Tamiya LEOPARD 2A6 - rady a úpravy?

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Odpovědět
Spectre
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát pro 26, 2008 8:01 pm
Bydliště: Č. Budějovice

Tamiya LEOPARD 2A6 - rady a úpravy?

Příspěvek od Spectre »

Ahoj, rád bych se zeptal, jestli někdo taky nemáte doma tuto hračku? Byl bych rád, za různé rady, úpravy a činy.. :wink:
:text-thankyouyellow:
Tamiya: Hummer 1:12 TA-01, Ford SVT F-150 Lightning 1:10 TL-01 >> Graupner: C4 Race 40Mhz
Tamiya: Leopard 2A6 Full-Option Kit >> Hitec: Laser 4 FM
E-Sky: Big Lama Helicopter - 4 Channel set
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya LEOPARD 2A6 - rady a úpravy?

Příspěvek od Jirkacbx »

Radši koukni na http://www.mujtank.tym.cz ,tam by někdo mohl vědět.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Spectre
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát pro 26, 2008 8:01 pm
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Tamiya LEOPARD 2A6 - rady a úpravy?

Příspěvek od Spectre »

Tak na http://www.mujtank.tym.cz se mi zatim zadne odpovedi nedostalo, jen ze by chtěli vidět fotky.. :D Docela tento tank "odsuzují", protože je tam skoro vše hotovo a převážně se pohybují v tancích od čínských výrobců, aby měli nějakou zábavu.. Takže až z nich dostanu více informací, tak dám vědět.. 8)
Tamiya: Hummer 1:12 TA-01, Ford SVT F-150 Lightning 1:10 TL-01 >> Graupner: C4 Race 40Mhz
Tamiya: Leopard 2A6 Full-Option Kit >> Hitec: Laser 4 FM
E-Sky: Big Lama Helicopter - 4 Channel set
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tamiya LEOPARD 2A6 - rady a úpravy?

Příspěvek od Jirkacbx »

Na netu,nejlíp asi přes Googl,si najdi origo fotky tanku a porovnej,co je na modelu jinýho proti originálu.
I případný jiný barvy a podobně.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
JiriN
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: stř led 12, 2011 10:35 pm

Re: Tamiya LEOPARD 2A6 - rady a úpravy?

Příspěvek od JiriN »

Leoparda ma Olda Obereiter z Brna. Ja se chystam predelat M1A2 a pouzit dily od Tamiya az dodelam M26-ku.
Nejvice informaci je na nemeckych forech. Je to prece jejich domaci tank. Suprove kovove doplnky dela AFV.
http://www.afv-model.com/4711shop/index ... ard-2.html
Uživatelský avatar
stelerp
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 353
Registrován: pát kvě 02, 2008 5:32 pm
Bydliště: Sviadnov

Re: Tamiya LEOPARD 2A6 - rady a úpravy?

Příspěvek od stelerp »

Včera jsem dodělal 'elektriku' v jednom Leopardu. Není můj :-) Ale proti předchozím Tamiya Tankům mně zklamalo to, že nacpali všechno do věže, kde je tak tak místa. Do korby se už člověk nedostane, musel by zase všechno , co jde do věže rozpojit. Prostě model pěkný, ale uspořádání mně nenadchlo.
Co se úprav týče, tak u toho Full kitu už asi ani není co.

Jen si pohlídej ukončení těch světlovodů v předních světlometech a pozičkách. Tento kousek to má asi nějak špatně zakončené a docela špatně to svítí i za tmy. Hlavně ty bojovky.

Pak se mi nezdá výška věže nad korbou, jako by byla u toho co tu mám, nízko. Zadní část věže při otáčení zakopává spodkem o ty kryty chladicích ventilátorů. Byla tam ostrá hrana, tak jsme tam vypilovali takový náběh (srazili hrany), aby to na ten kryt naskočilo.

K jízdě asi není co vytknout, zvuky to má taky pěkné, režimy osvětlení taky luxus.

Pokud ti jde o kamufláž a detaily, nezbude, než si najít konkrétní kus a podle něj si model přizpůsobit.
Další možnost je, dokoupit kovové doplňky, či náhrady plastových dílů.

Ještě pro případné další zájemce: Model, vlastně elektronika, vyžaduje 4 kanálovou RC soupravou s mechanickými trimy! A pokud někdo zvažuje, že si k němu pořídí levnou RC soupravu Kadet 2,4GHz (necelých 1000,-Kč) která má jako jedna z mála mechanické trimy, tak ať tak nečiní. Tato souprava má s trimy rozsah délky pulsů mimo rozsah, co je schopna elektronika tanku pobrat a přídavné funkce s trimy na doraz nafungují!! Musí se hledat poloha asi ve 3/4 dráhy trimu, což je velice nepohodlné a nespolehlivé.

Ode mně vše :-)
Vyjadřuji jen svůj osobní názor, se kterým samozřejmě ostatní nemusí souhlasit. Ale od toho jsme, aby jsme byli každý jiný.
Spectre
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát pro 26, 2008 8:01 pm
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Tamiya LEOPARD 2A6 - rady a úpravy?

Příspěvek od Spectre »

To byl pro mě asi největší oříšek uspořádat všechnu tu kabeláž do věže tak, aby to tam dobře pasovalo a šlo to zavírat.. Jinak rád bych tam nacpal kouřovou jednotku, ale nikdy jsem ji neviděl naživo a ani nevím jak přesně funguje....

Světla svítí dobře, ale mohlo by to být lepší a moc se mi do těch světlovodů už nechce vrtat. Jinak bojový světla ve tmě opravdu moc nesvítí, spíš bych řekl jen doplněk.. Pravou pozičku jsem zrovna včera ulomil, když jsem si drbnul do vysílačky, ale světelná část je v pořádku, tak snad se podaří dolepit a přelakovat, aby to nebylo poznat..

Výšku věže nad korbou mam naprosto v pořádku, nikde nic nedrhne ani neškrtá..

O kamufláž a přesné detaily mi ani moc nejde, jde mi spíš o funkční části. Toto byla první kamufláž, kterou jsem lakoval :oops: a není to podle pravého jedince, ale jsem rád, že to nevypadá nějak moc zle i jsem byl pochválen.. :) Z hlavních detailů mi ještě chybí dýmovnice a zadní košíky na bocích věže..

Vysílačku používám tu co mám psanou v podpisu.. Trošku jsem upravil, že jsem koupil čtyři páčkové přepínače, které se vrací do nulové polohy a připojil je na desku vysílače a funguje to skvěle! 8) akorát stačili jen na 3. a 4. kanál, kde se ovládá start, střelba a světla.. 1. a 2. kanál nemají žádné funkce navíc.
Pokud to vyjde, tak dnes přidám fotky! :wink:
Tamiya: Hummer 1:12 TA-01, Ford SVT F-150 Lightning 1:10 TL-01 >> Graupner: C4 Race 40Mhz
Tamiya: Leopard 2A6 Full-Option Kit >> Hitec: Laser 4 FM
E-Sky: Big Lama Helicopter - 4 Channel set
Uživatelský avatar
stelerp
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 353
Registrován: pát kvě 02, 2008 5:32 pm
Bydliště: Sviadnov

Re: Tamiya LEOPARD 2A6 - rady a úpravy?

Příspěvek od stelerp »

Nazdar

Osobně nejsem příznivcem kouřových modulů. Neviděl jsem zatím žáden, co by se podobal reálu. Prostě ty náhražky mně neoslovily, nelíbí se mi to. Možná i proto, že bych čekal u dieselu spíše černý kouř, a vše kouří bílým dýmem, jakoby bylo 20°C pod nulou :-) Ale každý dělá dle svého gusta.

Přiložím ještě pár fotek toho macíka, co jsem 'drátoval'.

Zde je ta RC souprava, před kterou ostatní varuju
Obrázek

Celkový pohled
Obrázek

Sundán kryt věže
Obrázek

Vnitřnosti věže
Obrázek
Obrázek
Vyjadřuji jen svůj osobní názor, se kterým samozřejmě ostatní nemusí souhlasit. Ale od toho jsme, aby jsme byli každý jiný.
Spectre
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát pro 26, 2008 8:01 pm
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Tamiya LEOPARD 2A6 - rady a úpravy?

Příspěvek od Spectre »

Tak jsem dostal na můj-tank fóru odkaz na možnost koupě stabilizace kanonu přímo od Tamiya pro Leopard, ale 135 € se mi zdát dost, takže s tím ještě počkám a zatím zkusím kouknout po té kouřové jednotce, jak to funguje a co to obnáší.. Kouř je pravda, že je dost bílej, ale nemyslím, že to je až tak špatné.. :wink: Kdyby něco, tak je venku těch -20°C :D
Tamiya: Hummer 1:12 TA-01, Ford SVT F-150 Lightning 1:10 TL-01 >> Graupner: C4 Race 40Mhz
Tamiya: Leopard 2A6 Full-Option Kit >> Hitec: Laser 4 FM
E-Sky: Big Lama Helicopter - 4 Channel set
Uživatelský avatar
stelerp
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 353
Registrován: pát kvě 02, 2008 5:32 pm
Bydliště: Sviadnov

Re: Tamiya LEOPARD 2A6 - rady a úpravy?

Příspěvek od stelerp »

No vida, pěkný kousek!! Nevím co se ti na něm prvně nezdálo :wink:
Vyjadřuji jen svůj osobní názor, se kterým samozřejmě ostatní nemusí souhlasit. Ale od toho jsme, aby jsme byli každý jiný.
Spectre
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát pro 26, 2008 8:01 pm
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Tamiya LEOPARD 2A6 - rady a úpravy?

Příspěvek od Spectre »

no, ještě chybí dolepit a dolakovat pár částí.. a nemám tam tu patinu a to zaprášení jako má většina.. kamufláž by mohla být lepší.. a bordel v té kabeláži ve věži.. no prostě vůbec není ještě podle představ.. :wink: :)
Tamiya: Hummer 1:12 TA-01, Ford SVT F-150 Lightning 1:10 TL-01 >> Graupner: C4 Race 40Mhz
Tamiya: Leopard 2A6 Full-Option Kit >> Hitec: Laser 4 FM
E-Sky: Big Lama Helicopter - 4 Channel set
Uživatelský avatar
PetrK
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1074
Registrován: pát led 26, 2007 4:21 pm
Bydliště: kousek od Tábora

Re: Tamiya LEOPARD 2A6 - rady a úpravy?

Příspěvek od PetrK »

To časem doladíš :wink:
Sice mě tanky moc neberou, ale tohle je pěknej kousek :clap: :clap:
Petr "kyby" Kýbus
modelařím pro radost...
Odpovědět

Zpět na „VOJENSKÁ TECHNIKA“