Gaz 47 1/12

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Pavell
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 22, 2018 3:33 pm

Gaz 47 1/12

Příspěvek od Pavell »

Tak po dlouhé době zase trochu modelaření předloha je gaz 47 měřítko 1/12.Jelikož je to můj první pásový podvozek tak doufám že se povedl.Jenom po testech se mi zdá že je to pomalé tak vyměním motory a dám větší pastorky.jak to vyzkouším tak dám vědět. Foto na rajčeti.http://recpavel.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 978
Registrován: ned dub 30, 2017 12:26 pm
Bydliště: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Gaz 47 1/12

Příspěvek od Milan3528 »

Pavle,pěkná práce.Ony existují převodovky rychlejší než co tam máš ty.Máš tam podle fotek 4:1 (počet převodových kol) a zkusil bych tedy 3:1.Tam je o jedno kolo míň.My tankáni spíše zpomalujeme.Tohle je ale rychlík a taky větší měřítko.
Pavell
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 22, 2018 3:33 pm

Re: Gaz 47 1/12

Příspěvek od Pavell »

Díky za rady hned na to kouknu.
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Gaz 47 1/12

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Moc hezká stavba, ale ta barva to podle mě dost pokazila. Vůbec mi k tomu nesedí. Slušela by tomu ta stará vojenská co je na tom originále.
Pavell
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 22, 2018 3:33 pm

Re: Gaz 47 1/12

Příspěvek od Pavell »

Ale je to RUSKO a tam se meze fantazii nekladou.Jinak barva byla doma a na nic jiného už se nehodila. :)
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1568
Registrován: úte pro 08, 2015 6:59 pm
Bydliště: Blansko

Re: Gaz 47 1/12

Příspěvek od Jozef Dojčar »

Nechci polemizovat o tom, ze které části zeměkoule stroj pochází a jaký tam mají vkus. Jenom mi přijde škoda (a tady jenom prezentuju svůj pohled na věc) zdevastovat hezkou pečlivou práci finální úpravou. Stejně tak se dá zase obráceně zachránit mírně odfláknutá stavba.
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 978
Registrován: ned dub 30, 2017 12:26 pm
Bydliště: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Gaz 47 1/12

Příspěvek od Milan3528 »

To se dá ještě zachránit a přestříknout.Dej do barvy 20 % Buffu a získáš tím vyšísovanou barvu.Zvolil bych nějakou khaki nebo olivu.
Uživatelský avatar
paspap
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 346
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:39 am
Bydliště: Plzeňsko

Re: Gaz 47 1/12

Příspěvek od paspap »

Taky bych se přimlouval za trošku doladění barvy. Moc hezkej model, ale ta barva z toho udělala plastovou hračku,což je
velká škoda :doh:
Pavell
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 22, 2018 3:33 pm

Re: Gaz 47 1/12

Příspěvek od Pavell »

Pravda je že ta barva není ideální, ale nazvat to plastovou hračkou to je moc.Víš co to dalo hodin práce navíc to není model z krabice ,ale stavba od základu.nad tou barvou popřemýšlím jestli se mi bude chtít tak to přestříkám.ale spíš asi ne.
Uživatelský avatar
paspap
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 346
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:39 am
Bydliště: Plzeňsko

Re: Gaz 47 1/12

Příspěvek od paspap »

Neber to ve zlém,to jsem neměl v úmyslu a jak vidíš není to jen můj názor. Napsal jsem ti ,že je to krásnej model, jen ta barva
ho bohužel degraduje. Právě,že je to škoda. Nemusíš se hned urážet, naopak, snažíme se tě jen posunout k ještě lepšímu modelu.
Taky nás můžeš poslat kamsi....
Snažíme se tady pomáhat si, ne se urážet, tak promiň, jestli jsi to nepochopil,že to nebylo ve zlém :hand: .
Pavell
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 22, 2018 3:33 pm

Re: Gaz 47 1/12

Příspěvek od Pavell »

Nejsem uražen ani v nejmenším jen mě tvůj názor trochu skolil.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1969
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: Gaz 47 1/12

Příspěvek od honza 1960 »

:lol: ..Až se tu objeví Kejháček,tak ti řekne,abys to zaflágal blátem,že je to moc nový a budeš míš úplně jedno,jakou barvou to máš ted nastříkaný..Znám ho,co dovede.. :lol:
Pavell
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 22, 2018 3:33 pm

Re: Gaz 47 1/12

Příspěvek od Pavell »

Jo to je dobrý nápad a levný řešení super :lol:
Pavell
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 22, 2018 3:33 pm

Re: Gaz 47 1/12

Příspěvek od Pavell »

Tak jsem provedl drobné ůpravy motory jsem vyměnil za mig380,převodovky jsem jsem upravil na 3:1 a a kolo co mi zbylo jsem rozlisoval a udělal z něho 15z pastorek.Výsledek perfektní.Vzadu jsem stvořil automatické napínáky pásů a v kolech jsem zvětšil drážku pro vedení pásů,protože se hrozně zanášely bordelem a sněhem a v důsledku toho mi pořád padaly pásy.Teď se zdá být vše ok.ale uvidíme po dalších testech.
Odpovědět

Zpět na „VOJENSKÁ TECHNIKA“