a podobných modelů není zase tak velký problém a hlavně já neřeším vodu (regl, servo 100% vodotěsný, přijímač ve vodotěsném boxu, takže selhat může jen ten senzor motor na zadku :) )

PS: narval jsem ho i do TTčka :D http://06d.rajce.idnes.cz/TT-01DR_2012/#P1120719.jpg ale on pak zase i s motorem na plný výkon to TTčko rozebíral :twisted:
Olin Bětík....MOVO Racing
Mirek E.
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1727
Registrován: sob pro 18, 2010 7:33 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od Mirek E. »

Nevim co resis, kup za 15 stovek motor Tenshock, naroubuj na nej nejaky regl z Ciny s 2S baterkou a budes litat pres 60 aniz by se motor nejak moc zahral. Svoje Asso jsem se uz 2x snazil spomalit, ale porad to jede pres 50 a ma to nehoraznou silu odspoda. Tahal jsem s tim po trave tatru na pisek, na ktere sedelo 12kg dite, trosku vic to ohulit, tak asi shori spojka...
BMW E30 318i '87 - 1:1 :)
RC az zase nekdy...
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od YOKODRIFT »

Ja ky mas presne typ?No premyslel jsem o Novak Ballistick 550 4.5z...ale v cz ho koupit neni nemozne...
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Odpovědět

Zpět na „COMBA (SETY MOTORŮ A REGULÁTORŮ)“