Obrněný Rolls Royce

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
fokker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: úte led 17, 2012 5:54 pm

Obrněný Rolls Royce

Příspěvek od fokker »

Není to sice tank, ale do vojenské techniky patří. Dokončil jsem obrněný Rolls v měřítku 1:4. Zatím pár fotek, TTD dodám. :D
Přílohy
101_1740.jpg
101_1741.jpg
101_1739.jpg
101_1738.jpg
101_1737.jpg
101_1736.jpg
Uživatelský avatar
láďa
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1325
Registrován: pát úno 12, 2010 8:28 pm
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrněný Rolls Royce

Příspěvek od láďa »

Supr práce máš to opravdu moc pěkný :clap: :clap: :clap:
VOLVO FH 12 GLOBETROTER 420 (tamiya) LIAZ 18.33 MAXI tahac návěsů (ve výstavbě 70% vlastni vyroba) LIAZ 8x8 ve výstavbě Kenworth W900L double sleeping cab(přestavba tamiya)
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrněný Rolls Royce

Příspěvek od Jirkacbx »

Neměl jsi tuhle potvoru v jiným tématu před časem?
Někde jsem to tu zahlídnul,takže si to radši přidej k minulýmu tématu a tohle smáznem.
At to máš pěkně pohromadě :-)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
fokker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: úte led 17, 2012 5:54 pm

Re: Obrněný Rolls Royce

Příspěvek od fokker »

Měl jsem pár fotek v tématu, kde jsem řešil umístění reproduktoru a servo pro otáčení věže. V sekci o technice. Ale to bych spíš smazal tam. Samostatné téma na tenhle obrňák tu ještě nebylo. Byly to tyto fotky:
Přílohy
rr3.jpg
rr2.jpg
fokker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: úte led 17, 2012 5:54 pm

Re: Obrněný Rolls Royce

Příspěvek od fokker »

Mimochodem tyto staré fotky už současnému stavu moc neodpovídají, dost věcí jsem v průběhu stavby změnil. Kola jsou jiná, traktorový vzorek se v období WWI a ve dvacátých letech zrovna moc nepoužíval. :--) A taky jsem měl jen čtyři a nebyly by rezervy.
Náhon zadní osy řemínkem se naprosto neosvědčil, pořád jsem ho dotahoval a stejně pořád prokluzoval. Teď to mám poháněné řetězem z kola. Použil jsem nejmenší a největší pastorek z vyřazené zadní kazety, 11 a 28 zubů, převod asi 1:2,5. Jinak zůstal motor s převodovkou z 12V čínské akuvrtačky. Napájený je z Pb aku 12V/4,5Ah. Nepředpokládám, že bych jezdil v kuse několik hodin a už tak je auto dost těžké, celkem má 20,5kg. Regulátor je Dsys 32A, asi by byl lepší silnější, při zablokování auta a přidání plynu vypíná. Ale nevím, jestli to není úmyslná ochrana motoru. Výkon pohonné jednotky jsem zkoušel zatím jen v dílně vyjížděním prkna opřeného o soustruh, v terénu obrněnec zatím nebyl.
Ovládané fonkce jsou směr a smysl jízdy, otáčení věže, náměr kulometu a střelba (15 starťáků). Reflektory se zapínají jen ručně, vypínači na podvozku a na věži. Celá věž se dá sejmout pro přístup k nabíjení kulometu. Pak zůstane jen ta překližková základna, viditelná na předchozí fotce. Věž je na ní jen posazená, zajištěná výstupkem proti pootočení a gumovou smyčkou, aby na nerovnostech nenadskakovala. Kulomet se servem náměru je připevněn k základně.To ještě všechno nafotím.

A pro ten reproduktor jsem nakonec udělal v zadní části nástavby žaluzie. Je perfektně slyšet na volnoběh a při pomalé jízdě, při přidání plynu už převládne hučení motoru z akuvrtačky. Narozdíl od náklaďáku, kde je stěračový motor, který není za jízdy téměř slyšet.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrněný Rolls Royce

Příspěvek od Jirkacbx »

Dsys 32 je pro modely tak do 2.5 - 3kg s tim převodem,co na modelu máš.
Pokud převod řemenem,tak jedině ozubeným.Hladký prostě nepřenese sílu pro rozjezd.
A když tam máš už řetěz,radil bych zvětšit převod a třeba menší řetízek od http://www.haberkorn.cz/ s převod. kolama.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
fokker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: úte led 17, 2012 5:54 pm

Re: Obrněný Rolls Royce

Příspěvek od fokker »

Takhle mi ten převod docela vyhovuje. Na plný kotel jede odhadem (a výpočtem z otáček) kolem 8km/h. Po prkně skloněnám asi 30° vyjíždí tahem na minimální otáčky, takže nějaký ten kopeček taky zvládne. Není to trial, je to vozidlo na předvádění. A nemůže to být úplný plazivec, pokud má jezdit na ploše společně s létáním, musí stihnout odjet, když bude mít nějaké éro problém a bude nouzově přistávat.
O ozubeném řemenu jsem taky uvažoval, ale díly na tenhle převod jsem dostal zadarmo v opravně kol. Stačilo jen vysoustružit náboje. Regulátor by asi silnější chtěl, ale vypíná jen při zablokování auta a přidání na plný plyn, za jízdy to zvládá v pohodě. Zablokovaný motor ještě ve vrtačce bral kolem 15A, takže 32A mělo stačit. Ale asi se v tom projevil odpor bočníku, vypínače vrtačky a provizorních slabých kabelů a při definivní instalaci to bude víc.

Ještě pro upřesnění, na motoru samozřejmě zůstala planetová převodovka z vrtačky. Převod 1:2,5 je od výstupu převodovky na kola.
Uživatelský avatar
láďa
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1325
Registrován: pát úno 12, 2010 8:28 pm
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrněný Rolls Royce

Příspěvek od láďa »

Fokker ten regulátor vyměn a co nejdřív protože ti hrozý že Ti odejde v tý nejhorší možný době.Ono aku vrtečka má sice 15A odběr ale spočítej si váhu celýho modelu,v jakým terénu budeš jezdit předpokládám po trávě nekde na akci při ukážkach bujů a tam určitě ho šetřit nebudeš takže 32A regulátor je hodně málo opravdu Ti hrozý že Ti to všechno schoří.
VOLVO FH 12 GLOBETROTER 420 (tamiya) LIAZ 18.33 MAXI tahac návěsů (ve výstavbě 70% vlastni vyroba) LIAZ 8x8 ve výstavbě Kenworth W900L double sleeping cab(přestavba tamiya)
fokker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: úte led 17, 2012 5:54 pm

Re: Obrněný Rolls Royce

Příspěvek od fokker »

JJ asi ho vyměním, koupím 56A a tenhle přijde do náklaďáku, kde je samodomo regl. I když jsem ho při zkouškách nešetřil, náš dvorek není největší, takže rozjezd na plný plyn a zabrzdit zpětným chodem už jsem zkoušel. Regl byl při všem vlažný. Jediné, co nezvládne je plný plyn do zablokovaného motoru.
Uživatelský avatar
láďa
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1325
Registrován: pát úno 12, 2010 8:28 pm
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: Obrněný Rolls Royce

Příspěvek od láďa »

Ono plný plyn u zablokovanýho motoru dává každýmu reglu pořádne zabrat a tehda vyletí odber neskutečne nahoru na tvém mýste bych vzal 90A sice stojí o neco výce ale zase máš jistotu že tam máš nakou rezervu a v tvém případe když počítáš z nejakým nuzovým přistáním letadla tak bych to nepodcenil.
VOLVO FH 12 GLOBETROTER 420 (tamiya) LIAZ 18.33 MAXI tahac návěsů (ve výstavbě 70% vlastni vyroba) LIAZ 8x8 ve výstavbě Kenworth W900L double sleeping cab(přestavba tamiya)
fokker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: úte led 17, 2012 5:54 pm

Re: Obrněný Rolls Royce

Příspěvek od fokker »

No vzít můžu cokoliv, ale 90A při 12V je přes 1kW příkonu. To dostane v pohodě do vzduchu 10kg letadlo. :shock: Takové proudy tam myslím netečou. Ono ani zablokovat ten motor v provozu nejde, dřív začnou kola prokluzovat. Navíc takový proud by nezvládl ani hermetický Pb aku 4,5Ah a ani vypínač, přes který proud motoru jde. Ten je na 2x12A. Je tedy před reglem, takže zpětné proudy při brzdění tam asi netečou. Nevím, jestli Dsys umí rekuperaci, v návodu jsem o tom nic nenašel.
Odpovědět

Zpět na „VOJENSKÁ TECHNIKA“