Neznámý typ tanku předelávka

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
BoSS
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 14, 2012 8:44 pm
Bydliště: Třinec

Neznámý typ tanku předelávka

Příspěvek od BoSS »

Na půdě jsem našel tento starodávný tank, ani nevím co to je za typ. Chtěl bych ho dostat do pohybu. Chci znát váš názor. Původní pohon, který byl přesouváním ozubeného kolečka bych asi nahradil asi dvěmi servy http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... ove-MG946R. To právě bych chtěl poradit jak serva upravit. Vím že je třeba je odstranit dorazy aby se protáčely. Regulátory bych nechal ty kreré jsou v servech.
Přílohy
takhle byl řešen pohon tanku z použití jednoho motoru
takhle byl řešen pohon tanku z použití jednoho motoru
tank 1 (1).jpg
IMG_0219.jpg
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Neznámý typ tanku předelávka

Příspěvek od rotruck »

Tak na tohle tohle FLačko od Ankera ani nesáhni ......... našel jsi malý poklad , je li to kompletní tak cena tohoto východoněmeckýho veterána začíná na 1500,- a dokáže se přehoupnout i přes 2500,-
Vystav to do vitrínky , nebo to prostřel a kup si za ten peníz nějakýho číňana ......... stejně to není žádný slušný měřítko na přestavbu :wink:
BoSS
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 14, 2012 8:44 pm
Bydliště: Třinec

Re: Neznámý typ tanku předelávka

Příspěvek od BoSS »

Tak prodávat ho určitě nebudu. Je pravda že tenhle tank jsem ještě nikde na webu nenašel. No není zas tak malý 25x14x15 navíc na velikosti nezaleží. Vitrínku bohužel nemám.
Uživatelský avatar
PetrK
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1074
Registrován: pát led 26, 2007 4:21 pm
Bydliště: kousek od Tábora

Re: Neznámý typ tanku předelávka

Příspěvek od PetrK »

Než do něj "řízneš", koukni a klidně se i zeptej tady, třeba opravdu zjistíš, jaký to vlastně máš poklad... :wink:
http://starehracky.cz/
Petr "kyby" Kýbus
modelařím pro radost...
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Neznámý typ tanku předelávka

Příspěvek od rotruck »

Ankery T66 a Flaky jsou v měřítku 1:25 což je dost malý i proti Bruderu , navíc ty gumový pásy nebyly nic moc a zvlášť po těch letech ............ Ale stejně koukám , že ovládání už je amputované , tak klidně přestavuj .
BoSS
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 14, 2012 8:44 pm
Bydliště: Třinec

Re: Neznámý typ tanku předelávka

Příspěvek od BoSS »

Poptám se. Řezat se nic nebude. ten mechanizmus jde vymontovat i bez řezání, ale vím jak to myslíš :) jde vyndat celý takže bude zachován. udělám podobný držák jenom na serva a ostatní věci. Navíc chci ho mít funkční a nechce se mi za nim běhat :--)
Uživatelský avatar
Lada B
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 528
Registrován: čtv zář 08, 2011 11:28 am
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Neznámý typ tanku předelávka

Příspěvek od Lada B »

Ahoj, tak tedy stav, tak jak jde dlouhodobý výzkum, MG 946R jsou vhodná nebo HX 12K, záleží, čím to budeš napájet. Vyndáš doraz a zalepíš potenciometr v klidové poloze. To je celá úprava serva, pak jen zabudovat a namixovat vysílačku.
BoSS
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 14, 2012 8:44 pm
Bydliště: Třinec

Re: Neznámý typ tanku předelávka

Příspěvek od BoSS »

Ahoj. Zalepit potenciometr v klidové poloze? Viděl jsem video jak potenciometr úplně vyndal a drátky spojil k sobě přes odpory. Je to ale asi podle typu serva. Jedno microservo mám doma tak jsem ho cvičně rozmontoval a tam by se úprava podle videa nedala udělat. Zkuste mi to trošku blíž popsat, jak to je s tím potenciometrem. Dík.
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Neznámý typ tanku předelávka

Příspěvek od rotruck »

Mikroserva většinou potenciometr nemají , mají vesměs plíškové snímače . Velké ho bude mít, neboj :wink:
Uživatelský avatar
Lada B
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 528
Registrován: čtv zář 08, 2011 11:28 am
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Neznámý typ tanku předelávka

Příspěvek od Lada B »

Mě ty odpory fungujou, ale někdy bývá problém s přesností dvou odporů. U velkých serv bych tam nechal potenciometr a zelepil, dnes už bych je dle možností modelu i vytáhl ven pro případ doladění, pokud to třeba nedovoluje vysílačka.
Odpovědět

Zpět na „VOJENSKÁ TECHNIKA“