RC Tatra 148 VNM 1:10

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kocina_148
Nováček
Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: čtv pro 15, 2016 3:56 pm
Bydliště: Holíč SR

Re: RC Tatra 148 VNM 1:10

Příspěvek od Kocina_148 »

Chlapi velký díky za pochvalu a taky velký dík za kritiku, posúva mna to dalej. Detaile na kabíne určite ešte pribudnú tie antenky na nárazníku mám v pláne, urcite zrkátka, vzadu rererva, box na verchajch.... len keby som to tam dal všetko ešte pred lakom tak by sa to špatne lakovalo. Takže postupne bude pridávať. Aj paraboli svetel dostanú lesklú vnútornú časť a sklíčka, elektronika bude plne funkční, domečky s filtry sú nachystané na blinkre, aj boční blinkre budu fungovat, trošku mám obavy ze skel, material už mam doma, zase z reklamnej agentury 0,8mm plexisklo, takze sa bude tvarovat a ohýbat aby to tam sedelo co najlepšie. To tažné oko v prednom nárazníku bude asi trochu problém, ale uvidím co sa s tým bude dať urobit. Pro istotu sem kupil farbu v spreji hned 3x v rovnakej šarži tak nejaké dolakovaní nebude problém.
Moc si vážim že tu mám kritiku aj pochvalu, ešte raz díky :text-thankyouyellow:
Uživatelský avatar
Kocina_148
Nováček
Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: čtv pro 15, 2016 3:56 pm
Bydliště: Holíč SR

Re: RC Tatra 148 VNM 1:10

Příspěvek od Kocina_148 »

Tak púvodní plán zadních disku moc nevyšel, sustružení celkem fajn ale výsledek sa mi nepáčil aj ked som sa moc snažil. Takže plán B - 3D tlač, tu je výsledok, zatial mám len jeden kus na skúšku offset je presný, tvar disku však nieje uplne origo, ten široký límec je tam preto lebo drží pneu na disku. Teraz ešte smootovanie a može sa lakovať.
http://img23.rajce.idnes.cz/d2303/13/13 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
Kocina_148
Nováček
Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: čtv pro 15, 2016 3:56 pm
Bydliště: Holíč SR

Re: RC Tatra 148 VNM 1:10

Příspěvek od Kocina_148 »

Tatra teraz dlho odpočívala, pekné počasie tak boli brigády na záhrade a doma. Ale cez veľkú noc hlásia škaredé počasie tak dúfam že sa zašijem opäť v dielni :text-lol:
Aj zadné disky sa budú aspoň trocha podobať
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Tatra 148 VNM 1:10

Příspěvek od Jirkacbx »

Disky pěkný,ale zdá se mi,že je korba vcelku vysoko?
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Míla
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 817
Registrován: pon srp 15, 2016 11:06 am
Bydliště: Písek, jihočeský kraj

Re: RC Tatra 148 VNM 1:10

Příspěvek od Míla »

Jirko, já myslím že to bude tím rámem protože není rovný jako u tatrovky ale je prohnutý, je to poznat podle toho kde jsou uchycené pružiny a jak nízko je zadní strana kabiny. Ale určitě s tím Kocina ještě něco vymyslí.
Hasičská technika MB Sprinter RZA,PLHA, Scania R series, CAS,KHA,KA
Speciální pásová technika.
https://rcpupisek.rajce.idnes.cz/
rc-pozarni-utvar-pisek.webnode.cz
facebook.com/rc.pozarni.utvar.pisek
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: RC Tatra 148 VNM 1:10

Příspěvek od Hepcziiik »

Jirkacbx: vysoko vzhledem k čemu?
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Tatra 148 VNM 1:10

Příspěvek od Jirkacbx »

Míla : Ty mlč a nemysli.
Hepcziiik : Vysoko vzhledem k pneu a kabině.
Pustit korbu tak nízko,co by trochu vypadalo s kabinou a klidně přes rám,aby nebyl vidět.Radši počkám na Kocinovo vyjádření :-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Kocina_148
Nováček
Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: čtv pro 15, 2016 3:56 pm
Bydliště: Holíč SR

Re: RC Tatra 148 VNM 1:10

Příspěvek od Kocina_148 »

Servus, tak ako som sľúbil, počas sviatkov sa darilo na výbornú, ale najprv sa vrátim k diskusii o výške korby, ano je to vysoko, teda na fotke je to ešte vyššie ako reál lebo korba nebola prišrubovaná ale iba položená a v dierach sú zašrubované šrubky ktoré držia korbu na ráme, aby som ich nestratil. Tie šrubky su tam len na pol zavitu a cca 1,5cm trčia hore, takže celá korba je na ních len položená. Okrem toho na korbe ešte budú doplny ktoré to aspon opticky budú zmenšovať, korba však bude aj tak vyššie ako scale model lebo som dal vysoké tlmiče a je tam velké krýženie náprav. Takže by drhli kola keby to bolo nižšie.
Ale darilo sa mi aj tak, kabína už je matná, + vyrobené zrkátka, držák rezervy za kabínu a ,,antenky,, do predu na nárazník, neni to sice 100% ale myslím že sa mi to podarilo fotky doložím až po laku. Zajtra ráno by sem chcel dorobit čelné a bočné okna, maják na strechu a detaile, čím by bola búda oficial hotová a potom pujdu na korbu nádrž, kaslík na vercajch kde budu vypinače a potom elektrika. + Sa mi medzi sviatkami podarilo dorobiť komplet repas náprav a vymedzenie vúle medzi ozubenýma kolama čím HG nápravi strašne trpí a všetky linky sú kovové klby 3M závitovka 4mm hliníková trubička a černá zmršťovačka jak ochrana. Vypadá to lepšie a je to asi 1000x pevnejsie než tie seriové plasty z HG p601 podvozku. Takže aj podvozok je hotový. Nechcem predbiehať ale dúfam že do leta bude všetko jazdiť vrčať svietit a fungovat tak ako si predstavujem. Akurát ten podval pod tank čo má byť zaprahnutý za Tatrou asi nestihnem, ale šak zase príde zima.
Uživatelský avatar
Kocina_148
Nováček
Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: čtv pro 15, 2016 3:56 pm
Bydliště: Holíč SR

Re: RC Tatra 148 VNM 1:10

Příspěvek od Kocina_148 »

Včera som sa pustil do okien, 0,8mm plexi bola fajn robota, stačilo trochu nahriať a pekne sa tvarovalo ako som potreboval. Problém nastal pri nalepení okien do kabíny. Kúpil som za 369Kč Patex cristal eye (po vytvrdnutí zostane vraj úplne číre) a vraj lepí všetko. Je úplne nah*vno!!!! Vytláčanie s tuby pomocou klasickej pištole strašný boj, lepidlo nedrží nikde inde než na prstoch. Vraj zaschne už do 15 min, po pol hodine som nepoznal žiaden rozdiel no už bolo vidno že niektoré časti odskočili a vôbec nedržia. Po 24 hod lepidlo sice akoby zatuhlo ale len na povrchu a okna odpadavaju len pri dotyku prstom. Takže som všetky okna vytiahol lepidlo z okien išlo len vyžmolkovať a s kabíny som ho oškrabal malým šrubovákom. Proste otras :-oo
Dnes to skusim s klasickým 100% silikonom. Ten doposial nesklamal.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: RC Tatra 148 VNM 1:10

Příspěvek od Kejhak »

Taky jsem hledal způsob zasklívání. Použil jsem H-profil MPJet
http://www.mpjet.info/market/index.php? ... ts_id=1126
Ale nedostal jsem do něj plech 1,5mm a "sklíčko" z CD obalu, tak jsem ho roztrhl a je na sklo a rám lepenej jen z venku.
viewtopic.php?f=183&t=20931&start=195
Lepil jsem vteřiňákem na "skla". Třeba Tě to nějak inspiruje.:-)
Zajímá mě, od kud máš plexi 0.8mm. Prozradíš?:-)
Jinak sleduju, jak se vede - pěkný, líbí se mi to.
Uživatelský avatar
Kocina_148
Nováček
Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: čtv pro 15, 2016 3:56 pm
Bydliště: Holíč SR

Re: RC Tatra 148 VNM 1:10

Příspěvek od Kocina_148 »

Ahoj, dekuju za dradu, bohužel sekunďák nevyužiju protože búda je robená na kopyto a nemá všade rovnakú hrúbku ani rovinu, takže potrebuju neco co vyplní prípadné nerovnosti. Takže zostanu u toho silikonu. Dneska to skusim znova, snád sa podarí.
Plexi mám od kamoša z reklamnej agentury, občas sa za ním stavim a prohradu odpad a odrezky :text-lol:
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: RC Tatra 148 VNM 1:10

Příspěvek od Kejhak »

Když jsem psal, tak nešlo o použití vteřiňáku, ale hlavně o použití toho zasklívacího H-profilu od MpJet. To jsem myslel, jestli by Ti to nepomohlo. :-)
Uživatelský avatar
Kocina_148
Nováček
Nováček
Příspěvky: 63
Registrován: čtv pro 15, 2016 3:56 pm
Bydliště: Holíč SR

Re: RC Tatra 148 VNM 1:10

Příspěvek od Kocina_148 »

Aha, jasne už chápu, takze by som musel vyrezať okná napresno do búdy a prilepiť profil na kabínu a do profilu vložiť okna. To nieje špatný nápad. Ešte to zvážim. Díky
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: RC Tatra 148 VNM 1:10

Příspěvek od Kejhak »

Ano, tak nějak. Ten profil nestojí čerta kus, aby nešel objednat jen na zkoušku a s nějakým kouskem plexi zkusit, jestli Ti to půjde na kabinu, nebo ne, než začneš upravovat už to naohejbaný sklo.;-)
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: RC Tatra 148 VNM 1:10

Příspěvek od Jirkacbx »

Na lepení plexi jedině Acrifix 192.
Drží asi do 10ti minut parádně,je schopný zalít i větší spáry a mezery,případně zalít nadvakrát.
Trochu smrdí jako každý lepidlo,ale k vytvrzení potřebuje UV záření,stačí i to ze sluníčka venku.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Odpovědět

Zpět na „VOJENSKÁ TECHNIKA“