modelova silnice

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D

Uživatelský avatar
polkyk
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 334
Registrován: pát pro 28, 2012 5:28 pm
Bydliště: Proboštov u Teplic

modelova silnice

Příspěvek od polkyk »

Mám otázku, z čeho máte udělané silnice ? Já mám doma malý pláč, kde je urcite stoupání, je to z OSB desek, které jsem natrel penetraci s kremicitym granulatem, aby to bylo hrube, ale pořád to nestaci
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: modelova silnice

Příspěvek od rotruck »

Nejideálnějším maketovým materiálem jsou desky z lisovaného gumového granulátu , aby se neshrnovaly pokud nejsou nalepené je lepší tloušťka nad 3mm. Jinak pokud máš už dráhu z podkladních desek můžeš na to nalepit už jen nařezané pásy silnic a na to už stačí i 1mm tloušťka. Jinak se dá při nalepované variantě v pohodě použít i nařezaný tmavý koberec , stačí ten nejobyčejnější kancelářský bez chlupů.
Pokud si chceš hrát , můžeš místo koberců třeba i postupně dráhu "vyasfaltovat" tenkou vrstvou černého silikonu , ale ten pokud je mokrý už klouže.
Uživatelský avatar
polkyk
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 334
Registrován: pát pro 28, 2012 5:28 pm
Bydliště: Proboštov u Teplic

Re: modelova silnice

Příspěvek od polkyk »

a kde bych sehnal ten lisovanej granulát ?? nedokážu si představit, že bych silikonoval cca 20 m2 ... ještě mě napadlo natřít to gumoasfaltem
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 972
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: modelova silnice

Příspěvek od Michal Boček »

Pokud netrváš na asfaltu tak jako imitace betonové plochy se dá použít staré lino otočené vzhůru nohama - ze spodní strany má betonově šedý nepravidelný povrch (foto). Ale adhezi to má menší - ve stoupání by to chtělo vyzkoušet.
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
modelar105
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 171
Registrován: ned led 01, 2012 6:03 pm
Bydliště: Řevničov
Kontaktovat uživatele:

Re: modelova silnice

Příspěvek od modelar105 »

Do školy jsme na silnici kupovali desky z recyklované gumy tlouštky 3mm http://www.gumex.cz/elaston-eltec-fs-70 ... 50297.html

po té jsme to barvili latexovou barvou
Uživatelský avatar
polkyk
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 334
Registrován: pát pro 28, 2012 5:28 pm
Bydliště: Proboštov u Teplic

Re: modelova silnice

Příspěvek od polkyk »

Nechce se mi zas investovat tolik ... Skusim nátěr gumoasfaltem a nebo ten latex a uvidím
Uživatelský avatar
peterbilt368
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 09, 2013 4:35 pm
Bydliště: Brno

Re: modelova silnice

Příspěvek od peterbilt368 »

Patlam rad a patlam hlavne pro svoji radost :)
Uživatelský avatar
rotruck
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1801
Registrován: stř led 09, 2008 2:13 pm
Bydliště: MORAVA

Re: modelova silnice

Příspěvek od rotruck »

Gumoasfalt - ipa?? .............. no potěš, jste asi ani jedno ještě nedrželi v ruce, to špiní i při mínusovej teplotách ........ přeju fajný poježdění - polítání a tolerantní manželky, nejdřív poletí model , pak dráha a nakonec taťka :mrgreen:
Píšeš , že to máš doma ....... myslel jsi jako doma venku na dvoře?? Pokud by to bylo uvnitř tak potom totiž nechápu proč nepoužiješ na stoupání ten koberec. Jinak tím latexem se to nenatírá kvůli větší adhezi on sám totiž vyloženě gumovitý není , ale malujou se tím obrysy, trávníky a značení proto že na gumu a pórovité materiály disperze nejlíp chytaj a neoloupou se. Navíc by sis asi cenově moc nepomohl , z kýblu 5kg za 200,- natřeš zhruba 3 m2
Jinak mám teď zrovna k dispozici zhruba 8 pruhů z lisovaného granulátu 100x2500x8mm
Uživatelský avatar
polkyk
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 334
Registrován: pát pro 28, 2012 5:28 pm
Bydliště: Proboštov u Teplic

Re: modelova silnice

Příspěvek od polkyk »

Gumoasfalt skoro nespini ... Mám to ve sklepě. Ipu se mi nechce navarovat .. a jelikož dělám ve stavebninach, tak mám třeba zrovna latex za úplně jinou cenu ... Až na to budu mít o víkendu čas , tak něco vymyslim
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: modelova silnice

Příspěvek od Kejhak »

Pánové, potřeboval bych poradit s rozměry modelových silnic. Jak široké jsou bílé středové pruhy, šířka vozovky, pruhy krajnice a zelený kraje, jak daleko od sebe tak, aby rozměrově pasovaly k sobě, když se setkají dva, tři kluby a spojí silnice do jedný velký. Taky, jakej je poloměr pravoúhlý zatáčky. Jsou ty rozměry nějak upřesněny, nebo je má každý klub jinak? Díky.
honza 1960
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1968
Registrován: úte bře 25, 2014 9:47 pm
Bydliště: Přerov

Re: modelova silnice

Příspěvek od honza 1960 »

Michal Boček ti to řekne přesně.. :wink:
Uživatelský avatar
láďa
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1325
Registrován: pát úno 12, 2010 8:28 pm
Bydliště: Přelouč
Kontaktovat uživatele:

Re: modelova silnice

Příspěvek od láďa »

co se týče zatáček kejháku tak poloměr stanovený není jak si to nalepíš a pak namaluješ takový ho budeš mít.
VOLVO FH 12 GLOBETROTER 420 (tamiya) LIAZ 18.33 MAXI tahac návěsů (ve výstavbě 70% vlastni vyroba) LIAZ 8x8 ve výstavbě Kenworth W900L double sleeping cab(přestavba tamiya)
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 972
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: modelova silnice

Příspěvek od Michal Boček »

Pokud to nechceš hned tak ti můžu poslat kompletně okótované schéma :wink: . Nebo to možná spíš hodím sem, ať to vidí všichni.
bocektransport.cz
Uživatelský avatar
Kejhak
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1031
Registrován: čtv zář 11, 2014 5:01 am
Bydliště: Horšovský Týn. okr. Domažlice

Re: modelova silnice

Příspěvek od Kejhak »

Díky Michale, přihodit to sem, by bylo ideální, kdyby si někdy někdo v budoucnu taky chtěl dělat silnice na těch granulátových gumových pásech 1x2 metry.
Uživatelský avatar
Michal Boček
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 972
Registrován: ned lis 08, 2009 4:02 pm
Bydliště: Ostrožská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: modelova silnice

Příspěvek od Michal Boček »

Tady to je:
Obrázek
Princip je jednoduchý - je daná šířka pruhu a vodících čar, a v zatáčkách je středem kružnic vždycky roh gumy - podle toho se dají udělat jakékoliv odbočky.
bocektransport.cz
Odpovědět

Zpět na „MYČKY, BETONÁRKY , DOMY, SKLADY ...“