Rada :)

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Rada :)

Příspěvek od Tommy Poser »

Že by i jeden pás to moh táhnout rovně mi nenapadlo a možný to asi je.Ačkoli Rotruck tvrdí,že to fungovat viděl.Dodělat k tomu nějakou brzdu by taky asi šlo ale ten delta mix bude určitě jednodušší a levnější.
No ale hlavně tohle téma neni moje,já sem se sem jen vetřel se svym nápadem kterej byl náhodou k věci :D
Piponek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 548
Registrován: úte bře 29, 2011 4:16 pm

Re: Rada :)

Příspěvek od Piponek »

Jestli mohu shrnul bych to: Tank se dá ovládat třema způsoby: 1)dva odděléné pohony pro každý pás(využívá se hlavně u elektropohonů)(dva obousměrné regly a nějakej mixik 2) diferenciál a) bržděné strany, což má nevýhody v terénu b)jak už tu někdo zmínil diferenciál ovládaný přídavným motorem, 3) náhon dvě spojky a dvě brzdy tzn. každý pás je hnán natvrdo a také může být natvrdo zabržděn, tato variana se používala u tanků(WW2) nejvíce, tato možnost také vylučuje schopnost tanku otočit se na místě ale pouze kolem jednoho z pásů.
Dan22
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 08, 2012 10:36 am

Re: Rada :)

Příspěvek od Dan22 »

Taky mě tohle dost zajímá jak je možné řídit pásové vozidlo pomocí jediného motoru. Vložím sem odkaz mašinky kterou bych si rád postavil. Ovšem u ní mě není stále jasné jak funguje, sidce vím že v zadu u originálu z videa, je pevná náprava tuším ze školního autobusu a na kolech brzdy. Co by odpovídalo pohonu difer brzdna, nicméně je viditelné i na jiných videiích, že hnané jsou oba pásy zároveň. Takže mi někde zchází nějaká spojka či něco podobného u obou hnaných kol. Navíc i při pohledu se točí kolem osy jednoho z pásů čili není možné klasické takové táčení na místě. což zase odpovídá systému spojka brzda.... takže jsem z toho opravdu jelen a budu vděčný za každou radu.
http://www.youtube.com/watch?v=p_iup2jXQqI
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada :)

Příspěvek od Jirkacbx »

Než tu vytvářet nějaký polemiky,co si zajít na stránky výrobce a tam si přečíst víc?
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Dan22
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 08, 2012 10:36 am

Re: Rada :)

Příspěvek od Dan22 »

Já byl i na stránkách výrobce ale bohužel nejsem zrovna angličtinář a co jsem se snažil přeložit mi moc jasné nebylo jinak zde jsou ty sránky pokud by to někoho zajímalo: http://www.howeandhowe.com/vehicles.php?prod=riptide
Každopádně jejich výrobek je ve velikosti automobilu a já by rád využil díly z off-road buggy 1:5 se spalovacím motorem.
Citelis
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 321
Registrován: úte úno 01, 2011 4:00 pm
Bydliště: Praha 10 / Senohraby
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada :)

Příspěvek od Citelis »

U modelu nevím jak to vyřešit, ale na té obludě z videa mohl klidně použít aktivní diferenciál ( je poměrně malá a lehká, takže z osobáku by to klidně šlo), který ti v podstatě eliminuje spojky z řetězce a stačí ti dodělat jen brzdy pro případ otáčení na místě, ale že to tam skutečně má, za to ruku do ohně nedám ... každopádně do modelu to nedostaneš :mrgreen:
http://www.pcar.cz/cz/novinka?182-aktiv ... i-dynamiku
HPI Sprint2 StageD - toho času - Nissan Silvia S15 Drift
HPI Baja 5b SS - Anděl s ďáblem v duši :twisted:
Losi Micro-T - Andělíček s ďáblíkem v dušičce :twisted:
Rokaro
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 16, 2012 8:11 pm

Re: Rada :)

Příspěvek od Rokaro »

Sem tu novacek a timto zdravim vsechny nadsence Ahoj!

Procitam si tohle forum tak prihodim taky nejakej poznatek
http://www.youtube.com/watch?v=TbnMndCu ... ure=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=BWHAfaC- ... ure=relmfu

S trochou fantazie to muze fungovat v mensim meritku.

Jinak s kamaradem planujeme stavbu dvou vetsich tanku na hydraulicky pohon pres zubova cerpadla,
kdy 4taktni motor pohani 1 cerpalo ktere roztaci dalsi 2 mensi.
Smer regulovat 4 cestnymy ventyly+pretlakovy ventyl.
Vypada to slozite a je to ve fazi pokusu...
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada :)

Příspěvek od Jirkacbx »

Tank s hydraulickým pohonem je blbost.Bez urážky.
Ohřeješ olej a budeš se s tim jen trápit.
Pokud neznáš,inspiruj se tady http://www.rc-tanky.com/ ,u takovýhle obludy bude jistě stačit už jen jedno nebo dvoukvalt.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
zst
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: sob srp 04, 2012 12:04 pm
Bydliště: Jičín

Re: Rada :)

Příspěvek od zst »

Kupovat dva regulátory je zbytečný já to řeším jedním serven a čtyřmi přepínacimi skřínkama až budu mít chvilku nafotím a pošlu zapojení fungovalo to bezvadně v Bredli a M60 oba měřítko 1:16 skoušel jsem to i v modelu 1:7 ale tam musí být hodně silný regulátor
fokker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: úte led 17, 2012 5:54 pm

Re: Rada :)

Příspěvek od fokker »

Taky mě něco takového napadlo, ale pak se nedá proporcionálně zatáčet. Pás buď běží nebo ne. Já zatím uvažuju o vlastní elektronice s procesorem Picaxe 14M2, dvěma Hexfety na PWM a nějakými relátky na přepínání směru. Můžu bez problémů naprogramovat i mixer a odpadá potřeba cokoliv mixovat ve vysílači. Ale zatím je to jen nápad, program musím teprve vymyslet.
Uživatelský avatar
zst
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: sob srp 04, 2012 12:04 pm
Bydliště: Jičín

Re: Rada :)

Příspěvek od zst »

Zatáčí to proporcionálně a je to udělaný tak že bud pás stojí nebo jde protiběžně
Uživatelský avatar
Tommy Poser
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 392
Registrován: ned bře 27, 2011 2:12 am
Bydliště: Rumburk

Re: Rada :)

Příspěvek od Tommy Poser »

Jirkacbx píše:Tank s hydraulickým pohonem je blbost.Bez urážky.
Ohřeješ olej a budeš se s tim jen trápit.
Že se k tomu vracim.Bejvalej kolega z práce si postavil hydrulickej traktor(říkal sem mu hydraulickej Jozef a jeho traktoru Pepamobil :D ) Rokaro nepíše v jakym měřítku by to mělo bejt.Ten muj kamarád tam měl odhaduju tak 40 litrů oleje takže to asi neuvařil,ale docela mu to fungovalo.Na každym kole jeden hydromotor a píst na "lámání" v půlce.Motor byl nějaká stará škodovka.Boží bylo,že když zavřel přívod do kol,tak se to z plný rychlosti zastavilo na pětníku a člověk šel přes volant :D
spitfiremk1
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 24, 2014 11:36 pm
Bydliště: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Rada :)

Příspěvek od spitfiremk1 »

proč tak složitě..pokud nechci investovat do pákové vysílačky, kvůli jednomu pásovci..kanál z volantu a plynu strčíte do elektronického mixeru za cca 200 kč a oba servovýstupy z něho na každý regulátor ovládající oba motory pojezdových převodovek. Potom jen pákou plynu ovládáš směr jízdy jako u auta a volantem zatáčení.Pokud zatočíš volantem nadoraz na jednu, či druhou stranu tak dokonce se tank-buldozer, otáčí na místě protiběžným pohybem pásů..

A jejda, trochu se opakuji, už to tady někdo v minulosti popsal, takže pardon... :oops:
Odpovědět

Zpět na „VOJENSKÁ TECHNIKA“