Rada :)

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada :)

Příspěvek od Jirkacbx »

Ale modelařina to je,když někdo neví,jak udělat a seštelovat 2 serva s brzdou a planetový diferák,aby se pak model nechal ovládat podle potřeby.
Jedno servo brzdí,druhý má volný průběh a je odlehčený.
Chlapi,trochu logicky přemýšlejte 8)
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada :)

Příspěvek od Pajik_CZ »

v řešení diferenciálem a brzdama vidím jednu nevýhodu - v terénu by to mohlo dělat problémy, protože diferák bude pořád fungovat jako diferák, takže by se musel nejspíš pořád korigovat směr. zatímco při použití 2 motorů s regulátory to při povelu "dopředu" pojede pořád rovně.
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Kovboj
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: stř led 16, 2008 9:48 pm

Re: Rada :)

Příspěvek od Kovboj »

stiifii píše:pujde do prijimace zapojis proste dva regly....packou budes ovladat jeden pas a volantem druhej pas...to si zvyknes:D
Proč tak šíleně? Do přijímače zapojíš externí delta mix (pokud to neumí vysílač) a je to, plyn i zatáčení ti budou fungovat tak jak mají.
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada :)

Příspěvek od Pajik_CZ »

Co? Co? Externí delta mix? kde se to dá splašit?
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Kovboj
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: stř led 16, 2008 9:48 pm

Re: Rada :)

Příspěvek od Kovboj »

Pajik_CZ píše:Co? Co? Externí delta mix? kde se to dá splašit?
Třeba tady: http://www.modelarina.cz/2kanalovy-delt ... p-353.html

Původně je to určené pro ovládání samokřídel, ale do pásových nebo dvoumotorových strojů se to dá taky bez problémů použít. Sám jsem deltamix měl v tanku - i když tam jsem nepoužil tenhle externí ale přímo nastavení ve vysílači. Výsledek je ale stejný.

Zapojí se to do dvou výstupů na přijímači - jeden kanál ovládá jízdu dopředu, druhý zatáčení a na výstup deltamixu zapojíš dva regulátory otáček nebo serva. Standardně se to na letadle napojuje na výstupy výškovky a křidélek, ale můžeš to napojit na jakýkoliv kanál. Jestli máš volantový nebo pákový vysílač je jedno.

Delta mix udělá to, že při pohybu kniplem pro pohyb dopředu/dozadu se vychylují oba výstupy stejně, při ovládání zatáčení jde jeden kanál "nahoru" a druhý "dolů". Funguje to oboje najednou, takže pokud zatáčíš bez plynu tak se ti model prostě otočí na místě. Pokud zatáčíš a přitom jedeš dopředu nebo dozadu tak se jedna strana zrychluje a druhá zpomaluje, přitom ale stále jedeš zvoleným směrem.
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada :)

Příspěvek od Pajik_CZ »

delta mix , respektive elevon mix znám. Můžu si ho naklapat na páčkovce - jezdim tak s tímhle http://www.youtube.com/watch?v=Wpod3-gSvFk

jen jsem netušil, že to dělají i externě pro soupravy co to neumí. Takže se to na volantovce nechá luxusně použít :)

jako moderátor tě ale musím upozornit, že se poslední příspěvek necituje - viz. pravidla fóra, která jsi jistě četl :wink:
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Rada :)

Příspěvek od Tommy Poser »

Mam doma tesco vznášedlo.Bláhově sem se domníval,že by to šlo předělat na tank.Má to dvě vrtule.Vysílačka má dvě páčky.Na každou vrtuli zvlášť.Tam a zpátky.Takže to jen zpřevodovat a voalááá... máme tankovej pohon.Po debatách ohledně pohonu do mýho momentálního snažení sem pochopil,že tudy cesta nevede.Takže sem se upnul směrem jednoho motoru a serva.Teď sem si uvědomil,že sem měl nejdřív malovat a pak psát.Tak za chvíli snad dodam náčrtek.předpokládam,že nejsem první,koho tohle napadlo.Takže očekávám věcné připomínky a kritiku
Namaloval sem takovej náčrtek v malování ve vajndousech a nejde mi to sem vložit.Zkusim to až budu ve formě.
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Rada :)

Příspěvek od Tommy Poser »

Je to jen náčrtek ke znázornění principu.Skříň převodovky by mohla bejt naplněná olejem a a ty kola který do sebe nabíhají by mohli bejt taky v tý skříni.Gufera s vnitřnim průměrem 4mm se dělaj :D
Přílohy
převodovka.JPG
(48.78 KiB) Staženo 148 x
Uživatelský avatar
darbujanek666
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 23, 2010 12:40 am
Bydliště: Jezeřany-Maršovice

Re: Rada :)

Příspěvek od darbujanek666 »

Jak bude spojená hřídel s těma ozubenýma kolama a by se to na ní posunovalo a zároveň přenášelo silu ? :) To cos namaloval nemůže nikdy fungovat.
Claas Atles 936RZ
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Rada :)

Příspěvek od Tommy Poser »

:-/( moc nechápu na jakou hřídel se ptáš.Píšu že je to jen náčrtek ke znázornění principu.Teoreticky to fungovat musí.Jde jen o to,jestli to to servo zvládne "šoupat" když to bude v záběru.
Edit:Jo asi vim co máš na mysli.Bude se pohybovat celá hřídel.Ne jen ty pastorky.Ty budou ke hřídeli napevno.
Uživatelský avatar
Tažka
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 675
Registrován: pon zář 13, 2010 8:11 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada :)

Příspěvek od Tažka »

Je fakt, že nápad je to dobrej, ale nejsem si jistej, aby to nebylo moc na ty pastorky. Myslíš, že když pojedeš rovně a budou se dotýkat jenom necelou půlkou, že se rychle neopotřebujou? Vo servo se nebojim, to nějaký silnější hravě zmákne :)
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: Rada :)

Příspěvek od rotruck »

Takhle podobně bylo řešený ovládání bovdenovejch pásovejch hraček z NDR, na posunutí byla na ovladači docela festovní páčka a muselo se slušně zabrat , aby tam člověk ten pastorek za chodu zarazil , což bylo doprovázeno drásavě rachotícím zvukem :mrgreen:
Za klidu to zarazit -zasunout nešlo - šance protipolohy cca. 1:100
S tímto řešením , dávám pastorkům měsíc - maximálně dva :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Rada :)

Příspěvek od Tommy Poser »

Drásavě rachotící zvuk je to co se od tanku očakává ne? :D Tohle je jen náčrt.Pastorky by zabíraly v celý šířce.Samozřejmě by to nemohlo bejt z hlíny(Al) ale poctivá ocel.Možná by se nechala sehnat i kalená.Z čela kol by se na zoubky udělali náběhy a komplet celý by se to mohlo koupat v oleji.Zároveň by to mohlo bejt vícestupňový.Ale to ještě nemam vymyšlený :--)Je to jako chtít přehazovat kvalty v ruční vrtačce za chodu.Ale když to bude už v redukovaný části,tak by to tam naskočit mohlo.
A někdo musí přijít a posléze oznámit "Tudy né přátelé.Tudy cesta nevede" :--)
Nápadů a plánů mam spoustu a snad se dostanu k tomu zrovna tohle vyzkoušet.
Kovboj
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: stř led 16, 2008 9:48 pm

Re: Rada :)

Příspěvek od Kovboj »

Vůbec to nemusí fungovat. I jen s poháněným jedním pásem a druhým "na volnoběh" by to mohlo jet rovně nebo lehce zatáčet. Musel bys tam navíc kromě "vypojování" pohonu zároveň k odpojenému pásu udělat brzdu.
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada :)

Příspěvek od Pajik_CZ »

kup si ten externí delta mix, a dej 2 motory . ušetříš spoustu práce, peněz a zklamání, protože tudy to opravdu nejspíš nepůjde
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Odpovědět

Zpět na „VOJENSKÁ TECHNIKA“