Jaký set pro SCT 2WD

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od YOKODRIFT »

Pořád se chci držet 2SLiPo...takže mně zajímá jestli z 550 kou dosahnu vetší rychlost a výkon nez u te moji 540...případně do čeho jit aby to byla 100% kvalita.


Ten odkaz na redukci mi mužes poslat?
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Jimmies
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 317
Registrován: sob pro 03, 2011 7:45 pm

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od Jimmies »

550 je vetsi takze bude mit vic sily a pro rychlost tam muzes dat vetsi pastorek coz zase prides o silu ale ne tolik jako u 540. A 4 pólovej by mel mit vetsi silu nez 2 poly.

Ale jestli chces na rychlost tak nebudes zase takovej odpich jedine ze bys vazne pouzil osminovy kombo.
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od Loupák83 »

pokud to chceš na 2S lipo tak pak tu 550 motor co jsem dával 06D a převodový poměr podle teploty motoru 550 by mohla utáhnout o něco těžší než klasická 540 ale to se projeví na odběru. Takže k tomu budeš muset dokoupit i hodně dobrou baterku která celou tu soustavu bude schopna zásobovat.

Jen pro ilustraci já na svý buggyně 4WD s 8,5z motorem když jedu kudlu na dráze tak vyjedu cca 1900mAh
kolega má 5,5z motor a ten za 5 minutovou rozjížďku vyjel přes 3600mAh

Za další s 2WDéčkem nikdy podotýkám nikdy v terénu nepřeneseš tolik výkonu na zem protože to má tolik výkonu že to hravě překoná adhezi a budeš jen hrabat a budeš z toho mít neřízenou střelu která nebude schopná jet rovně.

Pokud chceš něco s brutálním výkonem na blbnutí a neřešíš peníze tak tohle prodej a pořiď si osminu a osaď jí hodně výkoným motorem a min 4S lipo a bude to raketa neskutečná

A ještě jedna připomínka ... Otázka je co tento výkon udělá s převodovkou u Slashe (auto neznám proto) takže to taky zvaž
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Jimmies
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 317
Registrován: sob pro 03, 2011 7:45 pm

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od Jimmies »

Nebo existujou raketový motory ;) jsou sice na jedno použití ale odpich to bude mít pěknej :D
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od Loupák83 »

v tom případě bych to řešil čtyřma raketama
http://www.astramodel.cz/cz/katalog/est ... 21126.html
dvě na každou stranu a elektronickým zapalovačem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od 06D »

chceš brutální výkon a ovladatelnost zároveň :D
zde tvá inspirace : http://mgm-controllers.cz/index.php?cat=video-modelu
a nezapomeň na tenhle popisek : Losi 5IVE-T, motor Lehner 3080/6 LK, TMM 25063-3 X-SERIES, 12S článků. V prvním videu (výše) na trati plné skoků, nebylo možné ukázat jaké rychlosti lze v této konfiguraci dosáhnout. Je téměř nemožné najít dostatečně velkou plochu, kde by bylo možné jet alespoň chvíli na plný plyn. Další videa ....

víš ono každé auto má sve hranice :text-nocomment:
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od Loupák83 »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :shock: :shock: twl 20 koní
Tady je krásně vidět že sice udělali přemotorovanou bestii ale nemaj pro to využití na šotolině dost blbě ovladatelný a to to je 4WD
na asfaltu to sice šlo ale jen do určité rychlosti je tam vidět že pak měl co dělat aby to srovna
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od YOKODRIFT »

Chlapaci jako rychlost bych rek ze mi i staci ale jde o to ze na technicke trati malinko dele trva nez se to sebere...Ne ze by to bylo nejak dlouho ale nevim jak to rict proste ten vykon te 540 je polozenej az skoro u max otacek...Ale kdy uz ho priblizne u tech otacek drzim je to masakr.Novak pise na 6.5 prevod 10, s rotorem 13mm by snes i 9.Ja mam prevod 12.5!!!Ale i tak jsem na teplote 74 jinak 68.Proste jsem premyslel o 550 treba Novak 5000ot/v.Podle Rc kalkulacky s motorem 6,5 jede to auto 75km/h.Z Novakem 550 4,5z jede s tim samim prevodem 58km/h.Jde mi o to ze kdyz tam dam tu 550 treba jestli kdyz to sprevoduju priblizne na tu samou rychlost jak u 540 jestli to bude stejne rychly nebo to bude mit jeste lepsi akceleraci v nizkych otackach.Aby jsem nekupoval zbytecne neco co bude sice silny ale pomali...
Sasmozrejme se chci drzet 2sLiPo!!!
1/8 tam nedam kvuli prumeru motoru.
Taky nevim jak to udelat s pastorkem u 550 protoze maji rotory vetsi prumer jak 540.U slashe 2wd je modul 48-pitch a 550 prej ma 36 pitch.

Myslim ze co se tyce znacek tak jedine Novak,Tekin,Castle...


A pro nenechavce proc chci silnejsi motor,hlavne proto ze se mi libi jak to jede bokem na asfaltu kdyz vyjizdim se sotoliny...jenomze 6.5 to umi potahnou na tom asfaltu jenom cca 3 metry a treba ten silnejsi motor by to zvladal i dele :-) a je to opravdu parada verte mi :-)
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od Loupák83 »

tak ono na asfaltu ti bude držet většina gum takže s tím driftovat nepůjde a myslim že by si tam mohl mít i výkonější motor a stejně by ti to "nepomohlo"
Takže dej nejtvrší gumy který seženeš a možná se to zlepší případně změň povrch z asfaltu na šotolinu
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od YOKODRIFT »

Podlouhém googlovaní jsem přišel na tohle...Je hodně důležité vědět na kolik LiPo chce člověk model provozovat.Od toho se odvíjí jaký motor a hlavně regulátor použít.Protože pokuď chceme model provozovat na 2S nebo 3S je v tom velice vyrazný rozdíl!!!Zjistíme to podle jednoduchého výpočtu...

watty:ůčinnost:volty=ampéry

tabulka na výpočet tady http://www.prevod.cz/index.php?str=412&raz=1

Ti kteří zapoměli co se učili ve škole :-) pomůže tohle

http://www.cez.cz/edee/content/microsit ... a/fyz3.htm


Samozřejmě nejdříve musíme vědět co chceme za motor,vypočítat jeho předpokládaný odběr v Ampérech a pak podle toho můžeme vybírat regulátor.

Takže například vezmeme motor

LRP X12l 550 short course 4.5z
RPM 33840
Weight 240g
kV 4700
Power 850W
Magnet material Sintered 13.0mm
Voltage input 4.8-11.1V
Efficiency 91%

P - výkon (jednotka W)
U - napětí, připojené ke spotřebiči (jednotka V)
I - proud procházející spotřebičem (jednotka A)
R - odpor spotřebiče (jednotka ohm)
n - účinnost


Takže podle vzorce " P:n:U=I vypočítame 850:0.91:11.1=84.15

Tzn. že při napájení 11.1V motor veme 84.15 Ampér

Situace se ale změní pokuď chceme aby motor podával stejný výkon (W) při 7.2V!!!

Takže 850:0.91:7.2=129.73

Tzn. že při napájení 7.2v si motor vezme 129.73 Ampér!!!

Podle tohohle výpočtu zjistíme jaký regulátor připadně baterii pro svůj motor potřebujeme.

Samozřejmě to musíme i něčím nakrmit takže pokud máme 2S LiPo o 7600mAh z 30C může nám baterie dát až 228 Ampér ale pozor tj jen při plném využití baterie!!!Ve skutečnosti je to o asi 20% méně ponevadž LiPo se vybít uplně nemůže kvůli jeho poškození.

U 540 motorů to až tak dramatické není vzhledem k tomu že se používaji ve většině případů na 2S LiPo.Horší je to když už chceme používat větší motory třeba 550 a uplně nějhorší motory 1/8 kde jsou výkonem někde u 3000Wattů!!!Tam se můžeme dostat i nad 400Ampér při 2S samozřejmě z více článkama odběr klesá.


Takže abych to schrnul v mém případě pokud použiju motor 550 od firmy LRP nebo Novak a budu jej napájet 2 nebo 3S LiPo bude mi stačit regulátor o trvalém proudu 160A.


No a co se týče těch regulátoru rozhodl jsem se pro MGM Compro poněvadž si myslím že patří ve světě mezi absolutní špičku.Vybavenější regulátor jsem nenašel.Česka kvalita,servis a záruka.

Pokuď se mílim,opravte mne:-)
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od Loupák83 »

Elaborát moc pěkný, ALE tohle je teorie. Praxe občas bývá jiná. Roli ti v tom bude hrát váha, vnitřní odpor auta(myšleno převodovka ložiska a další věci)
Za další budeš potřebovat i dost výkonné chlazení protože při těchto parametrech ti bude všechno topit jako kamna. Pak taky bude záležet v jakým terénu a povrchu budeš jezdit.

Edit: a taky na stylu jízdy, největší nápor celá elektronika dostává při rozjezdech hlavně těch rychlých a pak taky styl jízdy plnej plyn plná brzda
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od YOKODRIFT »

To mi je jasny :-) ale clovek musi vedet aspon priblizne jaky ma motor max odber v amperech...jako pokud je dana wattaz vyrobcem na urcity pocet voltu tak to by meli byt max hranice...tedy aspon priblizne...Z neceho se vychazet musi.Pak tady mame u reglu trvaly a kratkodoby max proud v Amperech,takze pokud napr je regl 160/200A,tak na 550 motor cca 1000w pri 7.2V to musi bohate stacit.:-)
Ano pri rozjezdu a brzdeni to kolisa...ale jen kratkodobe proto to kratkodobe zatizeni u reglu.Myslim ze MGM Compro to tam ma jasne v navodech napsane.A neni problem jim tam poslat nový motor,servo,baterii a nechat si to od nich slozit.Ponevadz zalezi na kazde blbosti treba jak dlouhe jsou kabely od baterie k reglu apd.Podle toho skacou ampery.A prave o tom to je...jo cina OK dobry ale co servis treba i pozarucni?I Novak,Tekin to je moc hezky ze to clovek koupi na webu kdekoli ale co uz zminovany servis???
Jo MGMko je drahe normalne za jeden regl od nich ma clovek dva...nj ale jaky?

Mam regulator Novak s ochranama a ze se kouslo lozisko o tom vubec nevedel a vesele si motor jel dal i pres teplotu 130C...no proste tragedie...servis ani zadna podpora od amiku proste nic.Poslat se to tam ani neoplati.To uz je lepsi fakt ta cina od Hobbywingu:-)

Ono vybrat u SCT motor neni jen tak jednoduchy auto je 1/10 ale rozmerove 1/8...a pak babo rad.Hlavne kdyz to clovek chce zdimat z 2s LiPo.Nekdo tady rika ze 6.5 je moc silna ale za mne rikam "hovadina".Na vykon si zvyknes a hotovo.:-)
Pro mne akurat jen mi chybi sila na spodku.
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od Loupák83 »

o výrobci jsem neřekl jediné křivé slovo, já to bral všeobecně že teoretickej základ máš dobrej ale není to mantra že to tak musí být. A ano MGM je špička to bez debat.

Básník chtěl svým příspěvkem říct že když už sis dal tu práci sehnal info a vybral myslim tím to TOP co lze a i tak si osobně myslim že to bude na hranici možností celé sestavy tak by byla velká škoda opomenout i další věci v tom celku
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
06D
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 509
Registrován: pon zář 13, 2010 8:49 am
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od 06D »

Tak já mohu jen potvrdit že výrobce je ok Co se týká podpory a zaručních i pozaručních servisů perfektní. Osobně bych konzultoval s p. Dvorským sestavu a on navrhne regl. U těchhle aut nastává i problém při jizdě bez plynu a brždění kdy motor generuje napětí a regl musí jeho hodnotu snést. A hlavně asi jako jediní jsou schopni udělat 100% vodotěsný regl se zárukou na těsnost, mimo slané vody.
Olin Bětík....MOVO Racing
Uživatelský avatar
YOKODRIFT
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 187
Registrován: sob říj 31, 2009 12:58 pm
Bydliště: Vysočany

Re: Jaký set pro SCT 2WD

Příspěvek od YOKODRIFT »

Prave ze jsem na MGM napsal email a poslal jsem seznam motoru ktere bych eventuelne pouzil a bylo mi receno ze 160/200A bohate staci ale doporucovali mi s aktivnim dabl chlazenim.Nebo 280/350 bez chlazeni.No v kazdem pripade je lepsi ten motor tam poslat asi no.Oni to vyzkousej zmeri a navrhnou co a jak.Myslim profi pristup.Jinak souhlas se vsim :-)
U tech 100% vodotesnych reglu nejde provadet eventuelni oprava.Vodeodolny snad musi stacit.
Myslim ze ta 550 z tezsim prevodem splni moje ocekavani.Stejna rychlost,vetsi sila,mensi teploty,aspon doufam tedy:-)MGM regulatory maji i volnobezku...parada.Pres 2000 kroku v jednom parametru,telemetrie atd...Snad udelam dobre.Ta cena ale tomu odpovida no :-(
Traxxas Slash - probíhá scale přestavba na Trophy truck (Cyconxc)
Odpovědět

Zpět na „COMBA (SETY MOTORŮ A REGULÁTORŮ)“