BVP 1 měřítko 1:10

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

novačik
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 12, 2012 8:53 pm

Re: BVP 1 měřítko 1:10

Příspěvek od novačik »

a ještě jak potom vyřešit otoč věže ??
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: BVP 1 měřítko 1:10

Příspěvek od rotruck »

novačik píše:jj diky ale potřeboval bych aji potom kdyby mi někdo sepsal co všechno bych potřeboval :)
Takhle to bohužel nefunguje, nikdo není tak "bohatý" časem , aby ti mohl vysvětlit polopatě jak něco sestavit od A do Z a vyzvídat v desítkách mailů co víš nebo nevíš o modelech a jaké máš možnosti ,když evidentně nemáš ani tu nejmenší představu jak to funguje. Nezlob se, ale když se zeptáš na řešení takové jednoduché banality jako je otáčení věže, tak si nedovedu představit jak ti vysvětlit funkci pohonu ,protiběžnost pásů, pojezdová kola a podobně.
Máš trošku představu jaké finance to obnáší? Že jen za pásy a pojezdová kola dáš 20 tisíc / 800 eur pokud je nedokážeš vyrobit doma ??
Uživatelský avatar
kubaculen
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 169
Registrován: pon pro 27, 2010 6:07 pm
Bydliště: Brodské, Slovensko

Re: BVP 1 měřítko 1:10

Příspěvek od kubaculen »

Na začátek si kup nějaký (nevím či to mám nazvat model) od Heng Longu, je to v měřítku 1:16, rozeber ho a podívej se co a jak funguje...
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: BVP 1 měřítko 1:10

Příspěvek od Jirkacbx »

novačik : Přečti si témata tady nebo v Rolby nebo ve stavebních strojích a pohon 2ma motory určitě najdeš.
Nebo koukni na mujtank.tym.cz ,forum přímo o tancích.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
lukin1156
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 417
Registrován: stř bře 07, 2012 8:53 pm

Re: BVP 1 měřítko 1:10

Příspěvek od lukin1156 »

pro nováčka je opravdu nejlepší přes dva motory jít...(levnější,jednoduchší) a na spalovaci motor bych okamžitě zapoměl:D nebo si kup rolbu kyosho
Nabízím soustružení a frézování všeho druhu
Uživatelský avatar
zst
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: sob srp 04, 2012 12:04 pm
Bydliště: Jičín

Re: BVP 1 měřítko 1:10

Příspěvek od zst »

Zkus ty převodovky z aku vrtačky ty vydrží dost a některý jsou i dvourychlostní máš hned vyřešený motory i regulátor už jsem to viděl tak v provozu nechaj se použít i baterky
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: BVP 1 měřítko 1:10

Příspěvek od rotruck »

Tak tyhle dva poslední příspěvky jsou perfektní ukázkou proč se většina z nás nechce pouštět do instruktáže stavby modelu pro začátečníka neznalého problematiky RC modelů ............
Chlapci , když toto napíšete , jak mám vysvětlit onomu začátečníkovi , že :
a) koupě rolby od XY mu nevyřeší podvozek tanku bez dalších úprav v řádu tisícovek
b) proč jsou mu dvě dvourychlostní převodovky nanic , jelikož na nich nedokáže současně řadit
c) jaký regl má pořídit k těm 9-12V baterkám z akuvrtačky , když tamten onen psal že je může použít a on už je koupil a co teď s nimi
Proč pouštíte do eteru ( s prominutím ) takové neuvážené výkřiky , nepodložené aspoň rozumnou úvahou nad proveditelností a dotupností dílů?? To je pak na XXXXXXX taková práce , jak by řekl klasik Cimrman :roll:

EDIT k níže Láďovi: Samozřejmě , že jde udělat ledacos , i současné řazení dvou vícestupňových převodovek , ale tím prostě nemúže začínat absolutní laik, který dotazuje otoč věže. Ostatně , tak jak to píšeš to vypadá jednoduše ale nefunguje to jednoduše , ani s vahadlem to často nedořazuje.
Já osobně bych doporučil asi jediné, spojit se buď s Martinem (Hanys) nebo novasem a vysloveně okopčit už vymyšlené a vychytané , jelikož tank 1:10 je už hodně vysoká škola a z té plechařiny Heng-long se na to nedá použít krom otoče věže asi nic.
Nebudu se do toho motat, z mé strany snad jediná rada , nebát se dřeva a stavět vanu a vršek z překližky i když spoustě lidem to u tanku zní divně a pokukují po plechu, prostě lehkej korpus.
Naposledy upravil(a) rotruck dne sob pro 15, 2012 11:59 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
láďa
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1325
Registrován: pát úno 12, 2010 8:28 pm
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: BVP 1 měřítko 1:10

Příspěvek od láďa »

Rotrucku proč by se nedalo najednou řadit z dvoma dvourychlostíma řevodovkama?Stačí jedno servo do prostřed a dvojitá páka a je to.Rady poskytujou s předpokladem že alespon neco dotyčný umí a když ne tak to by jsi mu musel dát podrobný návod z obrázkama co a jak a to mu nikdo neudělá.Tak že bud to hejbne rozumem nebo at se raději na to vykašle.Steně nic nepostavý.Ale všichni jsme jednou nejak začínaly tak proč hned odsuzovat a odrazovat slovama tipu to stejně nedokážeš a najdi si to sám.Proč alespon nečím nepomoc.Bud to dá nebo ne. Řádná rada není strata času.I když to třeba nepostavý.I z neuspěchu se člověk učí.A nikdo učený z neba nespad.ŽE.A když nechceš pomoct tak ho alespon neodrazuj.At se klučina nečemu přiučí.Vdit nemusíš ani ragovat na jeho příspěvky.

PRO NOVAČIKA: OPravdu si prostuduj neco o RC modelařině aby ji věděl do čeho jdeš.Jinak to fakt nemá cenu.Na internetu toho najdeš spoustu.I mi jsme tak nejak začínaly a zjištovali co jak funguje.Jak jsem psal výše nikdo učenej z neba nespad.A ani se moc nedivým ROTRUCKOVY že tak reagoval jak na tebe tak na ty dva pak.S tvých dvou příspěvků mám dojem že o RC modelařině nevýš ani prd.Takže skus pana GOOGLA a neco jsi o tom přečti itady na foru najdeš hodně ad od baterky až po kola.Je to vše v návodech v elektronice adt.Takže studuj,studuj a pak pak se ptej.Pak ti rádi pomůžeme.Ale opravdu nemůžeš po nekom chtít podrobnej návod:To si to rovnou dej postavyt na zakázku
VOLVO FH 12 GLOBETROTER 420 (tamiya) LIAZ 18.33 MAXI tahac návěsů (ve výstavbě 70% vlastni vyroba) LIAZ 8x8 ve výstavbě Kenworth W900L double sleeping cab(přestavba tamiya)
Uživatelský avatar
zst
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: sob srp 04, 2012 12:04 pm
Bydliště: Jičín

Re: BVP 1 měřítko 1:10

Příspěvek od zst »

Ty převodovky z vrtaček jsem jenom navrhl jako levné řešení z těch vrtaček se dá požít vše a jestli ten pán je uplný nováček a neví jak to použít tak to rozepisovat nebudu je to na dlouho. Vše podle mne záleží na penězích když bude mít dotyčný dost peněz tak si koupí na netu uplně vše a když ne tak musí improvizovat a hodně číst net je tu mnoho užitečných rad jestli neví o stavbě vůbec nic tak p. Lamka prosává komplektní dokumentace na některé modely a to včetně pásů drobných dílů a převodovek k některým modelům i kola. Já se užil taky u něj a ten rád poradí já od něj začínal s Bredlym
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: BVP 1 měřítko 1:10

Příspěvek od Jirkacbx »

Jeden levný návrh otoče věže bud tady nebo mujtank už byl.
Vypreparovat servo jako pro naviják,aby se otáčelo furt,na něj udělat nebo dát malý kolečko,na věž pak velký,aby zuby šly do sebe,naladit na rádiu a běhá to.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
zst
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: sob srp 04, 2012 12:04 pm
Bydliště: Jičín

Re: BVP 1 měřítko 1:10

Příspěvek od zst »

Tohle otáčení jsem už taky použil jako pohon to upravený servo místo ozubeného věnce jsem použil malí klínoví řemínek s vnitřním ozubením který jsem otočil narubo na kuleté kolečko od serva jsem příšrouboval rozvrztané kolečko s kolíčkama míry byly dané podle klínového řemenu myslí že jeho šířka byla 8mm délka polde průměru jak je potřeba chce to chvilku hledat zase na netu
Uživatelský avatar
zst
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: sob srp 04, 2012 12:04 pm
Bydliště: Jičín

Re: BVP 1 měřítko 1:10

Příspěvek od zst »

jinak hodně návodů se dá najít zde
http://www.telistank.com/forum/index.php
Zelí
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv zář 20, 2012 9:45 am
Bydliště: Rakovník

Re: BVP 1 měřítko 1:10

Příspěvek od Zelí »

Chci dělat bagr od Brudru a taky řešim jak otáčet kabinu.Našel jsem firmu a myslim že už tady na fóru o ní bylo psáno je to http://www.teatechnik.cz mají tam ty ozubené řemínky s řemeníčkama i další ozubení a převody.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: BVP 1 měřítko 1:10

Příspěvek od Jirkacbx »

Na upravený servo,aby se pořád otáčelo,bych prdnul pastorek se zuby,aby to sedlo na zuby v otoči a víc to neřešil.
Někdo to tak už tady dělal.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: BVP 1 měřítko 1:10

Příspěvek od rotruck »

Zařekl jsem se , že do toho nebudu vstupovat , ale nedá mně to :mrgreen: Servo , ozubené kolo , nebo věnec , to je sice jasná a jednoduchá věc , ale musíme brát ve všem ohled na měřítko o kterým se mluví .... 1:10 :shifty:
To už pak není taková brnkačka jako nějaký kolečko z toneru , nebo tiskárny, či hlavní kolo na kardan z nějakého RC auta, který velikostí stačí u Brudera 1:16 .
Pokud má být věž propojená s vanou , tak musí být věnec , pokud se to oželí , tak se dá použít téměř cokoli v kombinaci s vykuchaným servem.
Někdo to řeší tak , že si věnec vyrobí , třeba z pastu - zuby na věnci vyřeže a dopiluje což je hrozná práce, na pastorek pak třeba zmíněné kolečko z toneru , nebo jak psal ZST z otočenýho klíňáku nebo ozubenýho řemene.
Moje know-how je věnec z misky hnětače a 5tizubé kolečko z toneru Toshiby kopírky, 9-10kg servo na to stačí
Odpovědět

Zpět na „VOJENSKÁ TECHNIKA“