Vysílačka pro kamiony

ELEKTRO, HYDRAULIKA , SERVA , MOTORY , PŘEVODOVKY , RC SOUPRAVY , OSVĚTLENÍ ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Vysílačka pro kamiony

Příspěvek od Vít Suchan »

Zdravím, chtěl bych se zeptat jaká je dobrá visílačka pro kamiony,bagry, atd. Já zatím používám tuhle: https://www.rcauta.cz/vysilac-t8fb-s-pr ... 8ef-p47811 není úplně špatná, ale moc nerozumím tomu lazení trimů přes mobil a chybí mi na ní tlačítko. Vím že se docela často používají tyto a jim podobné: https://www.rcauta.cz/rc-souprava-carso ... ghz-p38669
ale ty jsou zaprvé drahé a zadruhé nemají tak velké možnosti jako ty pro letadla a ty lepší...
A můj dotaz zní, jaké se podle vás vyplatí vysílačky pro kamiony za ne příliš vysokou cenu (cca do 4000/5000 Kč)
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
PetaK
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: čtv bře 19, 2020 10:56 pm
Bydliště: Přešticko

Re: Vysílačka pro kamiony

Příspěvek od PetaK »

Já si myslím, že na RC kamion stačí "obyčejná" vysílačka například Turnigy, FlySky apod... Jen záleží jakou zvolíš a kolik umí kanálů... Tyhle vysílačky většinou mají systém OpenTX, se kterým se dobře pracuje a jde toho strašně moc nastavit a vyladit, případně dělat různé mixy na kanálech atd.... Já měl Turnigy 9x a naprostá spokojenost. Přijímač s 8 kanály šel sehnat za cca 200 - 300,-. Teď mám o dost dražší rádio, ale zase to je z důvodu, že ho mám i na letadla, používám telemetrii, potřebují zaručený a kvalitní signál atd.... Takže za mě Turnigy nebo Flysky za málo peněz hodně muziky.
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Vysílačka pro kamiony

Příspěvek od Vít Suchan »

Jasně zkusím to, díky
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysílačka pro kamiony

Příspěvek od Jirkacbx »

Koukni i na FRsky od www.rcstudio.cz .
Má OpenTX,nově i nějaký rychlejší přenos a podpora přes forum a výhradního dovozce do ČR prímová.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Vysílačka pro kamiony

Příspěvek od Bořík »

Je velký rozdíl mezi FrSky a FlySky .... FrSky má OpenTX, FlySky nemá. Programové možnosti jsou na úplně jiné úrovni - FrSky je mírně složitější na pochopení programování, ale naprogramovat lze v podstatě cokoli, FlySky je o dost jednodušší, ale také podstatně omezenější. Co se týká kvality, tak obě jsou z Číny, zhruba na stejné úrovni ( není to Jeti, ale ty jsou světová špička za úplně jiné ceny ). Pro složitější stroje - hlavně stavební s mnoha funkcemi - je rozhodně lepší FrSky, ale na klasický kamion stačí bohatě i ta FlySky.
Uživatelský avatar
kyberbob
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1076
Registrován: ned pro 19, 2010 12:17 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysílačka pro kamiony

Příspěvek od kyberbob »

Ahoj, vřele ti doporučuji již zmíněné Frsky s OpenTX = mrtě možností co si nastavit (ale možná i dojebat - neboj má to zálohy na microSD kartu i do PC). Před měsícem mi dorazila z Hobbykingu EU skladu Taranis Q X7 + 2kusy 8CH přijímače a ta vysílačka je prostě boží!!! Bylo to v akci a vlezl jsem se za vysílač a dva přijímače na 4200Kč ( 2800 vysílačka bez baterií a držáku + 2x 700 za přijímače) držák na 2ks Li-ion 18650 jsem si vymodeloval a vytiskl :dance: Už ji používám pro truck, drona i paramotor :ugeek:

OpenTX se cpe do více vysílaček, takže s nastavováním pomůžou tutoriály na Youtube. :text-woo:
Nevíte si rady s osvětlováním modelu? Poradíme Vám!
Navštivte web http://www.elpromo.eu
Galerie elektro projektů: http://rc-garage.rajce.idnes.cz/EPM/
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Vysílačka pro kamiony

Příspěvek od Vít Suchan »

Díky, asi si pořídím nějakou FrSky s tím Open TX.
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
kyberbob
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1076
Registrován: ned pro 19, 2010 12:17 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysílačka pro kamiony

Příspěvek od kyberbob »

Jak píšou kolegové výše - pokud chceš jen jezdit s tahačem (jedním modelem a třeba s minimem nebo i bez extra funkcí) postačí ti obyčejná vysílajda 5-6 kanálů za 1-2 tisíce. Na jednom náklaďáku bez převodovky mám i 3ch volantovku a jezdí to. Pokud chceš ovládat více modelů a každý model bude mít něco extra (světla, majáčky, klakson, naviják atp...), tak s tou FrSky a OpenTX nešlápneš vedle.
Já přešel z vysílačky pákové Kadet 5+1 (1299Kč) na tu Taranis Q X7 a fakt si chrochtám spokojeností. Jen z počátku to byl šok, co zbytečnejch to má páček a nastavení... Teď si říkám, jak jsem mohl žít bez konfigurace kanálů a mixů v programu na PC :doh: :lol: Všichni ale víme, že s jídlem roste chuť :twisted:
Nevíte si rady s osvětlováním modelu? Poradíme Vám!
Navštivte web http://www.elpromo.eu
Galerie elektro projektů: http://rc-garage.rajce.idnes.cz/EPM/
Uživatelský avatar
LARS
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 946
Registrován: úte led 05, 2010 10:42 pm
Bydliště: Turnov

Re: Vysílačka pro kamiony

Příspěvek od LARS »

Je to sice určeno pro bagr , ale tak pohodlné uživatelské prostředí jsem ještě neviděl :shock: :lol: :lol: :lol: https://www.modelltruckforum.de/index.p ... /&pageNo=2

No a teď vážně ,na Banggood mají před objednávku na nové rádio a nevypadá věru zle :arrow: https://www.banggood.com/RadioMaster-TX ... rehouse=CN
RC DRIFTMECHANICS LIBEREC
̿ ̿̿ ̿̿ ̿ ̿̿'̿̿\̵͇̿̿\--(•̪●)--/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Vysílačka pro kamiony

Příspěvek od Bořík »

Za ty peníze je to určitě jedno z nejzajímavějších rádií - s OpenTX a hlavně s vysílacím multimodulem, takže jdou napárovat přijímače z několika různých systémů, což je opravdu velice zajímavá vychytávka. Ovládacích prvků je tam také poměrně dost ( včetně šesti spínačů - tlačítek u názvu ), hallové sondy v ovladačích, slušný barevný display, .... no prostě za tu cenu - pokud to bude spolehlivé - nic zajímavějšího na trhu není.
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Vysílačka pro kamiony

Příspěvek od Vít Suchan »

Já nechci moc objednávat na ebay, banggodu, atd. protože se bojím že si objednám něco drahého a pak mi to ani nepřijde.
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Vysílačka pro kamiony

Příspěvek od Bořík »

Pokud to nepřijde, tak z 99,9% za to bude odpovědná česká pošta. Objednávám poměrně často malé balíčky a hlavně dříve se stávalo, že česká pošta nechala balíček na poště a ani nedala vědět, že tam je a po čase ho poslala zpět. A nebo klasicky zpráva "adresát nezastižen" i když jsem by doma. Pár balíčků se i ztratilo, ale šlo jen o drobnosti v řádu dvou stovek a pokud jsem napsal, že balíček nepřišel, Číňané buď vrátili peníze a nebo balíček poslali znovu. Takže neměj obavy, u větších a cenných balíčků stejně funguje trasování a tak je přehled, kde se balíček zrovna nachází. I přes to, že česká pošta uvedla v trasování, že balíček je v Brně, stejně se ztratil. Ale opět drobnost. U dražších věcí se mi nestalo, že by balíček nepřišel. Jen to někdy trvalo dost dlouho.
Trvalo mně několik let, než jsem se odhodlal něco objednat ( neumím anglicky ), ale po zjištění, že je to jednoduché, mám teď spíš závislost na balíčcích a objednávám v podstatě denně ( momentálně čekám na 53 balíčků, tak snad to dojde skoro všechno ). :D
Uživatelský avatar
Vít Suchan
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 671
Registrován: pon pro 31, 2018 8:45 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou, Jihočeký kraj

Re: Vysílačka pro kamiony

Příspěvek od Vít Suchan »

Tak to já si na podzim objednal cca 10 věci z ebay a nepřišla ani polovina, a na ty co přišli jsem musel čekat 2,5 měsíce než přišli, takže to je důvod proč jim moc nevěřím.
Moje rc:CC-01 Landfreeder,MAN TGX XLX 18.540,BOBík (Bobek) ve výstavbě (90%) ,PR Racing PR S1 V3 Type R
YouTube kanál- senát RC modely
Hepcziiik
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 992
Registrován: pát pro 31, 2010 1:29 pm

Re: Vysílačka pro kamiony

Příspěvek od Hepcziiik »

než objednávat nějaký Radiomaster bůhvíjaké kvality z Banggoodu, raději bych si za prakticky stejné peníze koupil u RC studia Taranise Q X7 nebo Taranis X9 lite, který je dokonce pod hranicí 3000,-Kč a mám jistotu, že je to kvalitní výrobek, koupím ho v ČR s klasickou dvouletou zárukou, vše na mě mluví česky a navíc prodejce poskytuje kvalitní podporu a výrobky dobře zná, protože spolupracuje přímo s výrobcem FrSky... Pokud není potřeba kupovat hned zítra, prodejce párkrát do roka poskytuje zajímavé slevy.
Za mě je vysílačka základ v RC modelařině. Modely Aut/lodí/letadel se můžou dvacetkrát vyměnit, ale kvalitní vysílačka může doma vydržet dlouhá léta, fakt se nevyplatí hledat po čertech ďáblech, abych ušetřil stovku. Pak člověk stejně zjistí, že ho ta ušetřená stovka stála ve skutečnosti podstatně víc.
Možná jsem už někdy trapný propagátor Taranise, ale mám ho několik let, funguje naprosto perfektně, znám plno dalších majitelů různých modelu FrSky od nejlevnějších po nejdražší, několik lidí si ho pořídilo i na mé dopručení a neznám nikoho, kdo by toho litoval. za daný peníz se jen těžko hledá lepší varianta...
Moje práce:
Škoda 706 RTHP viewtopic.php?f=182&t=17120

"Výkonnost vozidla není závislá jen na počtu koní, nýbrž na stupni porozumění mezi člověkem a vozidlem" (dílenská příručka Praga V3S)
"Jedete-li s větrem v zádech, naučte se využívat jeho sílu" (příručka k obsluze Trabant 601)
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: Vysílačka pro kamiony

Příspěvek od Bořík »

Je diskutabilní, do jaké míry je kvalita rozdílná od FrSky. Nedělám si iluze, že by to bylo nějak moc odlišné. Není to Jeti ( nebo Futaba ) a vše je děláno v podstatě ve stejných podmínkách. To, že to mluví česky, je dáno operačním systémem OpenTx a ten je stejný. Obrovskou výhodou je multiprotokolový VF modul, který umožňuje použití mnoha jiných přijímačů, takže pokud už něco mám doma, s velkou pravděpodobností nebudu muset vše měnit. Ovladače mají hallovy snímače ( což má FrSky také, ale už za jinou cenu ). Je tam dost ovladačů, hodně se mi líbí těch 6 tlačítek navíc - to je výborná vychytávka - škoda, že ji FrSky u svých vysílaček také nemá - OpenTx to umí. FrSky taky není neomylný - těch problémů je tam také dost, i když je třeba si přiznat, že většina je dána nedočkavostí některých modelářů, co si nahrávají ne úplně vychytaný SW. Není to ale chyba FrSky, že dává k dispozici pracovní verze SW všem a ne jen svým testerům ?
Také mám rád FrSky, mám X9E a X-Lite-S s mutiprotokolovým modulem, ale to neznamená, že se mi nemůže líbit jiná vysílačka. Každopádně je dobře, že se tato nová rádia objevila, protože to může znamenat nakopnutí FrSky, aby nezůstala spát na vavřínech.
Odpovědět

Zpět na „STAVBA MODELŮ“